×
TOPZINE.cz

Chyby ve filmu S.W.A.T.: Další akčňák, který postrádá logiku?

FOTO: SWAT
Scénu jako z filmu SWAT si prožila jedna Floridská rodina, zdroj: Falcon

Spousta akce, litry krve, masivní výbuchy a sexy policajti i policajtky. S.W.A.T. se zkrátka řadí do akčního průměru, který vsází na efekt. Jenže samotná logika už trochu pokulhává. Jakých chybiček si filmaři nevšimli tentokrát?

Jim Street se svým týmem se připravuje do akce, Zdroj: distributor filmu

Důstojníci Jim Street (Collin Farrell) s Brianem Gamblem (Jeremy Renner) jdou do každé akce po hlavě. Jenže poté, co se při přepadení banky dost nešťastně rozhodnou, musí být jejich tým rozpuštěn. Zatímco Gambla láká druhá strana zákona, Street se spokojí s novým postem policejního podržtašky. Aspoň dokud se neobjeví seržant Hondo (Samuel L. Jackson) s novým týmem, který čeká nelehký úkol – musí uhlídat bohatého mafiána, jenž za své osvobození vypsal tučnou odměnu.

Kvůli roli prošli všichni herci opravdovým SWAT výcvikem, kde je naučili, jak zacházet se zbraněmi a taky jak myslet jako elitní polda. Navíc je úvodní přepadení banky inspirováno skutečnou událostí a jsou v něm údajně použity skutečné záběry.

Chyby ve filmu

1. Když se Street a Gamble hádají v šatně, Gamblovi ujedou nervy a rozbije parťákovou hlavou zrcadlo. V jednom záběru jsou vidět střepy, ale v následujícím už má zas Street vlasy jako ze škatulky.

2. Během celého filmu policejní nadřízení upozorňují, jaká je Alex Montel (Olivier Martinez) velká ryba se spoustou kontaktů, ale i nepřátel. Tak jak to, že si pro něj žádný jiný záporák nikdy nepřišel, i když jim ho policie takřka naservírovala?

3. Během soutěže v míření TJ vystřelí dvakrát, ale při bližším pohledu je terč prostřelen třikrát.

4. Ve scéně, kdy se falešní policisté snaží osvobodit Alexe Montela, jeden z nich zastřelí řidiče. Kulka řidičovi sice efektně proletí hlavou, na skle ale žádná krev není vidět. Holt tarantinovští čističi asi brzo přijdou o práci…

5. Když Alexe připoutávají k sedačce v autobuse, má na nohou bílé kecky. Když ale za volantem policejního auta sešlapává plyn, boty změní barvu na modrou.

6. Znáte ty scény, kdy po výbuchu hlavní hrdinové odletí na dvacet metrů daleko? Dobře, všichni víme, že je to přehnaný nesmysl. Na druhou stranu, když Street nastaví trhavinu na mříž od kanálu a bez mrknutí kouká přímo do výbuchu, to taky nezní moc reálně, že?

FOTO: Chyba ve filmu S.W.A.T.
Prostřelená hlava… A žádná krev?

7. Když hrají odstřelovací poker, Street trefí eso do rohu, který exploduje. Pro tuhle scénu filmaři použili malou petardu z druhé strany, a proto karta vybouchne směrem ven místo dovnitř.

8. Ach ty lesklé povrchy. Když si na začátku filmu zavolá šéf Streeta a Gambla na slovíčko, můžete v odrazu chromovaného koše spatřit kameramana v celé své kráse. Nebo při scéně, kdy dělá Street Hondovi řidiče.

9. Když se policajt známý jako Box kouká na televizi a zapípá mu pager, ve skutečnosti sleduje původní seriál S.W.A.T. V něm si roli TJe zahrál právě ten herec, kterého ve filmu coby řidiče autobusu střelili do hlavy.

S.W.A.T. – Jednotka rychlého nasazení (S.W.A.T.)

Akční/Krimi/Thriller
USA, 2003, 111 min

Režie: Clark Johnson
Hrají: Samuel L. Jackson, Colin Farrell, Michelle Rodriguez, Jeremy Renner, Olivier Martinez, Reg E. Cathey, Reed Diamond, Lucinda Jenney, Jay Acovone, Ken Davitian, Bruce GrayDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..