Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hudební festivaly v ČR nabídnou v červenci Kabát i Alanis Morissette

Martin Peška

Martin Peška

16. 6. 2012

Sezóna letních hudebních festivalů v České republice právě začíná. TOPZINE.cz přináší přehledný seznam těch nejdůležitějších akcí, jejich data konání, hlavní hvězdy i informace o vstupném.

FOTO: Hudební festival - atmosféra

Program festivalů na červenec je hezký, jen aby bylo hezké i počasí…. Foto: Daniel Husek, TOPZINE.cz

Seznam hlavních hvězd i programy hudebních svátků v ČR získávají kompletní podobu. Červencové festivalové radovánky jako každý rok zahájí festival Rock for People, který se i letos uskuteční v zázemí Festivalparku v Hradci. První prázdninový měsíc pak uzavře Benátská noc, která po dvaceti letech mění místo konání.

Rock for People

Datum konání: 3. – 6. července
Místo konání: Festivalpark, Letiště Věkoše 38, Hradec Králové
Potvrzení účinkující: Faith No More, Franz Ferdinand, Skrillex, The Prodigy, Dreadzone, Orbital, Enter Shikari a další

FOTO: Rock for People 2010

Foto: Radek Adámek, TOPZINE.cz

Už v úterý 3. července začne festival Rock for People v Hradci Králové, který letos láká návštěvníky především na americké Faith No More a Skrillexe. Z dalších zahraničních účinkujících nabídne zejména britskou hudbu v podání kapel, které na festivalu hráli už v minulosti: Enter Shikari, The Kooks, The Subways a Flogging Molly.

Z tuzemských muzikantů se představí Aneta Langerová, Mandrage, Tomáš Klus, Tata bojs, Vypsaná fixa i Visací zámek. Celkem festival nabídne okolo 250 vystoupení.

Cena vstupenky činí 1 600 korun

Colours of Ostrava

Datum konání: 12. – 15. července
Místo konání: Dolní oblast Vítkovice, ul. Místecká, Ostrava-Vítkovice
Potvrzení účinkující: Bobby McFerrin, Alanis Morissette, ZAZ, Animal Collective, The Flaming Lips, Antony and the Johnsons s Janáčkovou filharmonií Ostrava, Kronos Quartet, Parov Stelar Band a další

FOTO: Stage na Colours of Ostrava 2009

Foto: Dušan Takáč, TOPZINE.cz

Druhý červencový týden se festivalové dění přesune z Čech na Moravu, kde se uskuteční ve stejný termín hned dva velmi navštěvované festivaly. Jedním z nich je Colours of Ostrava, který se po dvou vyprodaných ročnících přestěhoval do nového a prostornějšího areálu Dolní oblasti Vítkovice, tedy do lokality bývalého dolu, železáren a hutí. Čtěte více.

Mezi headlinery festivalu se vedle Bobbyho McFerrina či Alanis Morissette objevila na okamžik i islandská zpěvačka Björk, která ale nakonec musela vystoupení v Česku zrušit ze zdravotních důvodů. Více zde. V programu Barev Ostravy ji nahradí dvě kapely: skotská Mogwai a izraelsko-americká Infected Mushroom. Psali jsme.

Na festivalu se tradičně představí celkem 150 kapel, DJs, filmových projekcí nebo divadelních představení pocházejících z různých koutů světa.

Vstupenky jsou nyní v předprodeji online za 1 890 korun

Masters of Rock

Datum konání: 12. – 15. července
Místo konání: Areál likérky R. Jelínek, Vizovice.
Potvrzení účinkující: Nightwish, Within Temptation, Edguy, Sabaton, Thin Lizzy, Kamelot, Arch Enemy, Korpiklaani, Stratovarius, Deathstars, Pain, Unisonic, Gotthard, Exodus a další

FOTO: Masters of Rock

Foto: Klára Haluzová, TOPZINE.cz

Druhým moravským festivalem je jubilejní 10. ročník největšího českého rockového festivalu Masters of Rock, který se tradičně uskuteční v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích. Pořadatelé letos vsadili na jména Nightwish, Within Temptation nebo Thin Lizzy.

Kromě hudby na návštěníky čeká spousta mimohudebních radovánek, jako je například bungee-jumping, a spousta jídla a pití.

Vstupenky jsou nyní v předprodeji online za 1 300 korun

Creepy Teepee

Datum konání: 12. – 15. července
Místo konání: areál bývalého pivovaru, U Lorce 1/11, Kutná Hora
Potvrzení účinkující: Blithe Field, Coma Cinema, King Dude, Xaddax, Excepter, Golden Axe a další

Festival alternativní hudby Creepy Teepee, který byl oceněn jako Počin roku 2011 v prvním ročníku hudebních cen Vinyla, se uskuteční v areálu bývalého pivovaru v Kutné Hoře. Vystoupí na něm mimo jiné experimentální elektro-akustičtí Blithe Field z Ohia, lo-fi projekt Coma Cinema z Jižní Karolíny, dark-folkový songwriter King Dude ze Seattlu či noise rocková kapela Xaddax. Exkluzivní set má odehrát newyorská formace Excepter, která je považována za jednoho z inspirátorů dění na současné nezávislé scéně.

Cena vstupenky nyní činí 990 korun

Českéhrady.cz (Točník)

Datum konání: 13. – 14. července
Místo konání: hrad Točník
Potvrzení účinkující: Ewa Farna, Horkýže Slíže, David Koller, Chinaski, Monkey Business, Sto zvířat, Mandrage, Xindl X, Tomáš Klus a další

Putovní festival Českéhrady.cz odstartuje svou sérii 13. a 14. července na hradě Točník na Berounsku. Hrad Žebrák je bohužel z technických důvodů uzavřen, ale prohlídka hradu Točník je pro návštěvníky festivalu zdarma. Kromě prohlídky hradu a jedinečné atmosféry lákají pořadatelé na hudební program, který je složený výhradně z českých a slovenských interpretů – od Tomáše Kluse přes Monkey Business a Ewu Farnou až po Chinaski.

Páteční program při platbě na místě vyjde na 300 korun, sobotní na 450.

Rocková Lipnice

Datum konání: 14. července
Místo konání: hrad Lipnice, Lipnice nad Sázavou
Potvrzení účinkující: Tomáš Klus, Kamil Střihavka, Doga, Rybičky 48, Bára Zemanová and Band, Hush, Soustrast

Ačkoliv festival Rocková Lipnice nepatří do série Českéhrady.cz, přesto nabízí zajímavý program v prostředí hradu v Lipnici nad Sázavou, rodišti Jaroslava Haška. Hlavními tahouny letošního programu je písničkář Tomáš Klus a kapela Wohnout.

Českéhrady.cz (Švihov)

Datum konání: 20. – 21. července
Místo konání: hrad Švihov
Potvrzení účinkující: No Name, Horkýže Slíže, Nightwork, Mandrage, Monkey Business, Sto zvířat, Mandrage, Xindl X, Tomáš Klus a další

Další zastávkou festivalu Českéhrady.cz se stane 20. a 21. července hrad Švihov u Plzně. Program se oproti tomu předchozímu na Točníku příliš nezmění, zato atmosféra zajisté.

Páteční program při platbě na místě vyjde na 300 korun, sobotní na 450.

Keltská noc

Datum konání: 20. – 21. července
Místo konání: kemp Žralok na Plumlově
Potvrzení účinkující: Happy to meet, Tom Somr, Street Wings, Tomáš Kočko a orchestr, Sliotar, Hakka Muggies a další

FOTO: Keltská noc na Plumlově

Foto: Tereza Ticháčková, TOPZINE.cz

Festival s názvem Keltská noc, oslavující keltskou kulturu, se bude konat v areálu kempu Žralok v těsné blízkosti Plumlovské přehrady u Prostějova, v romantickém prostředí přímo pod Plumlovským zámkem. Na návštěvníky čekají hudební vystoupení, kromě toho ale také tanec nebo ohňová show.

 

Podívejte se na fotky z loňského ročníku.

Cena vstupenky nyní činí 400 korun

Let It Roll Open Air

Datum konání: 20. – 21. července
Místo konání: pískovna Oplatil, Staré Žďánice u Pardubic
Potvrzení účinkující: Camo & Krooked Live, Dirtyphonics Live, The Qemists, Ms Dynamite, DJ Fresh, Flux Pavilion, Loadstar, Calyx & Teebee, Tantrum Desire, DJ A.M.C, Kasra, Spectrasoul a další

Po čtyřech úspěšných dílech čeká letos festival Let It Roll Open Air totální armagedon, alespoň tak ohlašují tuto akci pořadatelé, kteří festival líčí jako bitvu armády DJs a bezbožného lidstva.

Cena vstupenky nyní činí 700 korun

Vysmáté léto

Datum konání: 21. července
Místo konání: Kadaň
Potvrzení účinkující: Kosheen, Die Happy, Richard Müller, Čechomor, Chinaski, Mig 21, Mandrage, Horkýže Slíže, Iné Kafe, Pipes and Pints, X-Left To Die a další

FOTO: Kosheen

Foto: Martin Chochola, TOPZINE.cz

Britská skupina Kosheen bude hlavní hvězdou festivalu Vysmáté léto 2012, který se uskuteční 21. července v Kadani. Na hlavní scéně mají ve stejný den zahrát také Mig 21, Čechomor, Richard Müller nebo Chinaski. Vrchol programu druhé, tzv. Hradní, scény představují večerní koncerty slovenských kapel Iné Kafe a Horkýže Slíže a německých Die Happy v čele s českou zpěvačkou Martou Jandovou.

 

Cena vstupenky nyní činí 600 korun

Benátská noc

Datum konání: 27. – 29. července
Místo konání: sportovní areál Vesec u Liberce
Potvrzení účinkující: Bryan Adams, Emir Kusturica & The No Smoking Orchestra, Gamma Ray, Ice party, Sunrise Avenue, Jiří Schmitzer, Mig 21, Kabát, Daniel Landa, Jarek Nohavica, Tomáš Klus a další

FOTO: Benátská noc 2011

Foto: Tereza Ticháčková, TOPZINE.cz

Hudební festival Benátská noc se po dvaceti letech stěhuje z Malé Skály do nedalekého sportovního areálu v libereckém Vesci, kde od pátku 27. do neděle 29. července vystoupí například kanadský rockový hudebník Bryan Adams, skupina Kabát, Daniel Landa či Jarek Nohavica.

Hlavním důvodem pro změnu místa konání festivalu se stalo podle slov pořadatelů především loňské bláto, ale i neshody s majiteli pozemků v Malé Skále. Letošní jubilejní 20. ročník Benátské noci se tak přesune do místa konání mistrovství světa v klasickém lyžování z roku 2009 – do běžeckého areálu ve Vesci, který je pro festival podle hlavního pořadatele Pavla Mikeze ideální.

Cena vstupenky nyní činí 1 490 korun

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hudební festivaly v ČR nabídnou v červenci Kabát i Alanis Morissette