Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Festival Masters of Rock 2012 přiveze kapely Nightwish i Thin Lizzy

Jubilejní 10. ročník největšího českého rockového festivalu Masters of Rock, který se uskuteční ve dnech 12. až 15. července ve Vizovicích, se nezadržitelně blíží. Pořadatelé letos vsadili na zvučná jména Nightwish, Within Temptation nebo Thin Lizzy.

Nightwish, Zdroj: nightwish.com

Headlinerem desátého ročníku Masters of Rock  jsou Nightwish. Finové na festivalu předvedou své koncepční album Imaginaerum, nahrané v loňském roce. Novou desku doprovází rovněž film, postavený na stejném příběhu jako deska, režírovaný Stobem Harjuou, který s Nightwish pracoval již na klipu k songu The Islander.

Informace o festivalu:
Vystoupí: Nightwish, Within Temptation, Edguy, Sabaton, Thin Lizzy, Kamelot, Arch Enemy, Korpiklaani, Stratovarius, Deathstars, Pain, Unisonic, Gotthard, Exodus a další.
Datum: čtvrtek 12. – neděle 15. července.
Místo: Areál likérky R. Jelínek, Vizovice.
Vstupenky: v předprodeji online za 1.200 korun.

Jedná se o jednotlivé videoklipy navzájem propojené dialogy, jež dohromady vytvářejí pospolitý příběh. Album Imaginaerum vyzdvihlo Nightwish do pozice komerčně nejúspěšnější metalové kapely posledních deseti let prodejem více než miliónu kopií. Fanoušci se tak mohou těšit na odpovídající vystoupení se show, kterou veze několik kamionů.

Druhou sličnou divou na festivalovém pódiu bude Sharon del Adel v čele holandských Within Temptation. Záměr jejich posledního alba The Unforgiving sice byl nahrát soundtrack k filmu, ale nakonec se z toho vyklubal soundtrack ke komixu. Jeho autorem je Steven O’Connell. Sharon celý koncept komentuje: „Řekli jsme mu, jaké filmy máme rádi, jaké knihy čteme, on nad tím zapřemýšlel a přišel s jednoduchým nápadem: Příběh je o lidech, kteří udělali špatné věci. Ne protože jsou zlí, ale protože udělali špatná rozhodnutí.”

[youtube_660]x2sd8UMUaIk[/youtube_660]

Do třetice se ukáže i Angela Gossow s poněkud tvrdší partičkou Arch Enemy, kteří jsou na turné k podpoře své poslední desky Khaos Legions, nahrané přesně před rokem. Kapelu však opustila polovina bratrského dua Christopher Amott a na jeho pozici byl dosazen Nick Cordle.

Opusťme nyní zpěvačky a vrhněme se na další velká, tentokráte mužská jména. Tobias Sammet je na Másters pečený vařený. Letos však nechá svou Avantasiu doma a přijede s kapelou Edguy předvést poslední desku Age of the Joker. Ani bez Sabatonu se v posledních letech mnoho ročníků neobešlo a nebude tomu jinak ani letos. Dalšími potvrzenými pódiovými štamgasty jsou lesní muži Korpiklaani s aktuální deskou Kinnia.

Ani švédští provokatéři Deathstars nejsou na Ronnie James Dio Stage žádnými nováčky. Kdo se však na festivalu představí poprvé jsou irští Thin Lizzy, kteří se ukáží v sestavě: za bicími Brian Downey, na kytary Scott Gorham a Damon Johnson, na klávesy Darren Wharton, na basu Marco Mendoza a zpěv Ricky Warwick. Ricky Warwick působí v Thin Lizzy teprve od roku 2010. Jeho domovskou kapelou jsou skotští The Almighty.

Deathstars, Zdroj: deathstars.net

Deathstars, Zdroj: deathstars.net

Vedle headlinerů se ovšem můžete těšit i na mnoho dalších, neméně dobrých, skupin, jako jsou něměčtí rockeři Kissin‘ Dynamite, Kamelot, Stratovarius, Pain, Gotthard, Tiamat, Sirenia, která dodržela svůj slib z loňského ročníku, kdy kvůli technickým problémům nemohla vystoupit, Freedom Call, Hell a další.

Nebude chybět samozřejmě ani česká klasika Citron, Škwor, Doga, Visací Zámek, Arakain exkluzivně na turné s Lucií Bílou nebo Zakázaný Ovoce. A nezapomínejme ani na menší Alfredus Music stage, kde vystoupí například Traktor, Reverends, Tristana, britší Neonfly a nebo zatím poslední potvrzená melodic-metalová kapela Scelet.

Kromě hudby na vás čeká také spousta mimohudebních radovánek, jako je například bungee-jumping, a také spousta jídla a pití. Nenechte si tedy ujít desátý ročník festivalu Masters of Rock, který se uskuteční ve dnech  12. až 15. července ve Vizovicích, v areálu likérky R. Jelínek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Masters of Rock 2012 přiveze kapely Nightwish i Thin Lizzy