×
TOPZINE.cz

Björk na Colours of Ostrava nevystoupí, hrozí jí trvalé poškození hlasu

Islandská zpěvačka Björk ze zdravotních důvodů ruší část letního evropského turné včetně vystoupení na festivalu Colours of Ostrava, dnes to redakci TOPZINE.cz potvrdil mluvčí festivalu Jiří Sedlák.

[album:

„Je nám to hrozně líto a oznamujeme to s těžkým srdcem, ale bohužel je to tak. Do poslední chvíle jsme se snažili, abychom nebyli jedním ze zrušených koncertů,“ řekla ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Dle sdělení managementu lékař Björk po závažném zánětu v krku doporučil okamžitý hlasový klid a omezení koncertování, jinak by hrozilo trvalé poškození jejího hlasu.

Pořadatelé za zpěvačku hledají náhradu a přiznávají, že je to velmi složité. Umělci již mají většinou svá koncertní turné a tedy i účasti na jednotlivých festivalech naplánovány.

FOTO: Bjork

„Držte nám palce, je to pro nás těžká chvíle, děkujeme za pochopení této situace a omlouváme se za veškeré těžkosti, které to může přinést našim fanouškům,“ vzkazuje přes média fanouškům Holušová.

Kromě Colours of Ostrava Björk odřekla své koncerty na festivalech Primavera Sound ve Španělsku, v Portugalsku či na Balaton Sound v Maďarsku nebo část svého jihoamerického turné.

Festival Colours of Ostrava proběhne od 12. do 15. července 2012 v ostravském areálu Dolní oblasti Vítkovice. „Mezi další headlinery patří Alanis Morissette, Bobby McFerrin, ZAZ, Janelle Monáe, Animal Collective, The Flaming Lips, Antony and the Johnsons s Janáčkovou filharmonií Ostrava, Kronos Quartet, Rufus Wainwright, Parov Stelar Band a další,“ připomněl další jména letošního line-upu Sedlák.

Informace k festivalu:

FOTO: Alanis MorissetePotvrzení zahraniční účinkující: Bobby McFerrin, Alanis Morissette, ZAZ, Animal Collective, The Flaming Lips, Antony and the Johnsons s Janáčkovou filharmonií Ostrava, Kronos Quartet, Parov Stelar Band, Ibrahim Maalouf, Tamikrest, Celso Piňa, Banco de Gaia, Orquesta Típica Fernández Fierro, Portico Quartet, Euzen či Shtetl Superstars

Potvrzení tuzemští účinkující: A Banquet, Bonus, Bratři Ebenové, Čokovoko, Dan Bárta a Illustratosphere, Fiordmoss, Floex, Goodfellas, HiFi, Laura a její tygři, Midi Lidi, Michal Prokop a Framus Five, Mňága a Žďorp, Nebe, Panenka vyzutá, Petr Váša, Please The Trees a sbor Elpida, Prince of Tennis, Pub Animals, Skyline

Datum: čtvrtek 12. – neděle 15. července 2012

Místo: Dolní oblast Vítkovice, ul. Místecká, Ostrava-Vítkovice

Vstupenky: v předprodeji online za 1.890 korun

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..