Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Benátská noc 2012 bude v Liberci. Zahraje Bryan Adams, Kabát i Landa

Martin Peška

Martin Peška

28. 5. 2012

Hudební festival Benátská noc se po dvaceti letech stěhuje z Malé Skály do nedalekého sportovního areálu v libereckém Vesci, kde od pátku 27. do neděle 29. července vystoupí například kanadský rockový hudebník Bryan Adams, skupina Kabát, Daniel Landa či Jarek Nohavica.

[album:

Hlavním důvodem pro změnu místa konání festivalu se stalo podle slov pořadatelů především loňské bláto, ale i neshody s majiteli pozemků v Malé Skále. Letošní jubilejní 20. ročník Benátské noci se tak přesune do místa konání mistrovství světa v klasickém lyžování z roku 2009: do běžeckého areálu ve Vesci, který je pro festival podle hlavního pořadatele Pavla Mikeze ideální (viz fotogalerie výše).

Informace o festivalu
Zahraniční účinkující: Bryan Adams (CA), Emir Kusturica & The No Smoking Orchestra (SRB), Gamma Ray (D), Ice party (NL), Sunrise Avenue (FIN)
Domácí účinkující: Jiří Schmitzer, Mig 21, Kabát, Daniel Landa, Jarek Nohavica, Tomáš Klus a další
Datum konání: pátek 27. až neděle 29. července
Místo: sportovní areál Vesec u Liberce
Vstupenky: v předprodeji za 1.390 korun

Program Benátské noci láká své návštěvníky především na české hvězdy, kterými jsou Daniel Landa, Jarek Nohavica a skupina Kabát. Hlavní hvězdou pátečního programu bude kanadský rockový hudebník Bryan Adams, který v Česku vystoupil naposledy loni v červnu v pražské O2 areně. Celkově to bude už jeho pátá návštěva u nás.

Čtěte také: Klíč králů je rocková opera Daniela Landy. Broadway už prodává lístky

Návštěvníci festivalu by se tak měli těšit na hity jako Here I Am, I’m Ready, Let’s Make A Night To Remember, Summer of ’69, Please Forgive Me nebo píseň (Everything I Do) I Do It for You, kterou složil k filmu Robin Hood – Král zbojníků.

Ze zahraničí na Benátskou noc zavítá také srbský filmový režisér a muzikant Emir Kusturica, kapely Gamma Ray a Sunrise Avenue.

Podle ankety „Které z kapel, co budou hrát na Benátské noci 2012, máte nejraději?“, kterou pořadatelé zveřejnili na své oficiální stránce na Facebooku, jsou ale více očekáváni čeští a slovenští účinkující.

FOTO: Daniel Landa

Daniel Landa loni převzal diamantovou desku. Foto: Petra Jansová, TOPZINE.cz

Nejvíce hlasů získala kapela Kabát, pro kterou hlasovalo téměř 2.500 uživatelů, zhruba poloviční oblibě se těší Daniel Landa. Mezi 10 nejpopulárnějších se probojovali díky hlasům fanoušků také Mandrage, Horkýže slíže, Tomáš Klus, Rybičky 48, Chinaski, Arakain, Škwor a Aleš Brichta. Zda se tyto hlasy promítnou i pod pódiem na festivalu si musíme ještě počkat na konec července.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Benátská noc 2012 bude v Liberci. Zahraje Bryan Adams, Kabát i Landa