Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Na Rock for People 2012 zamíří Faith No More i s Mikem Pattonem

Martin Peška

Martin Peška

16. 4. 2012

Headlinerem Rock for People 2012 má být skupina Faith No More. Ačkoliv koncert ještě není zanesen na oficiálních stránkách kapely, dnes to pro TOPZINE.cz potvrdil mluvčí festivalu Jiří Hlinka.

FOTO: Faith No More

Zdroj: Smart Communication

„Ačkoliv mnozí fanoušci již mají za headlinery letošního festivalu Rock for People The Prodigy, zběsilého Skrillexe nebo kytarové Franz Ferdinand, libido všech rockerů uspokojí až nové jméno na line-up – Faith No More,“ řekl Hlinka.

Informace o festivalu
Potvrzení účinkující: Faith No More (USA), Prodigy (UK), Skrillex (USA), Franz Ferdinand (UK), The Kooks (UK), Pete Doherty (UK), The Subways (UK), Example (UK), Orbital (UK), Enter Shikari (UK), Flogging Molly (USA) a další
Datum: 3.-6. července (úterý až pátek)
Místo: letiště Hradec Králové
Vstupné: od 1.500 korun

Původem sanfranciská kapela Faith No More balancující na hranici alternativního rocku, crossoveru nebo funk-metalu má do hradeckého Festivalparku v prostorách letiště dorazit včele s Mikem Pattonem. Kalifornský zpěvák, skladatel a producent, vlastním jménem Michael Allen Patton, který bývá za své výstřelky přezdíván jako šílený génius či geniální šílenec, přijede na festival už podruhé. V roce 2001 navštívil Rock for People se svým projektem Fantomas.

„Jejich divokým experimentům koketujícím s metalem i hymnickým rockem, jenž si nezadal se smysluplným popem, se nešlo vyhnout – a vlastně to platí od 80. let až dodnes,“ shrnul tvorbu skupiny Hlinka a dodal: „Jejich hity jako Epic, Midlife Crisis, Everythings Ruined, King For A Day, Ashes To Ashes nebo Digging The Grave z rádiového éteru ani TV vysílání nikdy nezmizely.“

„Byla to právě skladba Epic, kterou jsem slyšel od Faith No More poprvé. A šlo o zásah na ´první dobrou´, podobně jako později System Of A Down,“ vzpomíná Michal Thomes, ředitel festivalu Rock for People.

Pořadatelé festivalu ujišťují, že Faith No More věnují na koncertech velký prostor svým nejslavnějším hitům a Rock for People by v tomto směru neměl být výjimkou.

Bude se tak jednat o druhé festivalové vystoupení skupiny v České republice. Poprvé a zatím naposledy zahrála necelý rok před rozpadem kapely na hudebním festivalu v Trutnově v roce 1997.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na Rock for People 2012 zamíří Faith No More i s Mikem Pattonem