Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Alanis Morissette‎ doplní Björk a McFerrina na Colours of Ostrava 2012

Martin Peška

Martin Peška

1. 3. 2012

Festival Colours of Ostrava, který se uskuteční od 12. do 15. července letos pracuje s rozpočtem 50 milionů korun a na programu festivalu to je vidět.

K dříve ohlášeným koncertům hvězd jako Björk a Bobby McFerrin byla nyní přidána také kanadská zpěvačka Alanis Morissette.

„Tato osmatřicetiletá kanadská zpěvačka, kytaristka a písničkářka za svoji hudební kariéru získala zatím sedm cen Grammy a dvanáct cen Juno Awards (kanadské hudební ceny – poznámka redakce), byla nominována dvakrát na Zlatý Globus, dokonce i na Oskara,“ připomněl úspěchy Alanis Morissete Jiří Sedlák z pořadatelského týmu.

Vstupenky na Colours se nyní prodávají online za 1.690 korun

Podle ředitelky festivalu Zlaty Holušové přijede Kanaďanka do Ostravy především se svými hity, opomenout by neměla ani Ironic, píseň z třetího studiového alba Jagged Little Pill (1995). V roce 2004 Morissette změnila její text, kterým vyjdařovala podporu uzavírání sňatků mezi osobami stejného pohlaví.

[youtube-height=25]Jne9t8sHpUc[/youtube]
Alanis Morissette – Ironic

Společně s dalšími headlinery, kterými jsou Björk, Bobby McFerrin, Antony and the Johnsons, Animal Collective, The Flaming Lips a ZAZ, se Colours of Ostrava chlubí nejsilnějším programem v historii akce.

Rozpočet ostravského festivalu určený na honoráře umělců se proti loňskému roku téměř zdvojnásobil. Celkové náklady letos překročí 50 milionů korun, pořadatelé investují kromě hudebních hvězd také do nového místa konání festivalu. Z lokality na Černé louce a pod Slezskoostravským hradem se Colours stěhují do Dolní oblasti Vítkovice, bývalého dolu, železáren a hutí, do areálu, který v příštím roce oslaví desetileté výročí jakožto národní kulturní památka.

video
play-sharp-fill

Přijedou i nevidomí manželé, kteří hráli s U2 i Coldplay

„K již ohlášeným saharským kočovníkům Tamikrest přibyly další velké hvězdy: nevidomí manželé Amadou & Mariam z Mali, kteří hráli s Manu Chaem, U2, Coldplay či Damonem Albarnem, Staff Benda Bilili, kapela vozíčkářů z Konga“ řekl Sedlák. Z Mali by také měli dorazit Bassekou Kouyate & Ngoni Ba.

Informace k festivalu:

FOTO: Alanis MorissetePotvrzení zahraniční účinkující: Björk, Bobby McFerrin, Alanis Morissette, ZAZ, Animal Collective, The Flaming Lips, Antony and the Johnsons s Janáčkovou filharmonií Ostrava, Kronos Quartet, Parov Stelar Band, Ibrahim Maalouf, Tamikrest, Celso Piňa, Banco de Gaia, Orquesta Típica Fernández Fierro, Portico Quartet, Euzen či Shtetl Superstars

Potvrzení tuzemští účinkující: A Banquet, Bonus, Bratři Ebenové, Čokovoko, Dan Bárta a Illustratosphere, Fiordmoss, Floex, Goodfellas, HiFi, Laura a její tygři, Midi Lidi, Michal Prokop a Framus Five, Mňága a Žďorp, Nebe, Panenka vyzutá, Petr Váša, Please The Trees a sbor Elpida, Prince of Tennis, Pub Animals, Skyline

Datum: čtvrtek 12. – neděle 15. července 2012

Místo: Dolní oblast Vítkovice, ul. Místecká, Ostrava-Vítkovice

Vstupenky: v předprodeji online za 1.690 korun (do 31. Března, po té se cena zvýší na 1.890 korun)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Alanis Morissette‎ doplní Björk a McFerrina na Colours of Ostrava 2012