Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Zpěvačka Björk zamíří do Česka. Islanďanka bude hvězdou Colours of Ostrava

Martin Peška

Martin Peška

14. 12. 2011

Festival Colours of Ostrava oznámil hlavní hvězdu programu pro následující ročník. V červenci příštího roku do Ostravy zavítá islandská zpěvačka Björk Guðmundsdóttir.

[album:

„V industriálním areálu bývalých dolů a hutí se pomyslně prolnou těžební věže a obří pece s třímetrovým kyvadlem předvádějícím zemskou gravitaci do strun harfy a blesky z Teslova transformátoru,“ připomíná ředitelka festivalu Zlata Holušová změnu místa konání festivalu.

Informace k festivalu:FOTO: Zpěvačka Bjork
Potvrzení účinkující: Björk (Island), The Flaming Lips (USA), Kronos Quartet, Pohjonen, Kosminen (USA/Finsko), Portico Quartet (UK), Parov Stelar Band (Rakousko)
Datum: čtvrtek 12. – neděle 15. července 2012
Místo: Dolní oblast Vítkovice, ul. Místecká, Ostrava-Vítkovice
Vstupenky: v předprodeji online za 1 390 korun (do 31. ledna 2012)

Dosud se festival odehrával na Černé louce a pod Slezskoostravským hradem.

Čtěte také: Colours of Ostrava 2012 bude u pecí

Björk byla už dvanáctkrát nominována na Grammy, jednou na Oskara, dvakrát na Zlaté glóby, je držitelkou čtyř cen Brit Awards (a byla čtyřikrát nominována), MTV Video Music Awards, Zlaté palmy z filmového festivalu v Cannes a vítězkou mnoha dalších prestižních anket. „V roce 2010 ji švédská Královská hudební akademie udělila cenu The Polar Music Prize. Od svého prvního alba nazvaného Debut prodala přes 20 miliónů desek,“ připomněl úspěchy zpěvačky mluvčí festivalu Jiří Sedlák.


Björk – Moon

K již potvrzeným účinkujícím, kterými jsou The Flaming Lips a společný projekt Kimmo Pohjonena a Samuli Kosminena, Kronos Quartet, nyní pořadatelé oznámili další dvě jména. Jedná se o post-jazzovou formaci Portico Quartet a projekt rakouského electro-jazzového DJ a producenta Parov Stelar, který by měl na Colours odehrát jediný tuzemský koncert v roce 2012.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zpěvačka Björk zamíří do Česka. Islanďanka bude hvězdou Colours of Ostrava