Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Skrillex. Poznejte jednoho z nejžádanějších hudebníků současnosti

Redakce

Redakce

6. 3. 2012

!Profil!Mladík s punkovým vzhledem rozdělil společnost na dvě skupiny – jedni ho milují, druzí nenávidí. Skrillex si totiž dovolil bořit hranice mezi hudebními styly a spojil nespojitelné – elektronický dubstep s metalem.

„Tohle bude pecka,“ říká si možná Skrillex. Na kontě má i přes svůj mladý věk už slušnou řádku úspěchů Zdroj: myspace.com

Je kontroverzní a přesto tak úspěšný. A to jak na poli vlastní tvorby, tak jako producent. I přes svůj celkem nízký věk dokázal spojit fanoušky protichůdných hudebních žánrů. Spolupracoval i s takovými interprety, jako jsou například Korn či Lady Gaga.

Hardcorové začátky

Tento čtyřiadvacetiletý zpěvák a producent, vlastním jménem Sonny Moore John, vyrostl v Městě andělů ve slunné Kalifornii. K hudbě přičichl už jako teenager při návštěvě punkových koncertů a klubů s elektronickou hudbou.

Podívejte se také nejočekávanější D´n´B desky roku 2012

V roce 2004 sám kontaktoval hardcorovou kapelu From First to Last. Původně u nich chtěl hrát na kytaru, uchytil se však nakonec jako jejich zpěvák. S kapelou nahrál dvě alba a objel několik turné a vypadalo to na slibnou kariéru. Bohužel jen do té doby, než Moore začal mít problémy s hlasivkami. Poté, co úspěšně podstoupil operaci, se rozhodl, že kapelu opustí a zkusí štěstí na sólové dráze. To bylo již v roce 2007.

Od Moora přes Sonnyho ke Skrillexovi

Jako každý správný začínající umělec si i Moore založil svůj profil na MySpace, kam umístil své první skladby. Zezačátku své sólové kariéry vystupoval pod jménem Sonny. Vydal tak například svoji první desku Gypsyhook.

Poté již začal oficiálně vystupovat a produkovat pod pseudonymem Skrillex. V červnu 2010 vydal své debutové skrillex album My name is Skrillex. Mezi hudební hvězdy ho však vynesla až jeho druhá deska Scary Monsters and Nice Sprites.

[youtube_660]YJVmu6yttiw[/youtube_660]

Díky úspěchu tohoto alba začal dostávat nabídky na remixy od nejrůznějších interpretů. Má tak na svědomí předělávky pro taková jména, jako jsou například Korn, Black Eyed Peas, Lady Gaga či popová Katy Perry.

Hudební fanoušci se ale na tyto rozporuplné spolupráce dívali všelijak. Začali mu vyčítat spolupráci s kapelou Korn či jeho mládí strávené v hardcorové kapele. Skrillex tyto názory ale nevnímá: „Nemám moc času sledovat internet. Obrážím spoustu hudebních akcí a tam se ke mně lidé chovají vstřícně.“

Hranice je třeba překračovat

Mnoho lidí Skrillexe řadí ke stále populárnější generaci umělců, která nectí hranice mezi hudebními žánry. Prostě je záměrně neguje. V jeho tvorbě jsou ale pořád nejvíce znát prvky dubstepu i přes to, že to není jeho prvotní záměr. „Ani se nesnažím, aby má hudba byla o dubstepu. Rád vytvářím nové skvělé zvuky a hluky, někdy mě zaujmou videohry, jindy filmy. Možnosti jsou nekonečné, prostě jdu tam, kam mě hudba zanese,“ říká o své inspiraci sám umělec. Jak sám píše na svém profilu na twitteru, je to umělec, který rád dělá všechny druhy muziky.

[youtube_660]CUOlc_j4rMA[/youtube_660]

V červenci letošního roku zanese hudba Skirellexe až k nám, na festival Rock for People, a tak se i my můžeme těšit na jeho divokou show plnou ostrého dubstepu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Skrillex. Poznejte jednoho z nejžádanějších hudebníků současnosti