Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Björk na Colours of Ostrava nahradí Mogwai a Infected Mushroom

Martin Peška

Martin Peška

28. 5. 2012

Místo islandské zpěvačky Björk, která ze zdravotních důvodů zrušila účast na Colours of Ostrava, zařadili organizátoři festivalu do programu dvě kapely: skotské Mogwai a izraelsko-americké Infected Mushroom.

FOTO: Infected Mushroom

„Inovativním způsobem na sebe vrství metal, progrock, dubstep, pop, kvílivé arabské melodie, temné syntezátorové riffy, kytary, jiné nástroje a Amitův řvavý vokál,“ charakterizuje ředitelka festivalu zvuk Infected Mushroom. Zdroj: Arts marketing

Björk v první polovině května ze zdravotních důvodů oznámila zrušení části letního evropského turné včetně vystoupení na festivalu Colours of Ostrava. Lékař jí doporučil hlasový klid po závažném zánětu v krku, jinak by prý mohla přijít o hlas. Více zde.

Informace k festivalu:

Potvrzení zahraniční účinkující: Bobby McFerrin, Alanis Morissette, ZAZ, Animal Collective, The Flaming Lips, Antony and the Johnsons s Janáčkovou filharmonií Ostrava, Kronos Quartet, Parov Stelar Band a další
Potvrzení tuzemští účinkující: A Banquet, Bonus, Bratři Ebenové, Čokovoko, Dan Bárta a Illustratosphere a další
Datum: čtvrtek 12. – neděle 15. července 2012
Místo: Dolní oblast Vítkovice, ul. Místecká, Ostrava-Vítkovice
Vstupenky: v předprodeji online za 1.890 korun

Na festivalu Colours of Ostrava, který se uskuteční od čtvrtku 12. do pátku 15. července v novém ostravském areálu Dolní oblast Vítkovice, ji nahradí post-rocková legenda Mogwai a psycho-tranceoví Infected Mushroom, kteří v Česku zahrají vůbec poprvé. Dnes to redakci TOPZINE.cz potvrdil mluvčí akce Jiří Sedlák.

„Bylo to urputné a těžké hledání v době, kdy již kapely mají naplánované svoje turné. Kromě těchto dvou jsme oslovili mnoho velkých jmen, která ale bohužel nemohla přijet. Jak Mogwai, tak i Infected Mushroom jsou zárukou skvělého a intenzivního koncertního zážitku,“ uvedla k náhradníkům Björk ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Obě formace mají zahrát ve čtvrtek 12. července a doplní tak v první den festivalu například Rufuse Wainwrighta či Kronos Quartet s projektem Uniko.

„Infected Mushroom mají pověst kultovní skupiny, průkopníků a vůdčích osobností psycho trance. Do svého erbu si vepsali čtyři slova: powerful, global, dancefloor, destructive. Izraelské duo klávesáků, programátorů a dýdžejů – Amit Duvdevani a Erez Aizen – dnes žije v americkém Los Angeles a kapelu koncertních zabijáků s nimi tvoří brazilský bubeník Rogério Jardim a dva kytaristé: Erez Netz a Tom Cunningham,“ popsal tvorbu Infected Mushroom Sedlák.

V magazín Rolling Stone o nich po vystoupení na festivale Coachella napsali: „Nemáme z jejich zběsilosti strach, ale jistí si tím nejsme.“

Smashing the Opponent

„Mogwai patří mezi nejlepší koncertní kapely světa, protože naživo dokáží posluchače doslova omráčit,“ řekl Sedlák ke druhé formaci, která se dočkala velmi dobrých recenzí na všech svých sedm alb, včetně posledního loňského Hardcore Will Never Die, But You Will vydané u Sub Pop.

FOTO: Mogwai

Mogwai se skladbou Earth Division přispěli také na čtyřalbum Occupy This Album, na němž najdeme devadesát devět hudebníků, včetně Yoko Ono nebo Patti Smith.

Ačkoliv se to zdánlivě vylučuje nebo to naopak o hudbě Mogwai cosi vypovídá, zazněla v mnoha televizních seriálech, např. Sex ve městě nebo Kriminálka Miami, v dokumentu Zidane: A 21st Century Portrait, ve filmu The Fountain a úspěch slavili také se svou slavnou skladbou Mogwai Fear Satan.

Fear Satan (Live)

Festival celkem nabídne během čtyř festivalových dní na 10 scénách přes 150 kapel, DJs, filmů, diskusí, workshopů či divadel včetně největších hvězd světové hudby. Vstupenky jsou v dnešních dnech ke koupi online za 1.890 korun, od 16. dubna je v prodeji i limitovaná edice jednodenních vstupenek na všechny 4 dny za 4.400 korun, cena na 1 den tedy návštěvníky vyjde na 1.100 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Björk na Colours of Ostrava nahradí Mogwai a Infected Mushroom