Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové premiéry na leden 2013: Vyrazte do kina za otrokářem DiCapriem

Jaroslav Jičínský

Jaroslav Jičínský

27. 12. 2012

Do kinosálů dorazí Ježíšek patrně až v lednu, bohatá nadílka ale zpoždění vynahradí. Roztrhne se totiž pytel s filmovými trháky, mezi nimiž najdeme i nové počiny pánů Spielberga, Burtona či Tarantina.

FOTO: Christoph Waltz Jamie Foxx Django Unchained

Dvojicí nebělošského střelce a německého pistolníka navazuje Quentin Tarantino na tradici Vinnetoua. Zdroj: Falcon

Nespoutaný Django (Django Unchained, trailer)

FOTO: Django Unchained PosterOtrok Django (Jamie Foxx) se touží pomstít plantážníku Candiemu (Leonardo DiCaprio), který unesl jeho ženu. Pomocnou ruku mu podá až lovec lidí Schultz (Christoph Waltz), který z Djanga udělá svého společníka a chce od něj na revanš výpomoc při dopadení vraždící bandy bratrů Brittlových.

Tři roky po Hanebných panchartech nám Quentin Tarantino naservíruje další porci ze své kuchyně, tentokrát se spaghetti-westernovou příchutí. Všechny příměsi ovšem zůstaly stejné – černý humor, krvavé scény, odkazy na filmovou klasiku a Samuel L. Jackson s Christophem Waltzem v obsazení.

Nespoutaný Django (Django Unchained), USA, 2012, 165 min, Akční/Drama/Western, Režie: Quentin Tarantino, Hrají: Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson

Datum premiéry: 17. ledna

video
play-sharp-fill

Lincoln (Lincoln, trailer)

FOTO: Lincoln PosterObčanská válka ve Spojených státech vrcholí. Prezident Unie Abraham Lincoln nadále pokračuje ve svém úsilí o zrušení otroctví na území Ameriky. Jeho snaha prosadit 13. dodatek ústavy se ale rozhodně nesetkává jen s přijetím a naráží na nesouhlas Lincolnových politických protivníků.

Rozmáchlý velkofilm mapující čtyři poslední měsíce jednoho z nejvýznamnějších amerických prezidentů patrně zaboduje především u publika v USA. S vírou, že Steven Spielberg nenatočí pouze ilustrace učebnice dějepisu, a s půltuctem herců, z nichž každý je schopný utáhnout sám celovečerní biják, by neměl být lhostejný ani pro ostatní diváky.

Lincoln (Lincoln), USA/Indie, 2012, 150 min, Životopisný/Drama/Historický, Režie: Steven Spielberg, Hrají: Daniel Day-Lewis, Sally Field, Joseph Gordon-Levitt, Tommy Lee Jones, David Strathairn

Datum premiéry: 24. ledna

video
play-sharp-fill

Mistr (The Master, trailer)

FOTO: The Master PosterVeterán z druhé světové války Freddie Quell (Joaquin Phoenix) si domů z bitevní vřavy přivezl traumatické noční můry, které se snaží vytopit z těla pravidelnou dávkou kořalky. Odrazu z duševního dna nepomůže ani tak protialkoholní léčení, jako spíše setkání s lídrem náboženského hnutí Lancasterem Doddem (Philip Seymour Hoffman) a jeho ženou, jež vychýlí jeho životní dráhu jiným směrem.

Jeden z nejzajímavějších amerických režisérů PaulThomas Anderson by sice zasloužil za tempo uvádění svých novinek do kin přezdívku Hlemýžď, vybroušený výsledek však pokaždé stojí za to. I tentokrát by nás měl čekat přitažlivý příběh s brilantními hereckými výkony.

Mistr (The Master), USA, 2012, 144 min, Drama, Režie: Paul Thomas Anderson, Hrají: Philip Seymour Hoffman, Joaquin Phoenix, Amy Adams, Laura Dern, Kevin J. O’Connor

Datum premiéry: 10. ledna

video
play-sharp-fill

Gangster Squad – Lovci mafie (Gangster Squad, trailer)

FOTO: Gangster Squad PosterKonec 40. let nepředstavoval pro Los Angeles jen zlatou éru Hollywoodu, ale také zlatou éru gangsterského bosse Mickeyho Cohena. Newyorský mafián se rozhodl dobýt západní pobřeží a ti, kterým se to nelíbilo, byli náležitě poučeni thompsony Cohenových nohsledů. Dva policisté se ale rozhodnou učinit jeho rejdům konec.

Námět Lovců mafie až podezřele nápadně připomíná De Palmovy Neúplatné, částečně také kriminálku L.A. – Přísně tajné. Režisér Ruben Fleischer, který bude mít po dvou komediích šanci představit svůj um i v jiném žánru, vytáhne na diváky minimálně dvě esa – slizkého gangstera Seana Penna a stále více obsazovanějšího Ryana Goslinga jako zarputilého policajta.

Gangster Squad – Lovci mafie (Gangster Squad), USA, 2013, 113 min, Akční/Krimi/Drama, Režie: Ruben Fleischer, Hrají: Ryan Gosling, Emma Stone, Sean Penn, Josh Brolin, Giovanni Ribisi

Datum premiéry: 31. ledna

video
play-sharp-fill

Frankenweenie: Domácí mazlíček (Frankenweenie, trailer)

FOTO: Frankenweenie PosterŠkolák Viktor Frankenstein se již v útlém věku snaží stát novým Spielbergem či Burtonem a ve volném čase točí amatérské filmy. Jejich hlavní hvězdou je Viktorův pes Sparky, jehož život ale skončí pod automobilovými koly. Následně Viktorův spolužák přijde s plánem, jak milovaného psíka přivést zpátky mezi živé.

Česká čtveřice z Třeskoprsk odpustí, ale doporučeným animákem pro měsíc leden se stává novinka Tima Burtona, který se rozhodl natočit loutkový remake svého pětadvacet let starého kraťasu. Johnny Depp ani Helena Bonham Carter tentokrát překvapivě nedorazili ani do dabingového studia.

Frankenweenie: Domácí mazlíček (Frankenweenie), USA, 2012, 87 min, Animovaný/Komedie/Horor, Režie: Tim Burton, Hrají: Catherine O’Hara, Martin Short, Martin Landau, Winona Ryder, Christopher Lee

Datum premiéry: 3. ledna

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové premiéry na leden 2013: Vyrazte do kina za otrokářem DiCapriem