Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Lincoln: Steven Spielberg dokončuje další velkofilm

Redakce

Redakce

16. 9. 2012

Glóbusy ceněný Steven Spielberg, Oscary ověnčený herec Daniel Day-Lewis a oscarový skladatel John Williams. Už jen tato sestava nasvědčuje, že se na nás chystá obrovský a opravdu slibný projekt.


video
play-sharp-fill

Na internetu se objevil první trailer dlouho očekávaného projektu Stevena Spielberga (Válečný kůň, Tintinova dobrodružství) o šestnáctém prezidentovi USA Abrahamu Lincolnovi. Ten se velkou měrou zasloužil o zrušení otroctví ve Spojených státech a stál v čele Unie v občanské válce Severu proti Jihu. Příběh byl zpracován Tonym Kushnerem, který už se Spielbergem spolupracoval na filmu Mnichov, na motivy autobiografické knihy Doris Kearns Goodwin.

Přečtěte si také: Steven Spielberg připravuje Jurský park 4

„Všechny herce jsem oslovoval jmény jejich filmových postav. Cítil jsem, že je to důležité pro vytvoření větší autentičnosti, možná víc pro mě než pro ně,“ říká režisér filmu. Hlavního hrdinu si měl zahrát Liam Neeson, ale cítil se na ni příliš starý. Proto byla nabídnuta Danielu Day-Lewisovi (Až na krev, Nine). Dále si ve snímku zahrají třeba Sally Field (The Amazing Spider-Man) nebo Joseph Gordon-Levitt (Temný rytíř povstal).

Lincoln bude také 26. spoluprací Spielberga s hudebním skladatelem Johnem Williamsem, který mimo jiné získal Oscara za hudbu k Hvězdným válkám IV.

Daniel Day-Lawis

Daniel Day-Lewis studoval svou roli velmi intenzivně. Zdroj: Walt Disney Studios

Premiéra je naplánována na listopad letošního roku (u nás až v lednu). Spielberg prohlásil, že nechce snímek zveřejňovat před prezidentskými volbami, aby se nestal politickým krmivem.

Každopádně se jedná o opravdový velkofilm spielbergovského stylu, takže můžeme čekat obrovské davové scény a válečné řežby, zároveň ale silné proslovy a lidskost. Prostě tak, jak to Spielberg umí. Třeba mu tento film konečně přinese třetí cenu Akademie za nejlepší režii.

Lincoln

Životopisný / Historický / Drama / Válečný
USA / Indie, 2012

Režie: Steven Spielberg
Hrají: Daniel Day-Lewis, Sally Field, Joseph Gordon-Levitt, Tommy Lee Jones, John Hawkes, Hal Holbrook, James Spader, Tim Blake Nelson, Bruce McGill, Joseph Cross, David Strathairn, Walton Goggins, David Costabile, Gloria Reuben, Dakin Matthews, Jeremy Strong, Boris McGiver, Lee Pace, Jackie Earle Haley, David Oyelowo, Jared Harris, Martin Dew, Gulliver McGrath, Michael Stuhlbarg

Premiéra v USA: 16. listopadu 2012
Premiéra v ČR: 17. ledna 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Lincoln: Steven Spielberg dokončuje další velkofilm