Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu The Master: Vůdce náboženské sekty si podmaní i vás

Redakce

Redakce

4. 10. 2012

The MasterRežisér úspěšných filmů Magnolia nebo Až na krev Paul Thomas Anderson natočil další zajímavé drama The Master. Tentokrát nás zavede do padesátých let minulého století, do skupiny náboženských fanatiků.

video
play-sharp-fill

Krátce po skončení druhé světové války zakládá v Americe Lancaster Dodd – Master (Philip Seymour Hoffman) novou náboženskou organizaci. Jako svou pravou ruku si zvolí Freddieho Suttona (Joaquin Phoenix). Tato sekta se začne rychle rozrůstat a počty lidí, které následují velkého vůdce, se začnou zvětšovat. Skutečnou pravdu ale zná jen sám mistr a jeho pravá ruka Freddie.

Na obsazení námořního veterána Freddieho byl Phoenix jasnou volbou. „Už když jsem psal scénář, myslel jsem na Joaquina. Už dříve jsem ho žádal o působení v jiných filmech, ale vždy odmítl… Tentokrát ale souhlasil. A děkuji Bohu, že se tak stalo,“ řekl režisér na filmovém festivalu v Benátkách.

Čtěte více: Philip Seymour Hoffman naposledy překvapil ve snímku Jack se chystá vyplout

Snímek je také zvláštní tím, že je natočen na širokoúhlý pás 65 mm pomocí zvláštní kamery, což není zrovna klasický způsob zpracování. Naposledy ho použil Kenneth Branagh v roce 1996. Zajímavé také je, že v upoutávce se objevují i scény, které ve filmu vůbec nejsou.

The Master

Najde vysloužilý námořník opravdu útěchu v nové náboženské sektě? Zdroj: Aerofilms

The Master nebude klasický americký film, na který jsme zvyklí z dnešních kin. Bohužel trailer nemusí být pro některé diváky příliš motivující, aby se na něj šli podívat. Možná ale přesně to je cílem upoutávky, vybrat pouze diváky, kteří film ocení. Zvláštní a možná i trochu depresivní hudba a neuspořádané útržky scén nemusí působit zrovna pozitivně. Naopak v náročnějším divákovi mohou vyvolat zvědavost.

Master, The

Drama
USA, 2012, 137 min

Režie: Paul Thomas Anderson
Hrají: Philip Seymour Hoffman, Joaquin Phoenix, Amy Adams, Laura Dern, Lena Endre, Martin Dew, Madisen Beaty, Fiona Dourif

Premiéra v ČR: 10. ledna 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu The Master: Vůdce náboženské sekty si podmaní i vás