Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové premiéry na červen 2013: Do kin láká Superman i Star Trek

V červnu začne na dveře klepat léto a spolu s ním se objeví i zajímavé novinky. Filmoví labužníci si mohou vybrat z dalšího dílu série Star Trek, znovuoživení Supermana či nového snímku režiséra oscarového Milionáře z chatrče.

FOTO: Henry Cavill Man Of Steel

Potvrdí se u Henryho Cavilla prokletí hereckých představitelů Supermana? Zdroj: Warner

Muž z oceli (Man of Steel)

Život Clarka Kenta narozeného na zanikající planetě Krypton byl zachráněn adopcí pozemskými rodiči. Z Clarka se stal novinář, který se ale mezi lidmi cítí trochu jako cizinec kvůli svým nadpřirozeným schopnostem získaným díky svému původu. K záchraně Země před útokem megalomanského Kryptoňana Generála Zoda jich bude muset jako Superman plně využít.

Úspěch temné batmanovské série Christophera Nolana byl pro filmaře dostatečnou motivací, aby se podobnou optikou podívali i na dalšího komiksového hrdinu známého oblibou v modrých elasťácích. Režií restartu supermanovské ságy byl pověřen zkušený Zack Snyder, v hlavní roli se představí Henry Cavill, kterého doplní plejáda hollywodských hvězd.

Muž z oceli (Man of Steel), USA/Kanada/VB, 2013, 143 min, Akční/Dobrodružný/Sci-fi, Režie: Zack Snyder, Hrají: Henry Cavill, Amy Adams, Russell Crowe, Kevin Costner, Michael Shannon

Datum premiéry: 20. června

video
play-sharp-fill

Star Trek: Do temnoty (Star Trek Into Darkness)

Kapitán Kirk (Chris Pine) poruší při záchraně Spockova života Základní směrnici Spojené federace planet a v důsledku toho je degradován. Jeho nástupce ve velení lodi Enterprise je však zabit při útoku na velitelství Hvězdné flotily vedeným bývalým důstojníkem Johnem Harrisonem. Kirk je povolán zpět a dostane za úkol Harrisona chytit a odhalit jeho pravou identitu.

Znovuoživení legendárního sci-fi seriálu na filmovém plátně režisérem J.J. Abramsem sklidilo před čtyřmi lety úspěch nejen u ortodoxních trekkies, na který se tvůrci nyní pokoušejí navázat. Ke štábu se připojil i britský herec Benedict Cumberbatch, pro kterého role hlavního záporáka představuje další významný zářez v jeho slibně se rozvíjející filmové kariéře.

Star Trek: Do temnoty (Star Trek: Into Darkness), USA, 2013, 132 min, Akční/Dobrodružný/Sci-fi, Režie: J.J. Abrams, Hrají: Chris Pine, Zachary Quinto, Benedict Cumberbatch, Zoe Saldana, Simon Pegg

Datum premiéry: 6. června

video
play-sharp-fill

Podfukáři (Now You See Me)

Skupina kouzelníků v čele s Jessem Eisenbergem zakončuje svá vystoupení loupežemi různých světových bank a ukořistěné peníze rozhazuje mezi nadšené publikum. Eskamotéry by rád dostal za mříže agent FBI Rhodes (Mark Ruffalo), který proto spojí síly s půvabnou agentkou Interpolu (Mélanie Laurent) i stárnoucím znalcem triků (Morgan Freeman). Ani jeden z nich však nemůže přijít obratnému kouzlu na kloub…

Zlodějské filmy se vždy těšily velké oblibě, v posledních několika letech se v kinech žádný výraznější snímek tohoto žánru neobjevil. Nejnovější přírůstek francouzského režiséra Louise Leterriera by mohl upoutat pozornost diváků díky svým dvěma hlavním devizám – zajímavému obsazení a originální zápletce.

Podfukáři (Now You See Me), USA, 2013, Krimi/Thriller, Režie: Louis Leterrier, Hrají: Jesse Eisenberg, Mélanie Laurent, Mark Ruffalo, Morgan Freeman, Michael Caine

Datum premiéry: 13. června

video
play-sharp-fill

Trans (Trance)

Londýnský kurátor Simon společně s lupičskou tlupou vedenou gangsterem Franckem připraví loupež obrazu z aukční síně, v níž pracuje. Při realizaci plánu ale dojde k potyčce, při níž se malba ztratí a Simonovi následkem rány do hlavy z paměti zmizí vzpomínky na celou akci. Franck proto Simonovi najme přitažlivou psychoanalitičku Elizabeth, která by mu měla přes hypnózu pomoct vybavit si, kde je obraz ukrytý.

Další premiéra s lupičskou tématikou proti sobě postaví Jamese McAvoye v roli nemocného amnézií a Vincenta Cassela jako šéfa zločinců. Režisér Danny Boyle chtěl snímek natočit již v roce 1994, nakonec na něm pracoval až souběžně s přípravou loňských olympijských ceremoniálů.

Trans (Trance), VB, 2013, 101 min, Krimi/Drama/Mysteriózní, Režie: Danny Boyle, Hrají: James McAvoy, Vincent Cassel, Rosario Dawson, Tuppence Middleton, Danny Sapani

Datum premiéry: 13. června

video
play-sharp-fill

Bling Ring (The Bling Ring)

Před několika lety se skupina kalifornských teenagerek posedlých módou a showbyznysem věnovala podivné zálibě. Dívky si na internetu vyhlížely, kdy která z hollywoodských celebrit bude mimo domov a následně se vloupaly do jejího domu, který prošmejdily a odnesly si z něj, co se jim zachtělo. Celková škoda na krádežích se vyšplhala na více než 3 miliony dolarů.

Členka slavné filmařské rodiny režisérka Sofia Coppola natočila krimidrama podle skutečných událostí, ke kterým došlo na přelomu let 2008 a 2009 v Los Angeles. Jednu z neposedných dívek si zahrála exHermiona Emma Watson, samu sebe pak na plátně ztvárnila Paris Hilton, nejčastější oběť oněch loupežných vloupání.

Bling Ring (The Bling Ring), USA, 2013, 90 min, Krimi/Drama, Režie: Sofia Coppola, Hrají: Katie Chang, Israel Broussard, Emma Watson, Taissa Farmiga, Claire Julien

Datum premiéry: 20. června

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové premiéry na červen 2013: Do kin láká Superman i Star Trek