Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Emma Watson: Hermiona z Harryho Pottera je šprtka i ve skutečnosti

Nikola Němcová

Nikola Němcová

12. 7. 2011

!Profil herečky!Emma Watson prošla osmi konkurzy, než ji vybrali do role Hermiony Granger z kouzelnické ságy Harry Potter. Tvůrcům sice trvalo delší dobu, než se shodli na jejím obsazení, ale pro J. K. Rowling byla od začátku jasnou favoritkou.

Emma Charlotte Duerre Watson se narodila do právnické rodiny dne 15. dubna 1990 v šest hodin večer v Paříži, ve které žili do jejích pěti let. Po rozvodu rodičů se přestěhovala spolu s matkou a jejím bratrem do Oxfordu v Anglii.

Už v šesti letech se rozhodla pro dráhu herečky. Začala chodit do dramatického kroužku a první úspěch zaznamenala, když vyhrála recitační soutěž. Účinkovala také ve školní hře Arthur: The Young Years a The Happy Prince. V devíti letech se vydala spolu s kamarády z kurzu na konkurz Harryho Pottera, který je adaptací stejnojmenné knihy od J. K. Rowling. Tvůrci byli ohromeni její sebejistotou a přirozenými hereckými schopnostmi. Film začal lámat rekordy hned v prvním otevíracím dnu a týdnu. Kritici pochválili jak celý snímek, tak i výkon ústředního tria.

Zamilovaní kritici

Nejvíce vyzdvihovali právě Emmu. Daily telegraph nazval její výkon obdivuhodným a v IGN napsali, že si celý film ukradla pro sebe. Není divu, že byla nominována na 5 ocenění jen za výkon v Harrym Potterovi a Kameni mudrců. Jednu z nominací dokonce proměnila ve vítězství. Ve snímku má vlasy hnědé, ale ve skutečnosti je přírodní blondýna.

FOTO:Emma Watson ve filmu Baletní střevíčky

Z Emmy vyrostla krasavice

O rok později se Emma objevila v druhém pokračování s podtitulem Tajemná komnata. Emma byla kritiky přijata opět pozitivně, ale film získal protichůdné recenze. Watson má s Hermionou hodně společného, mimo jejich nadšení pro studium mají obě rády kočky. Doma má dvě kočky, Bubbles a Domino.

Během natáčení si prožila jak skvělé chvilky, tak i ty špatné. Nejhroznější filmová scéna je pro ni ta, při které musela políbit žabáka Trevora. Ne však kvůli tomu, že by se ho štítila, ale protože musela hodit nenávistný pohled na svého spolužáka Nevilla Longbottoma. Scéna se točila celkem osmkrát, jelikož se vždy rozesmála.

FOTO: Emma ve filmu Baletní střevíčky

Sice se snaží vymanit z područí Harryho Pottera, ale ve filmu Baletní střevíčky se jí to moc nepodařilo

Při natáčení třetí a čtvrté části začala chodit na hodiny tance. V této době je držitelkou stříbrné medaile za freestyle a jazz dance. Mezi její záliby nepatří jenom tanec, ale také ráda hraje lední hokej, nohejbal, tenis, který hrála za školní tým, lyžování, malování, zpívání a překvapivě vaření.

OBR: Emma Watson

Ilustrace: Michal Knápek, Topzine.cz

Emma se vždycky toužila vymanit ze škatulky té hvězdy z Harryho Pottera. Sama se o tom vyjádřila při jednom z rozhovorů: „Teď, když jsem hrála panovačnou a arogantní Hermionu, si chci zahrát typickou americkou středoškolačku. Chci hrát úplně něco jiného. Ale nějakou dobu budu hrát Hermionu.“

Během natáčení pátého dílu se vrhla na televizní adaptaci románu Noela Streatfeilda Baletní střevíčky. Film měl po svém vysílání velice špatné ohlasy, které se týkaly i špatného hereckého výkonu Emmy. Dále propůjčila svůj hlas animáku Příběh o Zoufálkovi. Ani v tomto případě se nejednalo o žádný veleúspěch, a tak je zatím poslední Emminou šancí, jak se dostat z této škatulky, snímek My Week with Marylin, kde si zahraje kostymérku Marylin Monroe, Lucy.

Záliba ve studiu

Už od mala chtěla vystudovat vysokou školu. Dostala se na na Brownovu univerzitu v USA, kde donedávna studovala literaturu, ale jelikož nedokázala skloubit hereckou kariéru a učení, rozhodla se na jeden až dva semestry školu přerušit.

Málokdo ví, že byla zvažována do role Lisbeth Salander do snímku Muži, kteří nenávidí ženy režiséra Davida Finchera. Roli nakonec získala Rooney Mara. Poté, co spatřila v obchodě sebe jako figurku Hermiony, nevěřila svým očím a při jednom rozhovoru řekla: „Nemůžu uvěřit tomu, že mám svojí akční figurku. Za pár měsíců budou batolata po celé zemi kousat mojí hlavu.“

Tento týden nás čeká premiéra poslední části sedmého dílu, který ukončí jednu životní etapu každého fanouška. 7. července se udála slavností světová premiéra, a nikdo na ní nemohl chybět. Emma se neudržela a dokonce se rozplakala. Až teď se pořádně ukáže, jakým směrem bude její kariéra ubíhat, ale jedno je jasné. Žádný fanoušek Harryho Pottera na ni nezapomene.

Ohodnoťte tento článek:
2,7
Právě čtete

Emma Watson: Hermiona z Harryho Pottera je šprtka i ve skutečnosti