×
TOPZINE.cz

Bournemouth: Nechte se unést krásou pláží či atmosférou nočního života

Foto: Bournemouth zábavní molo
Zábavní molo na pláži v Bournemouth nabízí turistům spoustu činností k odreagování. Foto: Eva Řeháková

Město Bournemouth, ležící na jižním pobřeží Anglie v hrabství Dorset, nabízí turistům dlouhé písečné pláže, ale také nádhernou flóru zdejších zahrad a spoustu zábavy.

Město je oblíbené převážně díky zdejším úchvatným plážím, lemujícím tichý oceán. Deset kilometrů dlouhé písečné pláže patří ke světovému dědictví UNESCO a kvůli větrnému počasí v Anglii jsou oblíbené převážně u surfařů, jež nemusí dlouho čekat na další vlnu. Provozují se zde však i jiné sporty jako plachtění, kajaking či vodní lyžování. Teplota vody tu není zrovna nejvyšší, ale v létě se zde koupe téměř každý.

Pláž je lemována restauracemi a hospůdkami s různými druhy jídel, včetně typického Fish and Chips. Z centra města se dostanete přes místní zahrady k molu, které nabízí spoustu atrakcí.

Bournemouth však není pouze centrem turistů, nýbrž také studentů z celého světa. Nachází se zde spousta kvalitních jazykových škol, například Beet Language Centre nebo větší  Anglo-Continental School of English.

Co dělat přes den a co v noci

Bournemouth je skutečně dobrým výchozím centrem pro výlety do širokého okolí. Tvoří aglomeraci se sousedními městy Poole a Christchurch, hlavně druhé z nich stojí za návštěvu. Leží na dvou řekách, Avon a Stour, nachází se zde krásný kostel, přístaviště a v pondělí můžete vychutnat atmosféru typických anglických trhů.

Dále je možnost navštívit jeden z okolních ostrovů nebo některé z nedalekých měst. V Salisbury najdete velkou gotickou katedrálu, původně římské město Bath zase dodnes funguje jako lázeňský komplex. Ani Londýn či typický anglický Stonehange nejsou příliš daleko.

FOTO: Katedrála v Salisbury
Gotická katedrála v Salisbury, Foto: Eva Řeháková, Topzine.cz

V Bournemouthu se nebudete nudit ani v noci. Je tu spousta typických anglických hospůdek a barů. Rozjet to rozhodně můžete v některém ze zdejších klubů, mezi nejvyhlášenější patří například klub Lava nebo V club zbudovaný v kostele.

Ubytování

Protože je město oblíbeným cílem turistů z celé Anglie, především z Londýna, nachází se zde spousta hotelů. Ty nabízejí širokou škálu služeb a o zákazníka je postaráno ve všech směrech. Ceny jsou však vysoké, proto je ubytování v nich pro mnoho cizinců nedostupné.

Pro turisty, kteří přijedou poznávat zdejší krásy, je tedy výhodnější klasické Bed and Breakfast, které je na úrovni dvou hvězdiček. Dostanete pokoj na přespání a snídani.

Doprava

Po městě jezdí typické žluté autobusy, většinou dvoupatrové. Z okrajových částí Bournemouthu do centra a zpět koupíte jízdenku za dvě libry, do Christchurch či Poolu zaplatíte tři libry za cestu tam i zpět. Mezi městy můžete cestovat autobusy společnosti National Express nebo vlakem. Ten je komfortnější, zároveň však dražší.

FOTO: Yellow bus
Typický dvoupatrový žlutý autobus, za ním Bournemouthská univerzita, Foto: Eva Řeháková, Topzine.cz

Bournemouth jako přímořské letovisko Anglie určitě stojí za návštěvu, je vhodné jak pro turisty, tak pro studium jazyků na místních školách. Lidé jsou zde příjemní a velkou část obyvatel tvoří právě turisté a studenti.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


1 Komentář Bournemouth: Nechte se unést krásou pláží či atmosférou nočního života

  1. Co se týče Bournemouth, je to jedno z těch hezčích míst na jihu Anglie. Když jsem přijel, nebylo moc informací kolmpráce ani kolem ubytování, ale v dnešní době to mají mladý zajištěný českým webem o Bournemouth na bournemouth.cz a také skupinou Čechů a Slováků v Bournemouth na FB – CZ & SK Bournemouth. Všechno už se dá najít na webu nebo na fb skupině :) Hodně zdaru. Petr

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..