Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Sam Worthington: Sexy surfař, který se mohl stát novým Jamesem Bondem

Nikola Němcová

Nikola Němcová

5. 7. 2011

!Profil herce!Sam Worthington patří v této době k jedněm z nejvíce obsazovaných herců. Průlom v jeho kariéře nastal ve snímku Avatar, který ho vystřelil na vrchol. Mohli jsme ho spatřit i jako nebojácného Persea v Souboji Titánů a v současné době jako nevěrného manžela v Last night.

FOTO: Souboj Titánů

Sam jako Perseus, Zdroj: distributor filmu

Samuel Henry J. Worthington se narodil v Anglii dne 2. srpna 1976. V rodném Surrey se ale dlouho neohřál. Jeho rodina se po pár měsících odstěhovala do Perthu v Austrálii, kde ve svých 22 letech úspěšně dokončil studium na Národním institutu dramatického umění.

I když jeho cesta tam byla velice trnitá. Do svých dvaceti si ani nedokázal představit, že by byl herec. V sedmnácti ho ze školy dokonce vyhodili. Do Národního institutu se dostal úplnou náhodou. Jeho přítelkyně snila o herecké kariéře a Sam se rozhodl, že půjde s ní a bude ji podporovat na zkouškách. Nakonec se ze srandy přijímaček zúčastnil také. On se na školu dostal, jeho přítelkyně nikoli.

Samovy další kroky vedly do divadla Belvoire street. Hned při svém debutu na divadelních prknech zažil velký úspěch a jeho role, kterou ztvárnil, byla kladně hodnocena jak publikem, tak i kritiky. Další cesta vedla do televize.

Zahrál si v seriálu Water Rats, Backburner a v americké televizní show JAG, která se na českých obrazovkách dlouho vysílala. Filmový debut si prožil ve filmu Tanečník, kde se objevil po boku Adama Garcii. Za tento výkon si vysloužil nominaci australského filmového institutu.

Další léta nebyla vůbec úspěšná. Objevil se ve snímku Hartova válka, kde však zazářil Colin Farrell a Bruce Willis. Další filmy byly Rváči nebo Vyrovnat si účty. Až v roce 2004 si získal kapku uznání poté, co zahrál svůj herecký koncert v dramatu Salto do života. Za tuto roli si odnesl ocenění pro nejlepšího herce v Austrálii.

Modrý agent 007 a kyborg

Všichni víme, že novým Jamesem Bondem je Daniel Craig. Ale málokdo ví, že horkým kandidátem na post proslulého agenta 007 byl i Sam. O konkurzu na tuto roli se i přes neúspěch vyjádřil kladně: „Vrátíte se domů, naprosto vyčerpaní a smějete se tomu, že jste si hráli na Jamese Bonda. Nebyl jsem zklamaný, že jsem tu roli nedostal.“

FOTO: Avatar

Modrá je dobrá

Zlom v Samově kariéře nastal v roce 2008. Ještě předtím prodal všechen svůj majetek. Ze svých dvou tisíc v kapse si koupil auto, ve kterém nějaký čas žil. Ale ne na dlouho. Pak přišel James Cameron a nabídnul mu roli ve svém trháku Avatar. Díky Jamesovi byl také obsazen jako Marcus Wright ve filmu Terminator Salvation.

Sláva? Díky, nechci

Není překvapivé, že se kvůli těmto filmům dost proslavil a dostal se na tzv. hollywoodský A-list. Ale Sam se o slávě vyjádřil s jiným stanoviskem: „Nezačal jsem hrát, abych byl slavný. Kdybych chtěl být slavný, tak bych šel do Big Brothera.“

Diváci nebyli moc nadšení z remaku Souboje Titánů, ale film na sebe vydělal, a tak se můžeme dočkat jeho pokračování. Sam chápe reakce, které tento film vyvolal a při rozhovoru pro Empire slíbil, že pokračování bude určitě lepší: „Plně souhlasím s tím, že první díl diváci strhali, a už jsme se scenáristou a režisérem vytyčili body, ve kterých chceme, aby byl druhý díl lepší. Chci vzít v potaz všechny poznámky a připomínky, které jsem četl na internetu, a dát lidem film, jaký kurva chtějí!“

FOTO: Terminator salvation

Sam jako kyborg Marcus Wright

V brzké době můžeme Sama vidět ve snímku Last night, který nám ukazuje dvě odlišné stránky nevěry. Worthington tuto roli vzal, protože: „Řekl jsem, ať se mnou počítají. Byl jsem nevěrný, byl jsem v pokušení. Snažil jsem se zpět získat ztracenou lásku, a nevěděl jsem, jak na to. Byl jsem každý z nich, jo.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sam Worthington: Sexy surfař, který se mohl stát novým Jamesem Bondem