Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Netradiční ubytování? Je možné se ubytovat v iglú nebo ve vodopádu

Lucie Jeřábková

Lucie Jeřábková

6. 12. 2010

Na dovolenou se už nejezdí pouze kvůli návštěvě zajímavých míst, ale i kvůli ubytování samotnému. Hotely lákají na originální interiéry nebo speciální služby a ani přenocování v iglú už není dnes žádným nesplnitelným přáním. Přinášíme několik opravdu zajímavých tipů na ubytování.

Jak se bydlí v iglú?

Stále žádanějším se stává přenocování v iglú. Známá je vesnice Alpeniglu s domečky ze sněhu postavená v rakouském Kitzbühelu hned vedle lyžařského střediska. Její areál nabízí nejen ubytování v iglú, ale i ledový bar, sněhovou restauraci a výstavu ledových obrazů. Při přenocování v iglú jsou pro hosty připraveny i wellness služby. Dobrodruhy by toto místo sice nejspíš nenadchlo, zato častými návštěvníky iglú-vesnice jsou rodiny s dětmi, pro něž je noc v ledovém přístřešku skutečným dobrodružstvím.

Originální interiéry

Stále více turistů vyhledává hotely, ve kterých nenajdete dva podobné pokoje, protože každý má svůj originální interiér. Velmi často je každý pokoj navržen jiným umělcem, což  zaručuje osobitost každého interiéru.

Ve slovenském hlavím městě, Bratislavě, zase můžete navštívit jednu z nejbláznivějších staveb v této zemi. Jedná se o hotel Spirit, který je plný barev a netradičních linií a v tomto stylu jsou zařízeny i jeho pokoje. Někdo by ho asi bez váhání označil za kýč, ale mnoho návštěvníků nadchl. Stavbu s tímto vzhledem, který je založen na mnoha zářivých barvách a netradičních tvarech, rozhodně nelze přehlédnout.

FOTO: Ubytování pod vodopádem

Bez denního světla nebo pod vodou

Zkusit si, jak se žije 300 metrů pod zemí, můžete v bývalém solném dole Wieliczka nedaleko polského Krakova. Sůl se zde těžila několik staletí a postupně vzniklo celé podzemní městečko, takže se rozhodně nejedná o žádný stísněný prostor. Turisté mohou navštívit několik solných komor, zajímavostí jsou určitě sochy, které byly do bloků soli vytesány. Pro alergiky a astmatiky je pobyt v solném dole mimořádně prospěšný, a proto zde byla vybudována i léčebna.

V chilské rezervaci Huilo Huilo je zase možné přenocovat pod vodopádem. Tento hotel ale rozhodně nepatří k nejlevnějším. Postavený je ve tvaru vulkánu pouze z místního dřeva tak, aby byl šetrný k přírodě. Vodopád je vybudován uměle a pokud bydlíte přímo pod ním, stačí jen otevřít okno a máte vodu všude kolem sebe.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Netradiční ubytování? Je možné se ubytovat v iglú nebo ve vodopádu