Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Weaver, Jolie, Jovovich. Hollywoodské drsňačky budou mít své Expendables

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

19. 8. 2012

Druhý díl Postradatelných se za pár dní dostane do kin, zámořské drsné holky se ale rozhodly, že testosteronovým namakancům uzmou nějaký ten kus slávy. V Expendables na ženský způsob si možná potykají Angelina Jolie a Sigourney Weaver.

Xenomorf už se třese, Sigurney tasí bambitku. Zdroj: Bontonfilm

S nepříliš originálním nápadem na ženskou obdobu Expendables přišel Adi Shankar a jeho produkční společnost 1984 Private Defense Contractors. Ta stojí například za povedeným survival thrillerem Mezi vlky nebo chystaným Dreddem 3D a dramatem Killing Them Softly s Bradem Pittem v hlavní roli. O scénář se podle všeho postará nováček Dutch Southern.

Produkční společnost v současné době jedná s celou řadou známých hereček, na oficiální oznámení herecké sestavy si ale budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat. Pokud to Adi Shankar myslí vážně, některé drsné hrdinky minulosti ve filmu jednoduše nemohou chybět. Jak by mělo vypadat ideální herecké obsazení Expendables na ženský způsob?

12 nejpřísnějších roštěnek se zbraněmi: Pořádná bouchačka je lepší než nejlepší kamarádka

Při pohledu do minulosti se zrak filmů znalého fanouška jako první zastaví na Lindě Hamilton. Dvakrát si to rozdala s kovovým šrotem z budoucnosti v kultovních Terminátorech a v zástupu hrdinek, které by nakopaly zadek průměrného vesnického opilce, tak nesmí chybět.

video
play-sharp-fill

Xenomorf z vesmíru zase nerad vzpomíná na setkání se Sigourney Weaver, která s ledovým klidem pobíhala po všech vesmírných čertech a z naleštěného černého sympaťáka nadělala jen kaluž kyseliny.

Z trochu jiného těsta je pak hrdinka nekonečné série Resident Evil. Milla Jovovich si s roztodivnou směsicí zombies poradila levou zadní, všichni ale raději vzpomínáme na její kreaci z Pátého elementu. Drsňačka s roztomilou tváří a diblíkovským úsměvem má ve správné akční řežbě vždy svoje místo.

Zmíněné trio pak směle může doplnit dav čítající Angelinu Jolie, Umu Thurman nebo Carrie Anne Moss. Kdo stále nemá dost, může si do ženského nasvaleného koktejlu přidat třeba chlapačku Michelle Rodriguez nebo regulérní zápasnici Ginu Carano, která aktuálně nakopává zadek Vinu Dieselovi na place Rychle a zběsile 6.

T-1000 nemá šanci, Linda Hamilton jde do akce. Zdroj: TriStar Pictures

Druhý díl předobrazu ženských Expendables vstoupil do zámořských kin před několika dny. Nevyhnul se sice problémům s údajným uložením bomby v některém z kinosálů, kde byl testosteronový epos promítán, úspěch má ale i tak zaručený předem. Stejně jako promyšlený producentský tah Adi Shankar, pokud ho dokáže dotáhnout až do fáze realizace.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Weaver, Jolie, Jovovich. Hollywoodské drsňačky budou mít své Expendables