Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

RECENZE: Holky na tahu fetují a mluví sprostě. Vtipné ale moc nejsou

Nela Christovová

Nela Christovová

17. 10. 2012

Holky na tahu měly být ženskou verzí Pařby ve Vegas a rozjet to v podobně divokém stylu. Místo toho se spíš tahají za vlasy a ničí si garderóbu.

Občas někdo v Hollywoodu přijde s novou, neotřelou myšlenkou a brzo se kolem začnou objevovat kopie s podobnou tematikou. A málokdy se některá z nich aspoň částečně přiblíží originálu. To byl také případ Pařby ve Vegas. Kdo by ze začátku věřil tomu, že bude zábava sledovat, jak se zralí třicátníci na rozlučce se svobodou opijou, sjedou a vůbec se chovají jako puberťáci?

Herečka skotského původu Isla Fisher se proslavila v rolích hezkých tvářiček, které duchaplností moc neoplývají. Výjimkou nejsou ani Holky na tahu, v nichž má na chlapy smůlu. Ve skutečnosti na tom je ve všech ohledech o poznání lépe – dokonce ulovila krále komiků Sachu Barona Cohena, se kterým má dceru Olive.

A od té doby se začaly rojit kopie o kvalitě čínské napodobeniny třípruhých tenisek. Stačí vzpomenout na Pařmeny nebo méně slavné Cedar Rapids. A myšlenka, že si i něžnější pohlaví zaslouží vlastní nekonečnou party, na sebe nenechala moc dlouho čekat.

FOTO: Holky na tahu

Tyhle holky vůbec nejsou tak nevinné, jak se zdají. Zdroj: EEAP

Ženy sobě se ale moc nepředvedly a filmový nezdar měly možná zlomit Holky na tahu. Ty pro změnu vyrazily na svatbu své kamarádky, kterou vlastně vždycky nesnášely. O to hořčejší je to pro ně pilulka, když ony, stokrát přitažlivější, mají v lásce fakt smůlu.

Všichni jsou zlí, tak se sjedem!

Regan (Kirsten Dunst) se snaží svého dutého přítele donutit ke svatbě, Gena (Lizzy Caplan) je pořád zamilovaná do své osudové lásky a Katie (Isla Fisher) akorát všichni zneužívají.  A co jim zbývá jiného než se pořádně opít, že?

Láskou ke své bývalé spolužačce příliš neoplývají, ale to by bylo to nejmenší. Tyhle holky jsou navíc děsně hloupé a uječené. Celou dobu jenom nasávají a šňupou kokain a v mezičase se strašně litují, jak je k nim život strašně krutý. Bohužel to není na pohled ani tak vtipné jako žalostné.

video
play-sharp-fill

Příjemně překvapil výběr hudby, který střídá symfonické melodie s hudbou převážně z 80. a 90. let. Nechybí ani v poslední době dost recyklovaná pecka od The Proclaimers I’m gonna be (500 miles), kterou jste mohli slyšet například v seriálu How I Met Your Mother nebo v Griffinových. Tahle písnička si přímo říká o krákavou interpretaci a ani tentokrát nezklame.

Očima Ondřeje Novotného: Film možná měl ambici stát se ženskou verzí Pařby ve Vegas – a skoro se mu to povedlo, až na jednu drobnost: není moc vtipný. Strastiplná cesta ke svatebnímu dni baví jen výjimečně, mnohem častěji vyvolá zvednutí očí v sloup, to když tvůrci tlačí s humorem na pilu až zbytečně příliš. Ale jen kritizovat by bylo nefér: Holky na tahu nabídnou i slušné herecké výkony, především legračně potrhlé Isly Fisher a nezvykle rázné Kirsten Dunst. Jenže co z toho, když tempo filmu netáhne vtip ani příběh?

Hodnocení: 2**

Ale ani takhle by ženská verze Pařby ve Vegas vypadat neměla. Zatímco pánové Bradley Cooper a spol. jednoduše zapařili a byla to legrace, jejich ženské protějšky vypadají, že se na sebe každou chvíli vrhnou a vzájemně si vyškrábou oči. A vtip aby člověk hledal s lupou v ruce.

FOTO: Holky na tahu

I když jde o hvězdně nabitý film, v Americe se promítá jenom v několika kinech. Proč asi?

Pařba byla zkrátka politicky nekorektní komedie, která si dělala legraci i ze zapovězených témat, jako je anální sex s kozou. Oproti němu působí Holky na tahu jako laciná limonáda – ano, sice nepokrytě fetují, ale žádná jiná kontroverze se nekoná.

Pro režisérku Leslye Headland jsou Holky na tahu první velký, hvězdně obsazený film. Přejme jí, ať příště kromě toho natočí také něco kvalitního.

Holky na tahu (Bachelorette)

Komedie
USA, 2012, 87 min

Režie: Leslye Headland
Hrají: Isla Fisher, Kirsten Dunst, James Marsden, Lizzy Caplan, Adam Scott, Rebel Wilson, Hayes MacArthur, Nicole Signore, Ella Rae Peck

Hodnocení: 2**

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Holky na tahu fetují a mluví sprostě. Vtipné ale moc nejsou