Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Cedar Rapids na DVD: Ed Helms tentokrát paří bez kocoviny

Jiří Tichý

Jiří Tichý

27. 11. 2011

Cedar Rapids je testem, jestli Ed Helms zvládne utáhnout komedii bez kolegů z Pařeb. Zápletka je sice dosti podobná, výsledek však naprosto odlišný. Proč se ale nesvézt na úspěchu jiných.

Pařba ve Vegas

Když si z Pařeb odmyslíte Galifianakise, Coopera a všechno ostatní zábavné, zbyde vám Cedar Rapids. Zdroj: distributor filmu

Jak praví staré české přísloví, ne každý den je posvícení. Na Cedar Rapids si raději ani nesviťte, protože takové posvícení by mohlo vést v naprosté rozčarování. Ne že by se ve snímku vyskytovaly do očí bijící chyby, ale oni se v něm nevyskytují ani téměř žádné momenty, které by stály za to.

DVD samo sebe popisuje jako nejzábavnější služební cestu všech dob. Hollywoodští tvůrci by se měli někdy jít na takovou konferenci pojišťováků podívat. Byli by dost překvapení a my bychom měli na co koukat.

Tim Lippe, ztvárněný Edem Helmsem, je obyčejný pojišťovák, který vyráží na důležitou konferenci, aby získal ocenění, které by pomohlo jeho společnosti, jako už tři roky před tím. Jak je na takových konferencích zvykem, správný team-building se nejlépe provozuje za mohutné podpory alkoholu.

Zápletka je dost podobná oběma Pařbám, ale tady veškerá podobnost končí. Tedy až na Eda Helmse, který hraje velmi podobnou roli usedlého nudného nekňuby. Las Vegas nebo Bangkok se vyměnil za Cedar Rapids, fešáka Bradleyho Coopera nahradil rádoby hláskující pojišťovák v nejlepších letech a Zacha Galifianakise v roli magora vystřídal John C. Reilly.

Kdo je nejpřitažlivějším mužem planety roku 2011? Ano, právě Bradley Cooper!

Ten je, spolu s Anne Heche, asi jediným aspektem celého filmu, který lze s čistým svědomím nazvat průměrným. Největšími nedostatky snímku jsou naprosto nudný až neexistující příběh a nezajímavé charaktery, ke kterým si ani za osmdesát minut nenajdete cestu, natož trochu té sympatie.

Vtipy, hlášky a další podobné prvky, které dělají z komedie komedii, by se daly spočítat na prstech jedné ruky slepého brusiče nožů po obrně. Není, na kom by se dala vystavět romantická linka. Lokace jsou nezajímavé a průměrné.

Herci si to ale jistě užili!

Sečteno a podtrženo, na filmu Cedar Rapids není nic, na co by se člověk chtěl podívat. Lehká podprůměrnost kape z každé jednotlivé části, vrstvy i prvku. Jedním slovem: nuda. A to je to nejhorší, co se komedii může stát.

DVD

První, co na DVD Cedar Rapids zaujme, je celoplastový obal. Zaujetí se ale po otevření změní v nepříjemné překvapení. Na majitele totiž čeká naprostá bílá prázdnota. Bonusy zmíněné na obalu ale slibují, že oproti jiným DVD má tohle někde mezi jedničkami a nulami schované přídavky.

Opravdu tam jsou a není jich málo, bohužel jsou stejně nudné jako celý film. Snaha by se ale měla ocenit, stejně jako poměrně kvalitní český dabing. Ten, oproti mnoha jiný případům, ani neubere fórům šťávu, jednoduše proto, že ji vůbec nemají.

Cedar Rapids

Komedie
USA, 2011, 86 min

Režie: Miguel Arteta
Hrají: Alia Shawkat, Ed Helms, John C. Reilly, Rob Corddry, Anne Heche, Sigourney Weaver

Zvuk: český, anglický, francouzský, německý
Titulky: české, anglické, francouzské, holandské, německé, arabské
Bonusy: vynechané scény, nepovedené záběry, nejlepší reklama, trailer

Hodnocení filmu: 2**
Hodnocení DVD: 2**

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cedar Rapids na DVD: Ed Helms tentokrát paří bez kocoviny