Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Isla Fisher: Žena Sachy Barona Cohena se našla v romantických komediích

Nikola Němcová

Nikola Němcová

14. 8. 2012

Isla Fisher patří k nováčkům na stříbrném plátně, přesto už má za sebou pár úspěchů. Prorazila v komedii Nesvatbovi a od té doby si na nezájem režisérů nemůže stěžovat.

FOTO: Isla Fisher

Nenápadná Isla si zahrála po boku mnohých slavných komiků. Zdroj: distributor filmu

Isla Lang Fisher se narodila 3. února 1976 v arabském Ománu pracovníkovi OSN a spisovatelce. Brzo po jejím narození se celá rodina přestěhovala do Bruneje, kde se narodil její bratr. Isla byla na časté stěhování zvyklá, a rodina se nakonec usadila v australském Perthu. V té době jí bylo teprve sedm let. O dva roky později se její rodiče rozvedli.

V dětství studovala na Methodist Ladies College, kde poprvé přičichla k herectví. Hrála v několika školních představeních a začala toužit po kariéře herečky. V devíti letech se začala objevovat v televizních reklamách a později získala role v populárních dětských seriálech Bay City a Paradise Beach.

Kvůli Sachovi Baronu Cohenovi změnila víru

I přes začínající kariéru herečky tíhla ke psaní. Vlohy zdědila po své matce a s její pomocí se jí v osmnácti letech podařilo vydat dva úspěšné romány pro teenagery s názvy Bewitched a Seduced by Fame. Nadále však pokračovala v hraní. Získala roli Shannon Reed v seriálu Home and Away. Za to si vysloužila nominaci na Logie Award v kategorii nejpopulárnější herečka.

[youtube_660]LXU46Z4FvUI[/youtube_660]

Po odchodu ze seriálu začala studovat na divadelní a umělecké škole v Paříži, kde se věnovala mimice a komedii dell‘ Arte. Po absolvování školy se vydala na turné společně s Darrenem Dayem v muzikálu Summer Holiday. Spolu s Darrenem tvořila pár i v soukromí a došlo dokonce na zasnoubení, ale po čase se dvojice rozešla.

V roce 2001 byla obsazena do role Kim v neměckém hororu Bazén, kde si zahrálo několik českých herců nebo dnes známý James McAvoy. Z filmu byl propadák, ale přesto si o rok později zahrála po boku Sarah Michelle Gellar ve snímku Scooby-Doo. Isla musela nosit blond paruku, protože její kolegyně Sarah musela mít jako jediná ve filmu rudé vlasy.

Změna agenta jí prospěla k dobrému, protože již v roce 2005 se objevila vedle Vince Vaughna a Owena Wilsona v komedii Nesvatbovi. Film jí přinesl cenu MTV Movie Award v kategorii Průlomové vystoupení.

FOTO: Bachelorette

Takhle vypadá Pařba ve Vegas na ženský způsob. Zdroj: EEAP

Jak po pracovní, tak i po soukromé stránce si nemůže stěžovat. Zasnoubila se s partnerem Sachou Baronem Cohenem, kvůli kterému konvertovala na židovskou víru. Tři roky života jí zabralo studium judaismu a přijala hebrejské jméno Ayala, které znamená laň.

„Určitě budu mít židovskou svatbu, jenom abych mohla být se Sashou. Kvůli němu bych konvertovala na jakoukoli víru. Máme společnou budoucnost, co se týče nás, náboženství je až na druhém místě po lásce,“ vysvětluje důvody Isla. V roce 2007 se jim narodila dcera Olive a o tři roky později druhorozená Elula Lottie Miriam.

Pár kilo navíc není překážka

V roce 2006 se konečně dočkala hlavní role v romantické komedii Amorův úlet, kde jejího partnera ztvárnil Jason Biggs. Dokonce se měla objevit i v Simpsonovech ve filmu, ale její part byl ve finální verzi vystřižen. Po pár slabších snímcích přišel úspěch v podobě romantické komedie Určitě, možná, kde si zahrála jednu z přítelkyň Ryana Reynoldse.

[youtube_660]WDNfLVzvoCc[/youtube_660]

Po narození prvního potomka nijak nespěchala k návratu ke kariéře, přestože jak sama uvedla, herectví velmi miluje. „Nemíním rychle hubnout jenom kvůli tomu, abych nepřišla o práci. V tuto chvíli ani žádnou neplánuju,“ vysvětluje Isla. I přes tyto tvrzení se k práci jako každá herečka vrátila poměrně rychle.

Většímu zájmu publika se dočkala po uvedení adaptace knihy Báječný svět shopaholiků, který nebyl kritiky příliš dobře hodnocen, ale přes první víkend v kinech si vydělal přes 15 milionů dolarů a Isla si vysloužila svojí třetí nominaci na Teen Choice Awards. Přestože se objevila v několika komediích, stěžuje si na velký nedostatek příležitostí pro komediální herečky v Hollywoodu.

V nedávné době namluvila Fazolku v animovaném snímku Rango. Letos se Isly dočkáme hned ve dvou projektech. První z nich je animák Legendární parta a ke komediálním kořenům se vrátí ve filmu Bachelorette. Nejvíce očekávaným snímkem je Great Gatsby, kde se ukáže, jestli Isla zvládá i jiné žánry.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Isla Fisher: Žena Sachy Barona Cohena se našla v romantických komediích