Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Ryan Reynolds: Za volantem porazil i Toma Cruise

FOTO: Ryan ve filmu Pohřben zaživa!Profil herce!Ryan patří k oblíbeným hercům a není se čemu divit. Talentovaný sympaťák se vám dostane lehce pod kůži, jenže pořádné role, jako by se mu vyhýbaly. Přijde už konečně i jeho šance? 

FOTO: Ryan ve filmu Pohřben zaživa

Paul Conroy je pohřben zaživa a naděje na přežití je minimální. Zdroj: distributor filmu

Kanadský herec, celým jménem Ryan Rodney Reynolds, se narodil 23. října 1976 ve Vancouveru v Britské Kolumbii. Jeho otec Jim je velkoobchodní prodejce s potravinami a jeho matka Tammy je prodavačka. Jeho kořeny sahají až do Irska a vychován byl spolu s dalšími třemi staršími bratry v duchu římskokatolické církve.

Ryan maturoval na Kitsilano Secondary School v roce 1994. Později ještě navštěvoval Kwantlen Polytechnic University, ale školu nedokončil. K herectví se dostal ve čtrnácti letech, a od té doby se několikrát objevil na seznamu nejvíce sexy mužů na světě a v roce 2010 byl dokonce časopisem People zvolen jako vítěz této soutěže.

Na svou příležitost čekal roky

Jak už bylo zmíněno, Reynoldsova kariéra začala v roce 1990, kdy účinkoval jako Billy v seriálu z Kanadské produkce Hillside. Do USA byl tento seriál distribuovaný a i u nás známý jako Fifteen. Několikrát jsme ho mohli vidět v seriálu The Oddysey a dalších méně známých seriálech či televizních filmech. U nás ho můžeme znát z komedie Sexy párty z roku 2002 nebo z akční komedie Neprůstřelný plán z roku 2003.

FOTO: Ryan Reynolds ve filmu Blade: Trinity

Ryan je opravdu velmi sexy.

Do většího povědomí diváků se dostal ale především díky snímku Blade: Trinity (2004), který nebyl sice příliš úspěšný, ale u Ryana to byla po všech komediích příjemná změna. Blýsknul se i v hororu 3:15 zemřeš (2005), ve kterém coby George Lutz kupuje se svou ženou a dětmi dům, u kterého časem odhalují jeho hrůzostrašnou minulost. Bývalý obyvatel totiž zastřelil v domě své rodiče i sourozence, ovšem navedly ho k tomu hlasy v domě. Bude se historie opakovat?

Po boku Raye Liotta si zahrál v roce 2006 v krimi dramatu Sejmi eso a od roku 2008  Ryan opravdu stoupá vzhůru. Tehdy se ukázal v komedii Určitě, možná po boku krásek Elizabeth Banks a Rachel Weisz. A ještě tentýž rok zazářilv dramatu Světlušky v zahradě spolu s hollywoodskými esy Willemem Dafoe a Julií Roberts.

[youtube_660]dsitdQlo_as[/youtube_660]

Další skvělá příležitost více se ukázat přišla v roce 2009, kdy si Ryan zahrál ve snímku X-Men Origins: Wolverine po boku známého Hugha Jackmana. Se Sandrou Bullock ho můžeme vidět v komedii Návrh a s Kristen Stewart a Jessem Eisenbergem ve snímku Zábavný park.

V poslední době si ho asi alespoň fanoušci sci-fi pamatují jako hlavní postavu snímku Green Lantern. Nyní si můžeme zajít do kina na snímek Nepřítel pod ochranou, mimo jiné s Denzelem Washingtonem nebo Verou Farmigou. Je více než jasné, že Reynolds toho má dost co ukázat, takže nám nezbývá než netrpělivě čekat, co nám v následujících letech předvede.

Na záchod jedině sám

V roce 2002 začal Ryan chodit se zpěvačkou Alanis Morissette, se kterou se roku 2004 zasnoubil. Vztah však nevydržel a pár se roku 2007 přátelsky rozešel. Známý je svým manželstvím se Scarlett Johansson, se kterou se oženil 27. září 2008. O necelé tři roky později, 1. července 2011 však byli rozvedeni. Momentálně Reynolds randí s herečkou Blake Lively.

FOTO: Ryan ve filmu Teorie chaosu

Ryan si natáčení filmu Teorie chaosu jistě velmi užíval

Ryan má rád psy, vlastní boxera se jménem Jobey. Mezi jeho zájmy patří potápění, rybaření, plavání a snowboarding a mezi jeho dražší koníčky potom choppery. Má rovnou dva. 12. února 2012 se objevil v motoristickém pořadu Top Gear, kde zajel závodní čas 1.43.7., kterým porazil Toma Cruise, který to zvládnul za 1.44.2.

V jednom z rozhovorů svěřil své intimní tajemství, že si nedokáže odskočit na malou, pokud je někdo v blízkém okolí. Doslova řekl: „Můj močový měchýř je šíleně zdrženlivý, vlastně se dá přímo mluvit o stydlivosti.“ Také se svěřil s tím, že při skákání se mu jednou neotevřel padák a od té doby se bojí létání.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ryan Reynolds: Za volantem porazil i Toma Cruise