Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Ralph Fiennes míří do Budapešti. Za prací v hotelové recepci

Wese Andersona nadopoval úspěch jeho předchozího kousku Až vyjde měsíc a podruhé chystá dobový film. A jako obvykle se mu podařilo do castingové sítě ulovit menší i velké hvězdy.

FOTO: Ralph Fiennes Skyfall

Vypadá to, že po skončení potterovské ságy dal Ralph Fiennes na čas vale záporným rolím. Zdroj: Forum Film

Wes Anderson je názorným příkladem režiséra, jehož tvorba dokáže rozdělit publikum na dva tábory. Zatímco jedni si u jeho snímků často plných zpomalených záběrů a specifického humoru koušou nehty nudou, pro druhé je tato směs tím pravým šálkem kávy.

Druhou skupinu tedy potěší zpráva o režisérově připravované novince Grand Hotel Budapest, která se bude odehrávat ve 20. letech v maďarském hlavním městě. Tamním hotelem, obývaným svéráznými hosty, diváky provede recepční Gustave v podání Ralpha Fiennese.

Přečtěte si recenzi posledního filmu Ralpha Fiennese, Skyfall

V dalších rolích uvidíme skutečně silnou sestavu: Judea Law, Edwarda Nortona, Adriena Brodyho, Tildu Swinton či Harveyho Keitela, režisér pak nezapomněl ani na své dvorní herce Owena Wilsona, Billa Murrayho a Jasona Schwartzmana. Na plátně se měl objevit také Johnny Depp, který ale vzhledem k přecpanému diáři musel účast na projektu odmítnout.

Scénář inspirovaný dílem klasických hollywoodských komediografů Billyho Wildera a Ernsta Lubitsche napsal Anderson poprvé sám bez podpory spoluautora. Jak se Američanovi povede na evropské půdě, se dozvíme koncem roku 2014.

Grand Hotel Budapest. Komedie/Drama, USA, 2014. Režie: Wes Anderson. Hrají: Ralph Fiennes, Jude Law, Edward Norton, Bill Murray, Saoirse Ronan, Owen Wilson, Adrien Brody, Willem Dafoe, Tilda Swinton, Jeff Goldblum, Jason Schwartzman, Harvey Keitel, F. Murray Abraham, Mathieu Amalric

Premiéra: prosinec 2014

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ralph Fiennes míří do Budapešti. Za prací v hotelové recepci