Oscar 2014. Nominace na ceny ovládl Špinavý trik a Gravitace

Nominace na letošní Oscary jsou rozdány. Nejvíc jich posbíraly snímky Gravitace, Špinavý trik a 12 let v řetězech. Vítěze vyhlásí Americká filmová akademie v noci z 2. na 3. března.

FOTO: American Hustle - Christian Bale a Bradley Cooper
Za Špinavý trik má šanci i Christian Bale a Bradley Cooper. Zdroj: Columbia Pictures

Rovnou desítku nominací na zlaté sošky si odnesla sci-fi Gravitace a komedie Špinavý trik. Oba snímky mají své zástupce v hereckých kategoriích, uspět mohou i za režijní práci, nechybí nominace za nejlepší film. O film roku bude s nimi bojovat ještě sedmička snímků – 12 let v řetězech, Klub poslední naděje, Kapitán Phillips, Vlk z Wall Street, Nebraska, Philomena a Her.

Cenu za nejlepší ženský herecký výkon si mohou odnést Sandra Bullock za Gravitaci, Meryl Streep za Blízko od sebe, Judi Dench za Philomenu, Amy Adams za Špinavý trik nebo Cate Blanchett za Jasmíniny slzy. Poslední dvě jmenované uspěly už na Zlatých glóbech.

V mužské herecké kategorii má šanci Chiwetel Ejiofor za 12 let v řetězech, Leonardo DiCaprio za Vlka z Wall Street, Christian Bale za Špinavý trik, Matthew McConaughey za Klub poslední naděje a Bruce Dern za Nebrasku. Za výkon ve vedlejší roli může Oscara získat třeba Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Bradley Cooper nebo Jared Leto.

Mezi nominovanými režiséry se setkala velká jména současnosti. Oscara si mezi své úspěchy může přidat Martin Scorsese, Alfonso Cuarón, Steve McQueen, David O. Russell a Alexandr Payne.

FOTO. Oscarový režisér Martin Scorsese má na vém kontě samé kvalitní snímky, Zdroj:youtube.com
Scorsese může získat svého druhého Oscara. Zdroj: youtube.com

Po jedné nominaci si odnesly filmy Vše je ztraceno, Iron Man 3, Zmizení či Mandela: Long Walk to Freedom. S nulou na kontě skončili divácky oblíbení Rivalové.

Do nominací za cizojazyčný film se překvapivě nevešel kontroverzní Život Adele. Dánský Hon a italská Velká nádhera už ale nechyběly. V kategorii je doplnily The Broken Circle Breakdown, L’image manquante a Omar.

Nejlepším animovaným filmem za rok 2013 se mohou stát pravěcí Croodsovi, pokračování Já, padouch, Disneyho Ledové království, francouzský O myšce a medvědovi a Mijazakiho Kaze tachinu.

Slavnostní vyhlášení 86. ročníku Cen Americké filmové akademie se uskuteční 3. března našeho času. Večerem bude provázet komička Ellen Degeneres.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

4 Comments on Oscar 2014. Nominace na ceny ovládl Špinavý trik a Gravitace

  1. I experimented with viiweng your blog on my blackberry and the format doesnt seem to be correct. Might want to check it out on WAP as well as it seems most mobile phone layouts are not working with your website.

  2. I had been wanting to know if you ever tuohght of replacing the page layout of your blog? Its well written; I love what youve got to state. But maybe you can add a a bit more in the way of written content so people might connect to it better. Youve got a great deal of wording for only having one or two pictures. Maybe you can space it out better? http://xgtrhoahqxa.com [url=http://aofyvumej.com]aofyvumej[/url] [link=http://efhombr.com]efhombr[/link]

  3. Proč? Protože na webu je mi to šume1k. Kdybych web optimalizoval pro iPhone atd. tak to tak uděle1m. stnddaraned youtube kf3d nic neřešed, musel bych použedt HTML 5, s čedm by si zas neporadila spousta lided tady (je1 jo, me1m chrome), a musel bych to řešit nějakfdm javascriptem, na což teď neme1m čas a priorita nula nula nicFlash nened mrtve1 technologie, me1 sve1 využited. Ale zrovna pro video to nened, k tomu by měli všichni začedt použedvat HTML 5 tag Video.To co tvrdedm je, že pro iPhone by flash způsobil vedce proble9mů než užitku. A za tedm si stojedm.

  4. Sedychu, Sedychu, Ty kluku ušate1…Co Ty o tom vedš?Když jsem tuhle v televizi viděl zase po čase sene1tora Drymla, uvědomil jsem si s konečnou platonsted, kde jednoho dne mused bfdt i moje sesle.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*