Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Jennifer Lawrence: Zloděje chtěla zahnat lukem a šípy

Nikola Němcová

Nikola Němcová

10. 3. 2013

FOTO: Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence je pouhých 22 let, ale už má za sebou úspěšnou kariéru. Nedávno dokonce vstoupil do českých kin snímek Terapie láskou, který jí vynesl prvního Oscara.

FOTO: Jennifer Lawrence

Jennifer ve filmu Terapie láskou. Zdroj: Bontonfilm

Jennifer Shrader Lawrence se narodila 15. srpna 1990 v Louisville ve státě Kentucky. V dětství navštěvovala několik kroužků. Hrála pozemní hokej, softbal a byla příležitostnou modelkou. Ale k hraní jí to táhlo nejvíce. Účinkovala v místním divadle a ve čtrnácti letech se rozhodla, že se stane profesionální herečkou.

Přemluvila svoje rodiče, aby se přestěhovali do New Yorku a našli jí agenta. Aby se herectví mohla věnovat naplno, zakončila střední školu zdárně s dvouletým předstihem. Přestože nikdy nenavštěvovala žádné kurzy herectví, svým talentem, který se zakládá na jejím instinktu, udělala na ostatní dojem.

Po několika účinkováních v seriálech a menších rolích ve filmu, přišel její zlomový film. Za snímek Do morku kostí si vysloužila svoji první nominaci na cenu Akademie. Největší slávu jí však přinesl až film Hunger Games, který se letos dočká svého druhého pokračování.

FOTO: Jennifer Lawrence

Jennifer ráda hraje drsné holky.

1. Prošla tréninkem přežití

Když jí přišla nabídka na účinkování ve filmu Hunger Games, musela se tři dny rozmýšlet, zdali roli vezme. Vystrašil ji totiž rozsah filmu a dopad na její kariéru. Nakonec se rozhodla, že do projektu půjde. Díky náročnosti snímku se musela účastnit rozsáhlého bojového tréninku. Ten zahrnoval kaskadérství, lukostřelbu, lezení po skalách a po stromech, bojové techniky, běh, parkur, a dokonce i pilates a jógu.

2. Nepřipravuje si děkovné řeči

Jennifer byla nedávno hostem v show Jimmyho Kimmela, kde přišla řeč na to, zdali má již připravenou děkovnou řeč na předávání Oscarů. Ta se svěřila, že si děkovačky nikdy nepřipravuje, protože je hodně pověrčivá a přijde jí to namyšlené.

3. Nedokáže mluvit se svými idoly

V jednom rozhovoru se Jennifer svěřila, že ji děsí setkání s jejími idoly. Nemá strach z nich, ale ze sebe a z toho, jak se ona samotná zachová. Vyprávěla o tom, jak byla na schůzce s Billem Maherem a uviděla vejít do místnosti Meryl Streep. V tu ránu dala ruce před Billyho ústa a řekla: „Teď ne, Billy.“ S Meryl prý neprohodila ani slovo, jen na ni po celou dobu tupě zírala. Podobná historka se jí stala i na letošních Zlatých glóbech, kdy u vedlejšího stolu seděla zpěvačka Adele. Opět se zmohla jen na pouhé zírání.

4. Role si vybírá podle režisérů

„Pro mne je to vždycky o scénáři a režisérovi. Existují režiséři, které obdivuji a se kterými bych chtěla pracovat. Můžete mít skvělý scénář, ale pokud nemá film dobrého režiséra, není to ono. Ráda se přizpůsobuji práci režiséra. Miluji to. Každý z nich je odlišný a vy se musíte přizpůsobit jejich vizi. To je pro mě naprosto úžasné. To proto tak miluji režiséry,“ říká Jennifer o výběru nadcházejících projektů.

5. Domov brání lukem a šípy

Během příprav na Hunger Games, kdy Jennifer absolvovala trénink přežití, tak si vozila v autě vlastní luk a šípy. Jednou přijela domů a uvnitř zaslechla hlasy. Nechtěla se nechat okrást, tak se vrátila ke svému autu a vyndala si z kufru luk a šípy. Pak se vydala po schodech nahoru a všimla si, že jsou otevřené balkonové dveře. Když vešla dovnitř, tak zjistila, že to jsou její přátelé, kteří tu pracovali.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Jennifer Lawrence: Zloděje chtěla zahnat lukem a šípy