Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD únor 2012: Kamarád má taky rád Mechanický pomeranč

Jiří Tichý

Jiří Tichý

1. 2. 2012

Další měsíc roku s dvojkou na konci je tady a na pulty obchodů, stánků a e-shopů míří nová várka DVD plná skvělých snímků, kultovních béček i nějakého toho braku.

A to vypadá jako hodný strejda. Zdroj:distributor filmu

Každý měsíc se nás prodejci optických disků plných pohyblivých obrázků snaží zaujmout či dokonce zahltit množstvím titulů poskytnutých k prodeji. Přinášíme vám jejich soupis s krátkými komentáři a subjektivně reprezentativním vzorkem. Těšit se můžete na nezávazný sex, úchylnou klasiku nebo road movie z českého podnikatelského rybníčku.

Kamarád taky rád (recenze filmu)

Kamarád taky rád, Zdroj: distributor filmuKomedie většinou sledují stále stejný vzorec vedoucí od objevení ústředního páru přes konflikt až k happyendu. Kamarád taky rád není žádnou výjimkou.

Má však něco, co mu mohou ostatní romantiky závidět, a to ústřední dvojici. Justin Timberlake v poslední době dokazuje, že není jen hezká tvářička, která umí otevírat pusu do rytmu hudby, ale opravdu kvalitní herec. A nad milou Milou Kunis slintá nejeden člen mužského pokolení.

Kamarád taky rád (Friends With Benefits), komedie/romantický, USA, 2011, 109 minut, hrají: Mila Kunis, Justin Timberlake, Emma Stone aj.

[youtube_660]KQ528bmDoRg[/youtube_660]

Mechanický pomeranč

Mechanický pomeranč, Zdroj: distributor filmuO tom, že je režisér Stanley Kubrick mistr svého řemesla, nesvědčí jen červená barva, která se často pojí s jeho filmy, ale i názvy jednotlivých snímků, za které by ve své režijní filmografii snad kdokoliv jiný zabíjel.

Mechanický pomeranč je jedním z nich. Vizualita přivádějící diváky k extázi je Kubrickovým trademarkem a společně s příběhem o násilnickém gangu popíjejícím mléko a vymývání lidské mysli, který je založený na skvělé novele Anthony Burgesse, vytvářejí dílo hodné bohů.

Mechanický pomeranč (A Clockwork Orange), krimi/drama/sci-fi, Velká Británie/USA, 1971, 137 minut, hrají: Malcolm McDowell, Patrick Magee, Warren Clarke aj.

[youtube_660]k8vq9RwYJKM[/youtube_660]

Rodina je základ státu (recenze filmu)

Rodina je základ státu, Zdroj: distributor filmuRoad movie po česku. Všichni víme, že se české filmy poslední dobou dělí na ty, které se tváří jako komedie, i když se u nich člověk moc nesměje, a na ty, které reflektují minulý režim. Jen málokdy se najde někdo odvážný, kdo se pokusí o reflexi současnosti.

Robert Sedláček se o to pokusil a na rozdíl od Bastardů Tomáše Magnuska nevzniklo něco, co by se člověk bál i spláchnout do záchodu, aby se z toho toaleta nepoblila. Právě naopak. Sedláčkovi se povedl jeden z nejlepších českých filmových počinů loňského roku.

Rodina je základ státu, drama/road movie, Česká republika, 2011, 106 minut, hrají: Igor Chmela, Eva Vrbková, Simona Babčáková aj.

[youtube_660]8EURvtzchE0[/youtube_660]

Smrt čeká všude (recenze filmu)

Smrt čeká všude, Zdroj: distributor filmuKdyž se James Cameron před lety v poklidu rozváděl se svou tehdejší manželkou Kathryn Bigelow, asi netušil, že mu to jeho bývalá nandá na červeném koberci. A že ji vůbec nebude zajímat, že proti jejímu Hurt Lockerovi postaví Cameron nejvýdělečnější film všech dob.

Avatarovi tak vyfoukla Oscara Smrt čeká všude a Kathryn Bigelow ukázala, že i žena má koule na natočení válečného snímku. A navíc je to taková bomba, že by si z ní i pyrotechnik Jeremy Renner nadělal do kalhot.

Smrt čeká všude (The Hurt Locker), válečný/drama/thriller, USA, 2008, 131 minut, hrají: Jeremy Renner, Anthony Mackie, Guy Pearce aj.

[youtube_660]S5NWPIeMh1s[/youtube_660]

Dále vychází:

Elitní zabijáci (nejproduktivnější akční hvězda současnosti, Jason Statham, se nemusí bát ani návratu Arnolda)
Půlnoc v Paříži (ten Woody Allen si nedá pokoj)
Dream House (Daniel Craig v roli vypsychlého otce rodiny? Ou jé)
Král Škorpion (představte si plešatého Dwayna „Rocka“ Johnsona s dlouhými vlasy a ještě delším mečem a hned je zaděláno na malý průser)
Rosemary má děťátko (když Polanski neobtěžuje nezletilé dívky, nesedí před soudem nebo v domácím vězení, točí skvělé filmy)
Grindhouse: Auto zabiják (Tarantinova onanie za béčkové horrory. Děkujeme)
Grindhouse: Planeta Teror (v páru se to lépe onanuje, řekl si Robert Rodriguez a přidal se)
Kmotr (s Coppolou do třetice všeho nejlepšího)
Vyměřený čas (kdo si nevydělává čas, musí zemřít v pětadvaceti. Doufám, že se tím neinspiruje česká důchodová reforma)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD únor 2012: Kamarád má taky rád Mechanický pomeranč