Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD na leden 2013: Získají Postradatelní Druhou šanci?

Jiří Hannich

Jiří Hannich

3. 1. 2013

Mrazivý leden láká k tomu, abychom zůstali v obývacím pokoji před domácím kinem. Jestliže nevíte, co si pustit, přinášíme přehled DVD novinek, které by neměly uniknout vaší pozornosti.

FOTO: Arnold Schwarzenegger Expendables 2

Arnie zase pálí ostrými (Expendables: Postradatelní  2). Zdroj: Bontonfilm

Cosmopolis (recenze, trailer)

Eric Packer je v osmadvaceti letech nekorunovaným králem Wall Street. Když si vyjede do města, dojde v ulicích Manhattanu k záhadné explozi a propukne peklo. Eric zjišťuje, že se mu hroutí finanční impérium. Kontakt se skutečným světem, i když jen přes okna limuzíny, ještě prohlubuje jeho paranoiu. Začíná mu docházet, že se jeho život blíží ke konci.

Film byl natočen na motivy stejnojmenného románu spisovatele Dona Dellila. Kanadský režisér David Cronenberg zde kritizuje odtažitost světa chladnokrevných finančníků a morálně pokleslých obchodních spekulantů, nevyhýbá se ani, jak už je u něj zvykem, otevřeným sexuálním scénám a násilí. Do hlavní role obsadil upíra z Twilight ságy Roberta Pattinsona.

Cosmopolis, Drama, Kanada/Itálie/FRancie/Portugalsko, 2012, 108 minut, Režie: David Cronenberg, Hrají: Robert Pattinson, Juliette Binoche, Paul Giamatti, Jay Baruchel, Kevin Durand

Vychází: 11. ledna

video
play-sharp-fill

Druhá šance (Hope Springs)

Přes třicet let jsou manželé a jejich společný život snad představuje samotnou definici stereotypu. Arnold je v manželském svazku celkem spokojený a neřeší, zda by se na jejich vztahu dalo něco změnit k lepšímu. Kay je ovšem nešťastná a chtěla by se s manželem zase více sblížit. Přemluví proto Arnolda, aby se vydali za manželským poradcem s neortodoxním způsobem terapie.

Snímku dominují výrazné herecké výkony Meryl Streep a Tommyho Lee Jonese, kteří ztvárnili ústřední manželský pár. Svérázného terapeuta hraje vyhlášený komediant Steve Carrell.

Druhá šance (Hope Springs), Komedie/Drama/Romantický, USA, 2012, 100 minut, Režie: David Frankel, Hrají: Meryl Streep, Tommy Lee Jones, Steve Carrell, Jean Smart, Susan Misner

Vychází: 23. ledna

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=dG59JFw7dMM[/youtube_660]

Ruby Sparks

Kdysi úspěšný spisovatel Calvin nyní zápasí s tvůrčím blokem. Když ale vytvoří románovou postavu jménem Ruby Sparks, vše v jeho životě se mu obrátí vzhůru nohama. Ruby totiž obživne, stane se z ní dívka z masa a kostí a navíc získá všechny vlastnosti, jež jí Calvin přisoudí. Ti dva začnou žít jen pro sebe, Calvin ale ví, že časem bude muset přenechat jejich vztah zkoušce osudu.

Ruby Sparks je druhým celovečerním filmem z dílny Valerie Faris a Jonathana Daytona, režisérů nekonvenční, lehce ironické komedie Malá Miss Sunshine. Hlavní postavu ztvárnil Paul Dano, s nímž se poprvé před kamerou objevila jako vysněná Ruby jeho životní partnerka Zoe Kazan.

Ruby Sparks, Komedie/Romantický/Fantasy, USA, 2012, 114 minut, Režie: Jonathan Dayton, Valerie Faris, Hrají: Paul Dano, Zoe Kazan, Antonio Banderas, Deborah Ann Woll, Alia Shawkat

Vychází: 23. ledna

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=acwm-UAZ3OQ[/youtube_660]

Expendables: Postradatelní 2 (recenze, trailer, hlášky)

Tým Postradatelných posilují noví členové, aby společně splnili další velice nebezpečný úkol. Tajná mise, během níž má být zajištěno pět tun plutonia, se však nezdaří, jeden z Postradatelných dokonce přijde o život. Jeho parťáci se ho rozhodnou pomstít přímo na místě, tedy na nepřátelském území, kde mají pouze mizivou šanci na úspěch.

Snímek je především poctou akčním hrdinům z 80. a 90. let. K bourákům jako Sylvester Stallone, Jason Statham či Dolph Lundgren, jež jsme mohli vidět již v předchozím díle, se tentokrát přidávají Liam Hemsworth či Yu Nan. V menších rolích jsou k vidění například Chuck Norris nebo Arnold Schwarzenegger. Režii po Stalloneovi převzal Simon West, jenž stojí například za Con Air.

Expendables: Postradatelní 2 (The Expendables 2), Akční/ Thriller/Dobrodružný, USA, 2012, 103 minut, Režie: Simon West, Hrají: Sylvester Stallone, Jason Statham, Chuck Norris, Liam Hemsworth, Dolph Lundgren

Vychází: 23. ledna

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=ASSwutc3-Eo[/youtube_660]

Sousedská hlídka (recenze, trailer)

Na klidném předměstí městečka Glenview se stane zločin. Proto se jeden z jeho občansky nejuvědomělejších obyvatel Evan rozhodne založit vlastní domobranu. K Evanovi se přidají jeho tři kamarádi, byť zdaleka ne z tak ušlechtilého důvodu jako on. Bob chce uniknout rodinnému stereotypu, Jamarcus po rozvodu zahání nudu a Franklin si kompenzuje, že ho nevzali k policii.

Většina obyvatel Glenview nebere Sousedskou hlídku příliš vážně. Při jedné z rutinních obhlídek ale domobrana narazí na mimozemšťany a pustí se s nimi do boje za záchranu městečka i celé planety. V uniformách Sousedské hlídky se představují Ben Stiller, Vince Vaughn, Jonah Hill a Richard Ayoade.

Sousedská hlídka (The Neighborhood Watch), Komedie/Sci-Fi, USA, 2012, 102 minut, Režie: Akiva Schaffer, Hrají: Richard Ayoade, Vince Vaughn, Ben Stiller, Jonah Hill, Billy Crudup

Vychází: 31. ledna

video
play-sharp-fill

Dále vychází:

Unesená (bývalý trestanec se snaží zachránit život své dceři, kterou unesli)
Let’s Dance: Revolution (další romantika na tanečním parketu)
Norman a duchové (animák o klukovi, který čelí hordě zombíků)
Resident Evil: Odveta (Milla Jovovich v nekončícím boji s virem společnosti Umbrella)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD na leden 2013: Získají Postradatelní Druhou šanci?