Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Cosmopolis: Aragorna nahradil Edward ze Stmívání

Marek Benda

Marek Benda

26. 4. 2012

pattinson - cosmopolisJezdit si v limuzíně po Manhattanu, užívat si své zralé mládí a nabyté jmění je náplní dne osmadvacetiletého Erica. Setká se však s lidmi, kteří roztrhají na cucky jeho idylický svět. A to se původně chtěl nechat jen ostříhat.

video
play-sharp-fill

Režisér David Cronenberg nenašel ve svém novém filmu Cosmopolis místo pro zkušeného, ostrými rysy ve tváři zdobeného, Vigga Mortensena. Namísto něj sází na mladého idola dívčích srdcí Roberta Pattinsona. Svěřil mu ústřední roli bohatého osmadvacetiletého kluka, který svou uhlazenou vizáží silně kontrastuje nejen Mortensenovi, ale hlavně stylistické stránce nedaleké budoucnosti nasáklé postapokalyptickými obrazy.

Čtěte více: Recenze posledního Cronenbergova filmu Nebezpečná metoda

Film je natočen podle stejnojmenné předlohy Dona DeLilla. Cronenberg se k této látce dostal ještě před natáčením filmu Nebezpečná metoda: „Tu knihu mi přinesl producent Paulo Branco, nabídl mi, abych to natočil. Já si to přečetl a řekl, že do toho jdu.“

Od 16. do 27. května probíhá filmový festival v Cannes, kde si Cosmopolis odbude svou premiéru v soutěžní sekci. Kromě režiséra a upíra se do hlavního města filmu sjedou i další hvězdy jako francouzská artová kráska Juliette Binoche či Paul Giamatti.

pattinson - cosmopolis

Zabil jsi mého manžela? Ne. Zdroj: distributor filmu

Pattinson je v traileru aranžován do image vedoucího nelegální organizace, a kdykoli je na něj záběr v luxusní limuzíně, vypadá jako Michael Corleone z Kmotra. Nasvědčují tomu i veškeré jeho grimasy, gesta a zpočátku i silná aura tajuplného dějství, které hlavní postava, zdá se, určuje.

Sex, alkohol, násilnosti a nebezpečné ženy spolu s nepříliš jasným cílem filmu se linou trailerem a stávají se jeho pevnou součástí, která provokuje a vzbuzuje zvědavost a nenasytnost po větším strhujícím kousku.

Cosmopolis

Kanada / Francie / Portugalsko / Itálie, 2012
Drama

Režie: David Cronenberg
Hrají: Robert Pattinson, Paul Giamatti, Jay Baruchel, Kevin Durand, Juliette Binoche, Samantha Morton, Sarah Gadon, Mathieu Amalric, Emily Hampshire

Premiéra v ČR: 9. srpna 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Cosmopolis: Aragorna nahradil Edward ze Stmívání