Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na Blu-ray říjen 2012: Sněhurka a lovec bojují v Hunger Games

Jiří Hannich

Jiří Hannich

3. 10. 2012

Svou cestu na Blu-ray si v říjnu najdou sci-fi jako Prometheus, Hunger Games nebo Probudím se včera. Zajímavé fantasy představuje Sněhurka a lovec, akčního nářezu se dočkáme v thrilleru Safe.

Kam se ztratili moji trpaslíci? Zdroj: Universal Pictures

Sněhurka a lovec (Snow White and the Huntsman, trailerrecenze, zajímavosti)

Mocná čarodějnice Ravenna se pomocí lsti stane královnou prosperující a mocné říše. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Když Sněhurka uteče do temného lesa, najme Ravenna odvážného lovce, aby ji vystopoval a přivedl zpět. Sněhurce však pomáhají trpaslíci se sekerami a také statečný princ, jenž uprchlou princeznu už od dětství tajně miluje.

Tradiční pohádkový příběh se v režii Ruperta Sanderse změnil v temné fantasy s řadou akčních scén. Roli Sněhurky dostala Kristen Stewart, známá ze série Twilight, její zlou macechu hraje úchvatná Charlize Theron, úlohy lovce se chopil Thor Chris Hermsworth a jako princ je k vidění Pirát z Karibiku Sam Claflin.

Sněhurka a lovec (Snow White and the Huntsman), Dobrodružný/ Fantasy/Akční, USA, 2012, 127 minut, Režie: Rupert Sanders, Hrají: Kristen Stewart, Charlize Theron, Chris Hermsworth, Ian McShane, Bob Hoskins

Vychází: 3. října

video
play-sharp-fill

Probudím se včera

Věčně svobodný profesor češtiny Petr si na třídním srazu uvědomí, že jediná dívka, kterou kdy miloval, byla jeho spolužačka Eliška. Když mu bylo sedmnáct, nenašel odvahu vyznat Elišce lásku a ona se pak navždy vytratila z jeho života. Petr ale dostane možnost napravit, co promeškal: vrátí se do června 1989, kdy chodil do třeťáku. Jenomže zahrávat si s minulostí není jen tak. Návraty nejsou nikdy snadné. Petr se dostává do změti komplikací a průšvihů, které naštěstí řeší s vtipem, nadhledem a drzostí, kterou dobře zná od svých vlastních studentů.

Mladého Petra ztvárnil Jiří Mádl, jeho milovanou hraje Eva Josefíková. Jedna z vedlejších rolí byla svěřena desetibojaři Romanu Šebrlemu. Asi nepřekvapí, že jde o postavu tělocvikáře.

Probudím se včera, Komedie/Sci-Fi, ČR, 2011, 120 minut, Režie: Miloslav Šmídmajer, Hrají: Jiří Mádl, Eva Josefíková, Filip Blažek, Viktor Preiss, Miroslav Táborský

Vychází: 10. října

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=lPZ44cjyjEg[/youtube_660]

Prometheus (trailerrecenze)

Ridley Scott, režisér kultovních snímků Vetřelec a Blade Runner, se vrací k žánru sci-fi, který pomáhal definovat. Tentokrát vypráví příběh archeologů Elisabeth a Charlieho, kteří objeví na různých místech Země jeskynní piktogramy z dávných civilizací. Zjistí, že všechny poukazují na jedno jediné místo ve vzdáleném vesmíru. S týmem badatelů se tak na palubě vesmírného korábu Prometheus vydají na cestu, jež jim má odhalit původ lidské existence.

Ústřední dvojici výzkumníků si zahráli Noomi Rapace a Logan Marshall-Green. Posádku Promethea dále tvoří například Charlize Theron či Michael Fassbender. Snímek vychází v obvyklé 2D verzi nebo na dvou discích jako 3D film, přičemž navíc obsahuje bonusový disk. K dispozi též bude zvláštní sada o devíti discích, která kromě Promethea pojme i všechny čtyři díly Vetřelce.

Prometheus, Dobrodružný/Sci-Fi/Thriller/Horor, USA, 2012, 124 minut, Režie: Ridley Scott, Hrají: Noomi Rapace, Michael Fassbender, Logan Marshall-Green, Charlize Theron, Idris Elba

Vychází: 10. října

video
play-sharp-fill

Safe (Safe)

Zápasník bojových umění Luke Wright zpacká zmanipulovaný zápas, za což ho ruská mafie potrestá tím, že zavraždí jeho ženu a každého, s kým se pokusí navázat jakékoli přátelství či vztah. Když se Luke bezprizorně potuluje ulicemi města a přemýšlí o tom, že skoncuje se životem, zkříží mu cestu malá vyděšená Číňanka, kterou pronásledují ozbrojení gangsteři.

Luke zjistí, že dívka je matematický génius a mafiáni by její dar rádi využili ve svůj prospěch. Rozhodne se vzepřít podsvětí a bojovat za záchranu nevinné holčičky. V hlavní roli hraje Jason Statham.

Safe, Akční/Krimi/Thriller, USA, 2012, 94 minut, Režie: Boaz Yakin, Hrají: Jason Statham, Catherine Chan, Chris Sarandon, James Hong, Robert John Burke

Vychází: 24. října

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=m_6ksxHBklo[/youtube_660]

Hunger Games (The Hunger Games, recenze)

V ruinách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne tvrdou rukou. Poslušnost udržuje prostřednictvím zvrácené televizní reality show s názvem Hunger Games. V této soutěži se každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně utkají o život. Šestnáctiletá Katniss však nebojuje pouze za sebe, touží zachránit svou drahou sestru, která byla vylosována k účasti ve hře.

Představitelka hlavní hrdinky Jennifer Lawrence musela projít náročným výcvikem: kromě kurzu lezení a běhání absolvovala také lukostřeleckou průpravu pod dohledem držitelky olympijského bronzu z Barcelony 1992 Khatuny Lorig. Trénink zřejmě bude potřeba i nadále. Již nyní je totiž potvrzeno, že se v dohledné době dočkáme pokračování.

Hunger Games (The Hunger Games), Dobrodružný/Sci-Fi/Akční/Thriller, USA, 2012, 142 minut, Režie: Gary Ross, Hrají: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Elizabeth Banks, Liam Hemsworth, Willow Shields

Vychází: 31. října

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=7Kbi0z7rIr4[/youtube_660]

Dále vychází:

Madagaskar 3 (USA, 2012)
Rock of Ages (USA, 2012)
Temný rytíř (USA, 2008)
Láska je láska (ČR, 2012)
Počátek (USA, 2010)
Zásnuby na dobu neurčitou (USA, 2012)
Líbáš jako ďábel (ČR, 2012)
Resident Evil: Zatracení (Japonsko, 2012)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na Blu-ray říjen 2012: Sněhurka a lovec bojují v Hunger Games