Menu
TOPZINE.cz
Herci a herečky

5 zajímavostí o Kristen Stewart: Bella ze Stmívání má hrůzu z koní

Kristen miluje surfování a má ráda zvířata. I když je velmi úspěšnou herečkou, ráda by studovala literaturu a stala se scenáristkou jako její matka. Víte ale, čím se až tolik nechlubí?

Kristen Stewart jsme od roku 1999 mohli vidět v mnoha více či méně zajímavých filmech. Poprvé se do povědomí široké veřejnosti dostala díky snímku Úkryt, kde si zahrála po boku Jodie Foster, ale dnes ji všichni známe jako Bellu ze ságy Stmívání.

Poslední úspěšnou rolí pro ni byla Sněhurka ve filmu Sněhurka a lovec, kde se měla zúčastnit i dalšího pokračování. K tomu už ale pravděpodobně nedojde. Po profláknuté nevěře s režisérem Rupertem Sandersem se spekuluje, že Sněhurku už si tedy nezahraje. Co dál jste možná o Kristen nevěděli?

1. Má strach z koní

Equinofobie neboli strach z koní Kristen jen tak neopustí, což se ukázalo jako problém při natáčení Sněhurky a lovce. Herečce nezbývalo než se svému strachu postavit a pokračovat v natáčení. To nakonec bravurně zvládla, ale koním se asi zase chvilku bude vyhýbat.

2. Kontaktní čočky a paruka

Kristen má původně zelené oči, takže při natáčení ságy Stmívání musí nosit hnědé kontaktní čočky. Kdo ale poznal, že ve třetím díle vyfasovala i paruku? Kvůli snímku o dívčí kapele The Runaways, kde ztvárnila frontmanku Joan Jett, musela svou hřívu zkrátit na pouhých pár centimetrů a obarvit na černo. A dovedete si představit Bellu jako nespoutanou rockerku?

3. Místo svatby se dočkala rozchodu

Rozchod se netýká jenom role Sněhurky. Chudinka Kristen si malovala svůj život asi příliš růžově a faktem je, že jí to teď všichni dávají pěkně vyžrat. Nejenže přišla o roli, milence a jistě i o pěkný výdělek, ale hlavně o svého přítele Roberta Pattinsona, který je mimo jiné i jejím filmovým partnerem ve Stmívání.

Pattinson si ji chtěl vzít, ale po záletech s režisérem Rupertem Sandersem jí pro změnu nemůže přijít na jméno. A samozřejmě také velká část fanoušků, kterým se rozplynul sen o hvězdném páru. Kdo hledal důvod, proč herečku nenávidět ještě víc, teď  má dobře nabito.

4. Nejlépe placená herečka Hollywoodu

A že to stojí za to. Od května 2011 do května 2012 si vydělala úctyhodných 34 milionů dolarů, a stala se tak nejen nejlépe placenou herečkou Hollywoodu, ale zároveň tou nejmladší.

FOTO: Kristen Stewart ve snímku Útěk do divočiny

Kristen zaujala Roberta natolik, že šel kvůli ní na konkurz. Zdroj: Paramount Vantage

5. Robsten se málem nekonal

Skalní fanoušci samozřejmě ví, že Robsten je spojení jmen Kristen Stewart a Roberta Pattinsona. Jestli této dvojici definitivně odzvonilo, ukáže čas. Zajímavější ale je, že si roli Edwarda málem zahrál někdo jiný.

Robert knížku Stmívání narychlo prolistoval a prohlásil, že se mu nelíbí. Na konkurz na roli Edwarda šel právě kvůli Kristen, která ho prý svým výkonem ve snímku Útěk do divočiny (2007) zaujala natolik, že ji prostě toužil poznat.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

5 zajímavostí o Kristen Stewart: Bella ze Stmívání má hrůzu z koní