Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Charlize Theron: Životopis sexy hvězdy, která si užívá stárnutí

Sympatická herečka rozhodně nepatří mezi sebelítostivé hvězdičky, které na sebe musí upozorňovat různými skandály. Naopak, aprílovým žertíkem se jim vysmála a svou slávu má zaslouženě díky opravdovému talentu a přirozené kráse.

 

FOTO: Charlize Theron ve filmu Aeon Flux

Charlize Theron je jako tmavovláska velmi sexy. Zdroj: distributor filmu

Charlize Theron se narodila 7.8.1975 v Jižní Africe jako jedináček rodičům Charlesovi a Gerdě Theronovým. Vyrůstala na farmě v Benoni a od dětství milovala balet, se kterým začala v šesti letech. Již ve 13 letech byla poslána na internátní školu National School of the Arts v Johannesburgu, kde ho studovala. I přesto, že dělala něco, co milovala, neoznačuje toto období jako šťastné, protože prý nezapadla.

Matka zastřelila manžela

Charlize to nejspíše  neměla jako dítě zrovna nejjednodušší. Její otec byl alkoholik, který jednoho dne v podnapilém stavu fyzicky napadl svou manželku. Ta ho v sebeobraně zastřelila. Charlize byla všeho svědkem a jak sama říká, určitě ji tento zážitek poznamenal. Chvíli nato odjela do Milána, kde začala svou modelingovou kariéru. Naštěstí se tato kráska nespokojila s pouhým chozením po molu a toužila po něčem více.

Rozhodla se vrátit ke své lásce, tanci, proto odjela do New Yorku, kde začala tancovat pro Joffrey Ballet. Ovšem prý kvůli poranění kolena s baletem definitivně skončila v 18 letech. K  modelingu se vracet nehodlala a po rozvaze co dál se svým životem si řekla, že by mohla vyzkoušet štěstí u filmu.

FOTO: Charlize Theron ve filmu Zrůda

Charlize v Oscarové roli jako zrůda.

Matka jí koupila letenku do Los Angeles a Charlize se vydala na další dráhu svého života. Ze začátku se jí moc nedařilo a její herecká kariéra začala vskutku netradičně. Matka jí poslala šek, který si chtěla nechat vyměnit za peníze, ale bankéř s tím měl menší problém a peníze jí nechtěl vydat. Tenkrát trochu zoufalá Charlize začala vyšilovat a ztropila pěknou scénu. A tehdy si jí všimnul jeden agent, kterého zaujala natolik, že se rozhodl obsadit ji do filmu.

První menší roli získala v hororu Kukuřičné děti, který sice nebyl zrovna úspěšný, ale pomohl jí k roli ve filmu Drsný a drsnější. Tento snímek sice taky nepatřil zrovna k těm nejlepším, ale rozhodně pomohl Charlize jako dobrý odrazový můstek k její slavné kariéře.

Samotu vyplnila adopcí dítěte

O rok později získala roli ve velmi úspěšném filmu Ďáblův advokát jako žena Kevina Lomaxe (Keanu Reeves), právníka, který má čich na porotu a umí obhájit kohokoliv. Kevin žije na Floridě a po dalším vítězném líčení ho kontaktuje právník z New Yorku, který mu dá nabídku, jenž se neodmítá. Přestěhují se tedy s Mary Ann za lepším životem, který nakonec není vůbec lepší. Život se jim začíná hroutit a Kevin se tam poprvé setkává se svým otcem, majitelem nejlepší právní firmy na světě, Miltonem (Al Pacino), který je tak trochu ďábel.

[youtube_660]0Moa6lGuhw4[/youtube_660]

Charlize můžete znát ze snímku Zrůda (2003), kde si zahrála masovou vražedkyni nenávidějící muže, za kterou získala Oscara. Dál se objevila například ve válečném dramatu Hlava v oblacích (2004), milovníci sci-fi ji viděli v Aeon Flux (2005) a teď se můžou těšit na sci-fi Prometheus. Do kin brzy přijde dlouho očekávaná Sněhurka a lovec, kde ztvární zlou královnu spolu s Kristen Stewart, coby Sněhurkou, a s Chrisem Hemsworthem, lovcem.

Tato nadaná herečka rozhodně nepatří mezi skandalistky nebo lehko dostupné ženy. Od svých 19 let měla několik mužů, mezi které patřil třeba i George Clooney a poslední desetiletý vztah se Stuartem Towsendem skončil v roce 2010. Charlize z toho byla celkem zoufalá a jak sama jednou prohlásila, najednou nevěděla, co si sama se sebou počít, jelikož byla vždy ve vztahu a sama žít neumí. Od té doby je stále single a svou samotu nedávno vyplnila adopcí malého chlapečka Jacksona. Jak sama řekla, na světě je spousta dětí, o které nikdo nemá zájem, a naší povinností je pomoct jim.

Charlize má mimo jiné i smysl pro humor. Nedávno se domluvila s webem Funny or Die na zveřejnění jejího soukromého videa, kde se oddává sexuálním praktikám, které byste nejspíš u křehce vzhlížející blondýnky zrovna nečekali. Uvidíte ji tam jako dominu, která dává mužům rozkazy. Samozřejmě video byl jenom aprílový žertík, kterým se herečka vysmívá ostatním kolegyním, jenž se doma fotí nahé či točí videa, které jim „náhodou“ ukradne hacker, a tím na sebe upozorňují.

FOTO: Charlize Theron ve filmu Prometheus

Na Charlize v Prometheovi si můžete zajít do kina už 7. června

Nicméně v roce 1999 se objevila Charlize v časopisu Playboy, v roce 2000 byla magazínem People zvolena jako jedna z nejkrásnějších 50 žen světa a v témže magazínu se letos umístila na třetí příčce za Beyoncé a Sofií Vergarou. Není žádnou neznámou, že ženám s věkem přibývá na kráse, a kdo ví, jestli za to náhodou nemůže pár měsíců samoty a štěstí ze syna. Starosti s tím, že je na něj sama, si nedělá.

Žádná svatba, dokud nebudou mít gayové stejná práva

Po svatbě prý stejně nikdy netoužila, naopak prohlásila, že se nebude vdávat do doby, dokud si tento krásný den nebudou moci zažít i její přátelé gayové a lesby. Instituce manželství jí připadá jednostranné a Charlize by ráda žila v zemi, kde mají všichni stejná práva.

To, že má pár vrásek a prý povadlá prsa, jak o sobě tvrdí, jí vůbec nevadí. Naopak, velice si to prý užívá a do věku po dvacítce už by se vrátit nechtěla. Se svým vzhledem je spokojená a se stárnutím se netrápí. Prostě se s tím smířila jako s něčím, co čeká každého z nás. A botox? Rozhodně po něm netouží, ale kdo ví. Charlize působí jako fajn ženská, která nepatří mezi rozmazlené superhvězdičky. Tomu nasvědčuje i to, že v soukromí chodí zásadně bez make-upu a bez ostychu si obleče šortky, popadne kýbl s hadrem a jde si prostě vydrhnout své auto. Což je přinejmenším sympatické.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Charlize Theron: Životopis sexy hvězdy, která si užívá stárnutí