Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové animované filmy v roce 2012: Těšte se na Legolase v sukni

Letošní rok bude na animované filmy bohatý. TOPZINE.cz vám přináší přehled všech, které v příštích dvanácti měsících čeká česká premiéra.

Novinku chystá pro rok 2012 i Pixar, Zdroj: distributor filmu

V roce 2012 se diváci mohou těšit na novinky, stejně jako na několik pokračování úspěšných filmů. Dokonce ani česká animovaná tvorba nezůstane pozadu. Distributoři také nezapomínají na trend posledních měsíců – převádění starších snímků do 3D formátu. Letos se této pocty dočká Hledá se Nemo a Kráska a zvíře.

Happy Feet 2

Pokud se u nás v lednu neobjeví sníh, budete si ho moci užít alespoň na plátnech kin. 19. ledna má totiž českou premiéru Happy Feet 2. Tučňák, který v prvním díle neuměl zpívat, ale zato skvěle tancoval, už vyrostl a má syna. Tancovat ale pro změnu neumí zas on. Jak to asi dopadne tentokrát?

Hurá do Afriky!

Animované filmy už dávno nejsou záležitostí jen velkých amerických studií. Svým kouskem letos přispěje i Německo. Hurá do Afriky!, vyprávějící o radostech a hlavně strastech zvířat, ale od 1. března spíš ukáže, jak by to vypadat nemělo.

Lorax

Mladý chlapec by si rád získal pozornost dívky svých snů. Zřejmě jediný způsob, jak toho docílit, je ale ukázat jí skutečný strom, což ve světě, kde žije i podivný mužíček Lorax, nebude samozřejmě nic jednoduchého. Do českých kin vtrhne Lorax 15. března.

[youtube_660]1bHdzTUNw-4[/youtube_660]

Piráti

Pátý den měsíce dubna vplují do kin Piráti – snímek o pirátech, kteří proti sobě soupeří ve velké soutěži. Své hlasy filmu propůjčili například Hugh Grant či Salma Hayek. Jedním z dvojice režisérů je navíc Peter Lord, jehož jméno figuruje i u úspěšného Slepičího úletu.

Madagaskar 3

Známá čtveřice složená ze lva Alexe, hrošice Glorie, žirafy Melmana a zebry Martyho se bude už potřetí snažit dostat zpátky do newyorské zoo. Jestli s dalším dílem Madagaskaru opět klesne i jeho kvalita, budete moci v kinech posoudit od 14. června.

Doba ledová 4: Země v pohybu

V pokračováních se vyžívá i Doba ledová. Čtvrtý díl s podtitulem Země v pohybu nabídne od 5. července další dobrodružství Mannyho, Diega a Sida. Tentokrát budete svědkem jejich plavby oceánem a s ní spojených nástrah. Chybět samozřejmě nebude ani oblíbená krysoveverka Scrat.

Odvážná Merida

I studio Pixar má na rok 2012 přichystanou novinku. Odvážná Merida vypraví o lučištnici, která se rozhodne vzepřít starému zvyku a jde si svou vlastní cestou. To se ale samozřejmě neobejde bez komplikací. V kinech film uvidíte od 16. srpna.

[youtube_660]TZEkDdMSqmQ[/youtube_660]

Norman a duchové

Chlapec Norman je podivín, který umí údajně mluvit s mrtvými. V okamžiku, kdy je město, v němž žije, obléháno zombies, se na Normana obrátí ostatní obyvatelé s prosbou o pomoc. Vzhledem k tematice filmu asi nikoho nepřekvapí, že Norman a duchové pochází od tvůrců Koralíny. Nezvykle potemnělý animovaný snímek bude mít českou premiéru 13. září.

Frankenweenie

V roce 1984 natočil Tim Burton krátkometrážní film Frankenweenie o chlapci Viktorovi, kterému zemře jeho milovaný pes Sparky a on se ho pokusí znovu přivést znovu k životu. 11. října přijde režisér s tématem do kin znovu, tentokrát v animované verzi.

Hotel Transylvania

Mumie, Drákula, Frankensteinovo dílo, Vlkodlak a Quasimodo v jednom filmu? Nic není nemožné, což dokáže od 18. října Hotel Transylvania. Animovaná komedie vypraví příběh chlapce, který se zamiluje do Draculovy dcery, což samozřejmě nevěstí nic dobrého.

Wreck-It Ralph

Netradiční dílo studia Disney je o stejnojmenné postavě z arkádové hry. Ralph je ve hře záporákem, který je ale nerad tím špatným a sní o lepším životě. Co z tohoto zvláštního nápadu nakonec Disney vytěží, uvidíte v českých kinech od 15. listopadu.

Draculova dcera se povedla

Kouzelná parta

Ve snaze porazit zlého ducha Pitche spojí své síly postavičky jako Santa Claus, Víla Zubnička nebo Velikonoční zajíc. Nečekejte ale jejich tradiční podobu, v Kouzelné partě se totiž objeví jako superhrdinové s extra schopnostmi. Snímku s českou premiérou 29. listopadu propůjčili své hlasy hvězdy jako Hugh Jackman, Jude Law či Alec Baldwin.

Zambezia

Zřejmě posledním animovaným snímek roku 2012 bude Zambezia s premiérou 20. prosince. Samuel L. Jackson se v něm objeví jako sokol Kai, který opustí svou rodinu s cílem najít ptačí město. Unikátním na celém filmu je především to, že byl skutečně natočen v Zambezii.

Ani Česká republika nezůstane s animovanými filmy pozadu. Jako první se v kinech 2. srpna objeví pokračování pohádky Kozí příběh se sýrem. 27. září bude mít premiéru očekávaný snímek Poslední z Aporveru, který kombinuje animaci s živými herci. Animovaná komedie Hus i ti husiti vstoupí do kin 18. října. Čtyřlístek ve službách krále se své chvilky slávy dočká 15. listopadu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové animované filmy v roce 2012: Těšte se na Legolase v sukni