Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Chyby ve filmu Hledá se Nemo. Podmořské nesmysly odhaleny!

Nela Christovová

Nela Christovová

28. 11. 2010

Hledá se Nemo je jedním z nejúspěšnějších animovaných snímků všech dob. Ale ani špičkoví tvůrci tohoto filmu se nevyhnuli několika logickým omylům. Ovšem široká akvaristická veřejnost to Nemovi a spol. řádně spočítala a my Vám teď přinášíme ty nejlepší chybky z animovaného podmořského světa.

Marlin a jeho syn Nemo vedou poklidný život poblíž Velkého korálového útesu. Marlin se snaží svého jediného syna až přespříliš chránit před okolním nebezpečím, a není proto divu, že odvážný Nemo jednoho dne dostane chuť tatínka vyprovokovat. Jenže je při své výpravě unesen a zcela nečekaně končí v akváriu jednoho australského zubaře. Marlin se tak musí vypravit na cestu napříč oceánem s jediným cílem – zachránit Nema. Nepatrnou naději na šťastné shledání mu dodává Dory, ukecaná ryba s nejhorší krátkodobou pamětí na světě.

Filmové chyby

1. Ve scéně, kdy se Marlin se svou družkou Coral chtějí podívat na své budoucí potomky, se nakladené stovky jiker zničehonic v úkrytu objeví, i když předtím tam žádné nebyly. A jak podotýkají akvaristé, po smrti partnerky by se sameček Klauna očkatého měl správně proměnit v samičku.

2. Sledujte plakát s krokodýlem na zdi zubařské ordinace. Na obrázku s odletem pelikána se stěhuje směrem k otevřenému oknu. Že by další zvíře se sklonem k útěku?

Pohybující se plakát, Zdroj: moviemistakes.com

3. Když Marlin těsně po únosu hledá Nema na hladině oceánu, musí se po chvíli vrátit zpátky pod vodu, aby se nadechl. Ale ve scéně, kdy Dory a Marlina chytí vodní ptáci, oba bez problému dýchají vzduch nad hladinou.

4. V mořském akváriu, do kterého se Nemo dostane, můžeme kromě mořských rostlin najít i rostliny sladkovodní, které by ovšem normálně ve slané vodě dlouho nevydržely. Navíc filtr zřejmě příliš nefiltruje, když jím bez problému projde i nečistota Nemovy velikosti.

5. Když chce zubař vylovit Nema z akvária, tak ho chytne do zip sáčku s uzavíratelným vrškem. Ale hned v dalším záběru už vidíme Nema v klasickém sáčku.

Ze zip sáčku se stal obyčejný, Zdroj: moviemistakes.com

6. Velikostní rozdíl mezi Dory a Marlinem by měl být mnohem znatelnější, protože Klaun očkatý je ve skutečnosti maličká ryba.

7. Pamatujete si na hvězdici, která ráda mluvila s obličejem přilepeným ke stěně akvária? Vždycky bylo slyšet nesrozumitelné mumlání, takže se od skla musela odlepit. Ovšem ve scéně, kde s hlavou na skle pozoruje vrtání zubu, jí je rozumět perfektně.

8. Žádný z Pixarovských animátorů si zřejmě nikdy nekupoval rybičku. Ve scéně, kdy všechny rybky prchající ze zajetí, naskáčou do moře, sáčky naplněné vodou plavou nad hladinou. Ve skutečnosti by obě hladiny, tedy ta v sáčku i v oceánu, měly být ve stejné úrovni a rybičky by se ocitnuly pod vodou.

Sáčky s rybkami by se měly potopit, Zdroj: moviemistakes.com

9. Kladivoun velký se neživí rybami, takže by se neměl objevovat ani na srazu anonymních žraloků. Navíc proč by plaval takovou dálku, když sice žije u Austrálie, ale v úplně jiné části oceánu, než mezi Sydney a Velkým korálovým útesem?

Perlička na závěr. Mezi hračkami na podlaze čekárny u zubaře si můžeme všimnout i postavičky Buzze Rakeťáka, známého ze série animovaných filmů Toy Story: Příběh hraček. A právě třetí Toy Story jde tento týden do kin! Co myslíte, bude nás Woody, Buzz Rakeťák a další jejich kamarádi dál bavit, nebo měl Pixar zůstat u dvou dílů?

Buzz Rakeťák v čekárně

Buzz Rakeťák v čekárně, Zdroj: moviemistakes.com

Hledá se Nemo (Finding Nemo)

Animovaný / Komedie / Rodinný
USA, 2003, 100 min

Režie: Andrew Stanton, Lee Unkrich
Hrají: Albert Brooks, Ellen DeGeneres, Alexander Gould, Willem Dafoe, Brad Garrett, Allison Janney, Austin Pendleton, Geoffrey Rush, Andrew Stanton

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chyby ve filmu Hledá se Nemo. Podmořské nesmysly odhaleny!