Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nejočekávanější filmy roku 2012: Nejvíce se těšíme na návrat miláška

Redakce

Redakce

31. 12. 2011

!Anketa!Jaké budou nejlepší filmy příští rok 2012? Přečtěte si, na jaké pecky se těší naše redakce dřív, než prý skončí svět. A hlasujte v anketě!

My se nejvíc těšíme na miláška, co vy?, Zdroj: distributor filmu

Pokud by se v rubrice Film a TV na TOPZINE.cz už teď podle očekávání vybíraly nejlepší filmy roku 2012 (tedy alespoň ty, které budou mít premiéru v českých kinech v příštím roce), vyhrála by první část Hobita. Na toho se totiž těšíme nejvíce. Těsně za ním se umístilo završení komiksové trilogie Temný rytíř povstal a pomyslná třetí příčka patří temné detektivce, která už klepe na dveře kin, Muži, kteří nenávidí ženy.

Pavlína Nouzová (editorka Filmu a TV, recenzentka)

1. Hobit – část 1. – Nepatřím mezi velké žrouty Pána prstenů, ale knížku Hobit jsem přelouskala během pár dní. A spolu s Martinem Freemanem nemůže nic dopadnout špatně.
2. The Avengers – Plejáda těch, od kterých jsme zatím viděli jen stylové akčňáky, se objeví v jednom pompézním filmu. Věřím, že plátno bude skutečně vybuchovat a spolu s tím i moje hlava.
3. The Expendables 2 – Jednička byla fajn, ale pořád tomu něco chybělo. Lepší režisér (promiň, Slyi) a kop s otočkou. Dvojka mi splní poslední sen z dětství.

Tereza Janíková (zástupkyně editorky Filmu a TV)

1. Hobit – část 1. – Protože Peter Jackson mě v roce 2001 naučil chodit do kina a pro dalších tisíc důvodů, na které tu není prostor.
2. Muži, kteří nenávidí ženy – Protože novinář Mikael Blomkvist je můj knižní hrdina roku 2011 a protože chci vědět, co s Larssonovou trilogií provedli po Švédech Američané.
3. Knoflíková válka – Protože „Kdybysem to býval věděl, tak bysem sem býval nechodil“ jsme v dětství citovali jako o život.

Jan Chalupa (editor rubriky Filmy a seriály na FANZINE.cz)

1. Temný rytíř povstal – Christopher Nolan nedělá chyby a každý jeho film je velkolepou nezapomenutelnou událostí.
2. Prometheus – Zajímavý námět pod taktovkou klasika žánru Ridleyho Scotta slibuje být atmosferickou science fiction, kterých opravdu není nikdy dostatečné množství.
3. Hobit – část 1. – Peter Jackson dokázal zfilmovat Pána prstenů takovým způsobem, že nevěřím, že dnes již klasický příběh o cestě tam a zase zpátky jakýmkoli způsobem zkazí.

Oldřich Mánert (recenzent Filmu a TV)

1. Muži, kteří nenávidí ženy – Jak může být remake nedávného severského hitu nejočekávanějším filmem příštího roku? Odpověď je jednoduchá. Protože David Fincher.
2. Temný rytíř povstal
– Christopher Nolan dokázal, že komiksové filmy se mohou směle měřit s největšími klenoty kinematografie. Završení novodobé batmanovské trilogie bude jistě klepat na Oscary.
3. Prometheus
– Ridley Scott se vrací ve stylu svého zlomového filmu Vetřelec. Ve vesmíru náš křik zase nikdo neuslyší.

Lucie Šimůnková (recenzentka Filmu a TV)

1. Hobit – část 1. – Jako fanoušek trilogie Pána prstenů se nemůžu netěšit na návrat do Středozemě.
2. Sněhurka – Julii Roberts toho ve filmografii už moc nechybí a vzhledem k jejímu věku je Zlá královna jasnou volbou.
3. Muži, kteří nenávidí ženy – Každý, kdo se díval na trailer, se určitě nemůže dočkat, jak se se švédským bestsellerem popasoval David Fincher.

Veronika Jílková (parafrázistka Filmu a TV)

1. Twilight sága: Rozbřesk – 2. část – Kdo by se netěšil na vývoj šťastné Cullenovic rodiny s malou upírkou a znovuzrozenou Bellou?
2. Les Misérables – Jsem zvědavá na tak slavný muzikál, který má být zfilmovaný. A doufám, že uvidím Leu Michele z Glee.
3. G.I. Joe 2 – Svalovec Channing Tatum mě dostal hned v prvním díle. Jsem zvědavá, co ve svém upnuté oblečku předvede tentokrát.

Ondřej Zahrádka (profilář Filmu a TV)

1. Prometheus – Vetřelčí universum, Charlize Theron a Ridley Scott? Já snad předčasně porodím!
2. Hobit – část 1.
– Protože když něco dělá Peter Jackson, tak to stojí za to.
3.
Temný rytíř povstal
–  Batmanovo pokračování mě přitahuje ještě víc než Avengers (Mstitelé), protože ať se bude dít cokoli, Nolanovo zakončení bude jistě famózní.

Adéla Nikodýmová (DVD recenzentka Filmu a TV)

1. Muži, kteří nenávidí ženy – Tentokrát americká verze od Davida Finchera a to neslibuje nic jiného než totální nářez.
2. Sherlock Holmes: Hra stínů – Po perfektní jedničce se těším na pokračování, snad nezklame film ani další soundtrack.
3. Praho, má lásko – Povídkový film o Praze si nemůžu nechat ujít, to je můj oblíbený žánr.

Jindřich Bláha (parafrázista Filmu a TV)

1. Temný rytíř povstal – Na cokoli Chris Nolan a Chris Bale sáhnou, to se na stříbrném plátně mění v ryzí zlato. Není pochyb, že stejně tak grandiózní bude jejich společné rozloučení s panem Brucem Waynem a prohnilým městem zločinu Gothamem.
2. Total Recall – Kdo si hraje s remaky, tancuje vždy na ostří nože. Buď padne, a to ho setne jako gilotina, nebo provede elegantní tah břitvou, který starce omládne a hodí do gala. Pokud se tohle nepovede, stačí napsat guvernérovi, že na jeho píseček se prostě nešlape, a ten už si to vyřídí postaru.
3. Hobit – část 1. – Gibsonovo Umučení Krista byl jen jeden úryvek z křesťanské knihy všech knih přenesený na plátno a jaký měl mezi věřícími úspěch.  Hobit je Starý zákon fantasy světa, takže kdo se neukáže na Hobitovi v kině, je prostě heretik!

Marek Benda (parafrázista Filmu a TV)

1. Dark Shadows – Upírské téma v pojetí temnobarevné vizualizace Tima Burtona, v hlavní roli režisérův dvorní herec Johnny Depp. To nikdy neomrzí.
2. The Avengers – Vsadit na tuto kartu je jistota – parádní akce, vytříbený humor a fantazii drásající sekvence zaručeny.
3. Ve stínu – Snaha tvůrců posunout úzkou žánrovou hranici v české kinematografii. V hlavní roli Ivan Trojan. Dobře nakročeno.

Tomáš Dolejš (parafrázista Filmu a TV)

1. The Expendables 2 – Na další díl Postradatelných se docela těším, slibuje ještě hvězdnější obsazení než jednička.
2. Neuvěřitelně hlasitě a nesmírně daleko – Film s tematikou 11. září a s Tomem Hanksem. Děj se zdá být zajímavý, uvidím, jestli mě nadchne.
3. Sherlock Holmes: Hra stínů – V USA měl sice premiéru už v prosinci, v ČR to bude za pár dní. První film, na který půjdu v novém roce, snad bude zajímavý.

Kristýna Motlová (parafrázistka Filmu a TV)

1. Temný rytíř povstal – Oblíbený Christopher Nolan a jeho zakončení slavné a mé oblíbené trilogie, tohle se prostě nemůže nepovést.
2. Dark Shadows – Oblíbený Tim Burton přichází konečně po dvou letech s dalším filmem, opět v temné atmosféře, opět s Helenou Bonham Carter i Johnnym Deppem a já věřím, že to bude opět stát za to.
3. Hugo a jeho velký objev – A do třetice oblíbený Martin Scorsese se svou dobrodružnou podívanou, která se podle zahraničních recenzí jeví velmi slibně, a já jim v tomto případě ráda uvěřím.

[poll id=“124″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejočekávanější filmy roku 2012: Nejvíce se těšíme na návrat miláška