×
TOPZINE.cz

Nejočekávanější filmy roku 2012: Nejvíce se těšíme na návrat miláška

!Anketa!Jaké budou nejlepší filmy příští rok 2012? Přečtěte si, na jaké pecky se těší naše redakce dřív, než prý skončí svět. A hlasujte v anketě!

My se nejvíc těšíme na miláška, co vy?, Zdroj: distributor filmu

Pokud by se v rubrice Film a TV na TOPZINE.cz už teď podle očekávání vybíraly nejlepší filmy roku 2012 (tedy alespoň ty, které budou mít premiéru v českých kinech v příštím roce), vyhrála by první část Hobita. Na toho se totiž těšíme nejvíce. Těsně za ním se umístilo završení komiksové trilogie Temný rytíř povstal a pomyslná třetí příčka patří temné detektivce, která už klepe na dveře kin, Muži, kteří nenávidí ženy.

Pavlína Nouzová (editorka Filmu a TV, recenzentka)

1. Hobit – část 1. – Nepatřím mezi velké žrouty Pána prstenů, ale knížku Hobit jsem přelouskala během pár dní. A spolu s Martinem Freemanem nemůže nic dopadnout špatně.
2. The Avengers – Plejáda těch, od kterých jsme zatím viděli jen stylové akčňáky, se objeví v jednom pompézním filmu. Věřím, že plátno bude skutečně vybuchovat a spolu s tím i moje hlava.
3. The Expendables 2 – Jednička byla fajn, ale pořád tomu něco chybělo. Lepší režisér (promiň, Slyi) a kop s otočkou. Dvojka mi splní poslední sen z dětství.

Tereza Janíková (zástupkyně editorky Filmu a TV)

1. Hobit – část 1. – Protože Peter Jackson mě v roce 2001 naučil chodit do kina a pro dalších tisíc důvodů, na které tu není prostor.
2. Muži, kteří nenávidí ženy – Protože novinář Mikael Blomkvist je můj knižní hrdina roku 2011 a protože chci vědět, co s Larssonovou trilogií provedli po Švédech Američané.
3. Knoflíková válka – Protože „Kdybysem to býval věděl, tak bysem sem býval nechodil“ jsme v dětství citovali jako o život.

Jan Chalupa (editor rubriky Filmy a seriály na FANZINE.cz)

1. Temný rytíř povstal – Christopher Nolan nedělá chyby a každý jeho film je velkolepou nezapomenutelnou událostí.
2. Prometheus – Zajímavý námět pod taktovkou klasika žánru Ridleyho Scotta slibuje být atmosferickou science fiction, kterých opravdu není nikdy dostatečné množství.
3. Hobit – část 1. – Peter Jackson dokázal zfilmovat Pána prstenů takovým způsobem, že nevěřím, že dnes již klasický příběh o cestě tam a zase zpátky jakýmkoli způsobem zkazí.

Oldřich Mánert (recenzent Filmu a TV)

1. Muži, kteří nenávidí ženy – Jak může být remake nedávného severského hitu nejočekávanějším filmem příštího roku? Odpověď je jednoduchá. Protože David Fincher.
2. Temný rytíř povstal
– Christopher Nolan dokázal, že komiksové filmy se mohou směle měřit s největšími klenoty kinematografie. Završení novodobé batmanovské trilogie bude jistě klepat na Oscary.
3. Prometheus
– Ridley Scott se vrací ve stylu svého zlomového filmu Vetřelec. Ve vesmíru náš křik zase nikdo neuslyší.

Lucie Šimůnková (recenzentka Filmu a TV)

1. Hobit – část 1. – Jako fanoušek trilogie Pána prstenů se nemůžu netěšit na návrat do Středozemě.
2. Sněhurka – Julii Roberts toho ve filmografii už moc nechybí a vzhledem k jejímu věku je Zlá královna jasnou volbou.
3. Muži, kteří nenávidí ženy – Každý, kdo se díval na trailer, se určitě nemůže dočkat, jak se se švédským bestsellerem popasoval David Fincher.

Veronika Jílková (parafrázistka Filmu a TV)

1. Twilight sága: Rozbřesk – 2. část – Kdo by se netěšil na vývoj šťastné Cullenovic rodiny s malou upírkou a znovuzrozenou Bellou?
2. Les Misérables – Jsem zvědavá na tak slavný muzikál, který má být zfilmovaný. A doufám, že uvidím Leu Michele z Glee.
3. G.I. Joe 2 – Svalovec Channing Tatum mě dostal hned v prvním díle. Jsem zvědavá, co ve svém upnuté oblečku předvede tentokrát.

Ondřej Zahrádka (profilář Filmu a TV)

1. Prometheus – Vetřelčí universum, Charlize Theron a Ridley Scott? Já snad předčasně porodím!
2. Hobit – část 1.
– Protože když něco dělá Peter Jackson, tak to stojí za to.
3.
Temný rytíř povstal
–  Batmanovo pokračování mě přitahuje ještě víc než Avengers (Mstitelé), protože ať se bude dít cokoli, Nolanovo zakončení bude jistě famózní.

Adéla Nikodýmová (DVD recenzentka Filmu a TV)

1. Muži, kteří nenávidí ženy – Tentokrát americká verze od Davida Finchera a to neslibuje nic jiného než totální nářez.
2. Sherlock Holmes: Hra stínů – Po perfektní jedničce se těším na pokračování, snad nezklame film ani další soundtrack.
3. Praho, má lásko – Povídkový film o Praze si nemůžu nechat ujít, to je můj oblíbený žánr.

Jindřich Bláha (parafrázista Filmu a TV)

1. Temný rytíř povstal – Na cokoli Chris Nolan a Chris Bale sáhnou, to se na stříbrném plátně mění v ryzí zlato. Není pochyb, že stejně tak grandiózní bude jejich společné rozloučení s panem Brucem Waynem a prohnilým městem zločinu Gothamem.
2. Total Recall – Kdo si hraje s remaky, tancuje vždy na ostří nože. Buď padne, a to ho setne jako gilotina, nebo provede elegantní tah břitvou, který starce omládne a hodí do gala. Pokud se tohle nepovede, stačí napsat guvernérovi, že na jeho píseček se prostě nešlape, a ten už si to vyřídí postaru.
3. Hobit – část 1. – Gibsonovo Umučení Krista byl jen jeden úryvek z křesťanské knihy všech knih přenesený na plátno a jaký měl mezi věřícími úspěch.  Hobit je Starý zákon fantasy světa, takže kdo se neukáže na Hobitovi v kině, je prostě heretik!

Marek Benda (parafrázista Filmu a TV)

1. Dark Shadows – Upírské téma v pojetí temnobarevné vizualizace Tima Burtona, v hlavní roli režisérův dvorní herec Johnny Depp. To nikdy neomrzí.
2. The Avengers – Vsadit na tuto kartu je jistota – parádní akce, vytříbený humor a fantazii drásající sekvence zaručeny.
3. Ve stínu – Snaha tvůrců posunout úzkou žánrovou hranici v české kinematografii. V hlavní roli Ivan Trojan. Dobře nakročeno.

Tomáš Dolejš (parafrázista Filmu a TV)

1. The Expendables 2 – Na další díl Postradatelných se docela těším, slibuje ještě hvězdnější obsazení než jednička.
2. Neuvěřitelně hlasitě a nesmírně daleko – Film s tematikou 11. září a s Tomem Hanksem. Děj se zdá být zajímavý, uvidím, jestli mě nadchne.
3. Sherlock Holmes: Hra stínů – V USA měl sice premiéru už v prosinci, v ČR to bude za pár dní. První film, na který půjdu v novém roce, snad bude zajímavý.

Kristýna Motlová (parafrázistka Filmu a TV)

1. Temný rytíř povstal – Oblíbený Christopher Nolan a jeho zakončení slavné a mé oblíbené trilogie, tohle se prostě nemůže nepovést.
2. Dark Shadows – Oblíbený Tim Burton přichází konečně po dvou letech s dalším filmem, opět v temné atmosféře, opět s Helenou Bonham Carter i Johnnym Deppem a já věřím, že to bude opět stát za to.
3. Hugo a jeho velký objev – A do třetice oblíbený Martin Scorsese se svou dobrodružnou podívanou, která se podle zahraničních recenzí jeví velmi slibně, a já jim v tomto případě ráda uvěřím.

Který film bude podle vás v roce 2012 nejlepší?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..