Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Nejnavštěvovanějším filmem byl levný horor. Vytlačil i Expendables 2

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

3. 9. 2012

!Box Office!Dvojité kralování pokračování Postradatelných je u konce. Tržby ze zámořských kin vynesly do čela žebříčku za uplynulý víkend dvojici novinek. Pro zlato si doběhl horor The Possession, z druhého místa pak situaci kontrolují mafiáni ze Země bez zákona.

Shia LaBeouf v Lawless

Země bez zákona sbírá kritický úspěch, v tržbách ale neoslnila. Zdroj: Bontonfilm

Nízkorozpočtový horor The Possession může být s prvním místem více než spokojený, téměř 18 milionů dolarů na kontě při prvním víkendu je tváří v tvář 14milionovému rozpočtu úctyhodným výsledkem.

Kaňkou na velkém úspěchu budiž fakt, že film za první víkend na čelní pozici v žebříčku tržeb utržil nejméně dolarů v porovnání se všemi ostatními snímky od ledna letošního roku. I přesto je úspěch malého PG-13 hororu důkazem, že podobné snímky jsou v zámoří komerční jistotou.

Podívejte se na trailer hororu The Possession. Podle skutečného příběhu

Při debutovém víkendu se na druhé místo protlačila mafiánská báchorka z pera Nicka Cavea s názvem Země bez zákona. Hvězdná herecká sestava v čele s oblíbeným Shiou LaBeoufem si z kin odnesla téměř deset milionů, což je ale vzhledem k řádově vyššímu rozpočtu celkem zklamání. Oblíbenec z filmového festivalu v Karlových Varech si tak na větší komerční úspěch bude muset nechat zajít chuť.

video
play-sharp-fill

Bronzovou příčku si s propadem 34 % oproti předchozímu víkendu vystříleli Postradatelní 2. Do kasičky producentů přisypali průměrných 9 milonů dolarů. Příští týden tak s největší pravděpodobností definitivně opustí medailové pozice a na přísun větších tržeb budou dále spoléhat zejména ze zahraničních kinosálů.

Čtěte více: Minulý víkend vládli žebříčku tržeb nepřemožitelní Postradatelní 2

Ke stomilionovým celkovým tržbám šplhá na čtvrté pozici udýchaný Bourneův odkaz. Propad lehce přes 22 procent znamená dalších sedm milionů v hrsti následovníka slavné a komerčně úspěšné série. Pokud ale vezmeme v potaz rozpočet 125 milionů, producenty čtvrtý zářez do vesmíru agentů z duše Tonyho Gilroye příliš nevytrhne.

Páté místo a samostatný odstavec textu si vysloužil podařený animák Norman a duchové. O třetím víkendu v zápasu o tržby utržil slušných šest milionů. Při finančně nenáročné práci animátorů ze studia Laika si jde Norman pro decentní úspěch a o své místo na slunci se rozhodně bát nemusí.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.
[table id=127 /]
O příštím víkendu se do souboje o dolary nebohých Američanů bude nově prát dvojice snímků Cold Light of Day s Brucem Willisem a Supermanem Henry Cavillem v hlavních rolích a drama The Words. Potenciál na slušné tržby můžeme hledat zejména u prvního zmiňovaného fláku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejnavštěvovanějším filmem byl levný horor. Vytlačil i Expendables 2