Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Návštěvnost kin v USA: Prezident Obama jde po krku Postradatelným

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

27. 8. 2012

!Box Office!Filmoví fanoušci na sklonku léta zanevřeli na kino a raději se vyvalili na pláži. Jak jinak si vysvětlit bídné tržby filmů v zámořských kinech za uplynulý týden. Ten, až na na pár výjimek, nedoznal změn, jen dolarové sumy na kontě jednotlivých filmů potkal strmý pád.

FOTO: Chuck Norris vyměkl a ukázal svůj american smile, Zdroj: expendablespremiere.com

Postradatelní 2 opět ovládli žebříček tržeb. Zdroj: Bontonfilm

První místo opět patří střílející partičce důchodců z druhých Postradatelných. Téměř 53 % propad ale zastavil tržby za druhý víkend na vlažných 14 milionech dolarů. Starší bratříček si vedl po druhém víkendu o nějaký ten milion lépe, Stallone a spol. tak musí spoléhat na slabou filmovou konkurenci v týdnech následujících.

Bourneův odkaz je tak trochu odsouzen opět k druhé příčce. Propad lehce přes 45 % a dalších devět milionů na kontě je jen slabou náplastí na jinak vlažně přijímané pokračování komerčně úspěšné trilogie. S rozpočtem 125 milionů tak kdoví jaký hit z akčního šaškování Jeremyho Rennera nebude.

Čtěte více: Čtvrtý díl z bourneovské trilogie vzbudil rozpaky

A potřetí stejně jako minulý týden. Bronz si odnáší povedený animák Norman a duchové, který si do své kasičky nasypal lehce přes osm milionů. Studio Laika ale důvod k radosti nemá, jejich předešlý počin, adaptace románu Neila Gaimana Koralína, si vedla v žebříčku tržeb mnohem lépe. Po dvou týdnech v kinech měla na svém kontě o téměř deset milionů dolarů navrch.

video
play-sharp-fill

Radost naopak mohou mít producenti komedie s Willem Ferrellem s názvem The Campaign. Čtvrté místo a sedm milionů na tržbách zaokrouhlily celkovou sumu dolarů na kontě filmu na úctihodných 65 milionů.

Zuby nehty se v nejlepší pětce drží také Temný rytíř povstal. Paběrkuje sice se sedmi miliony, celkově už si ale ze zámořských kin odnesl kolosálních 422 milionů. I tak se ale musí sklonit před dolarovým ziskem předcházejícího dílu batmanovské trilogie, který za stejné období utržil o téměř 70 milionů více.

Malým překvapením v desítce nejvýdělečnějších filmů je dokument zacílený na současného prezidenta USA Baracka Obamu, který si z kin odnesl slušných 6 milionů a jen o malý chloupek zaostal za standardní hollywoodskou produkcí Expresní zásilka, ve které na svém kole exceluje Joseph Gordon-Lewitt.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=125 /]

Větších škatulat se pravděpodobně nedočkáme ani v týdnu příštím. Z významnějších snímků vstupuje do zámořských kin pouze horor The Possession, jinak ticho po pěšině. Postradatelní se tak mohou těšit potřetí na první místo. Okurková sezona ale následujícícm týdnem nadobro skončí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost kin v USA: Prezident Obama jde po krku Postradatelným