Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Bourneův odkaz: V tomhle pokračování Bournea neuvidíte

Bournovská série se po pětileté pauze již počtvrté objeví na plátnech kin. Podívejte se na nový trailer, ve kterém se představí Jeremy Renner.

Bourne

Matta Damona nahradila „novější tvář“, Zdroj: distributor filmu

O prázdninách bude mít premiéru čtvrtý díl bournovské trilogie Bourneův odkaz. Přestože tento snímek odkazuje k prvním třem filmům, v podstatě se jedná o restart další série. V novém snímku nevystupuje James Bourne, ale děj se odehrává ve stejném prostředí. Můžeme tedy očekávat supertajné agenty, vládní intriky a hlavně spoustu akce.

Víte, že v Bourneově ultimátu najdete spoustu chyb? Podívejte se sami

Režiséra Paula Greengrasse nahradil Tony Gilroy, scenárista všech dosavadních Bournů. Zajímavý je také výběr hlavního záporáka, kterým se stal charismatický Edward Norton. Nového Bourna, agenta Aarona Crosse, si zahraje drsňák Jeremy Renner a něžné pohlaví zastoupí herečka Rachel Weisz. Gilroy si však nechává zadní vrátka a nevylučuje možnost, že se Matt Damon vrátí v některých dalších dílech.

V traileru se nám zatím představuje dobře vypadající akční thriller. Tvůrci filmu ale zatajují, co mohou. Upoutávka má jednotné grafické zpracování, korespondující také s filmovými plakáty. Obojí sází na temnotu a záhadnost. Nový snímek vychází z knižní předlohy Roberta Ludluma. Autor však zemřel dříve, než stihl knihu dokončit. Knihu Bourneův odkaz tak nakonec uzavřel spisovatel Eric Van Lustbader.

Bourneův odkaz (Bourne Legacy, The)

Akční/Thriller
USA, 2012

Režie: Tony Gilroy
Hrají: Jeremy Renner, Edward Norton, Rachel Weisz, Oscar Isaac, Joan Allen, Albert Finney, Stacy Keach, Scott Glenn, Corey Stoll

Premiéra v ČR: 30. srpna 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Bourneův odkaz: V tomhle pokračování Bournea neuvidíte