Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nejlepší filmové postavy 2011: Mlčenlivý sociopat porazil i Pottera

Redakce

Redakce

30. 12. 2011

!Anketa!Jaké byly nejlepší filmové postavy, které se proháněly na stříbrném plátně v roce 2011? V naší redakci drtivě zvítězil mlčenlivý řidič. Hlasujte v anketě a porovnejte výsledek s námi.

Nejlepší role letošního roku – bezejmenný a mlčenlivý řidič, Zdroj: distributor filmu

Tento rok se na filmových plátnech objevilo mnoho postav. Některé výraznější, jiné zapomenutelné. Pokud by se v rubrice Film a TV na TOPZINE.cz udělovala cena za nejlepší roli (ve filmu, který měl premiéru v českých kinech v tomto roce), drtivě by zvítězil mlčenlivý řidič z Drive v podání Ryana Goslinga. Nezapomněli jsme ale ani na Natalii Portman jako černou labuť nebo slavného Harryho Pottera a jeho učitele Severuse Snapea.

Pavlína Nouzová (editorka Filmu a TV, recenzentka)

Řidič (DriveRyan Gosling)

Osamělý hrdina, který promluví, jen když se ho na něco zeptáte. V kožených rukavicích pevně svírá volant, v koutku úst si pohrává s párátkem a je absolutně klidný. Neustále přítomný kontrast spolu s důrazem na styl vás donutí po dokoukání jenom vydechnout: “Ten Gosling byl tak cool.”

Tereza Janíková (zástupkyně editorky Filmu a TV)

Roger Brown (Lovci hlav – Aksel Hennie)

Perfektní přerod hlavního hrdiny ze slizkého nagelovaného cucáka v 168centimetrového charakterního mstitele v kapuci. Malé plus: Změna charakteru jde ruku v ruce se změnou účesu. Schválně si zkuste Rogerovy vlasové úpravy vygooglit!

Jan Chalupa (editor rubriky Filmy a seriály na FANZINE.cz)

Řidič (DriveRyan Gosling)

Bezejmenný profík, který sice působí stoicky vyrovnaně, ale když přijde na věc, dokáže vám bez okolků rozkopat mozek.

Oldřich Mánert (recenzent Filmu a TV)

Hrabě z Oxfordu (Anonym – Rhys Ifans)

Známe ho jako Shakespeara, ve skutečnosti se ale jmenoval úplně jinak. Rhys Ifans vtiskl autorovi Romea a Julie neuvěřitelné charisma a zároveň úžasný punc osudovosti. Tragický charakter, který si vás omotá kolem prstu.

Lucie Šimůnková (recenzentka Filmu a TV)

Mattie Ross (Opravdová kuráž – Hailee Steinfeld)

Viděli jsme letos na plátně spoustu zajímavých postav, ale tahle holka má rozhodně největší kuráž! Mattie je trochu hubatá, trochu otravná, ale stojí si za svým a dokáže se postarat. Na čtrnáctiletou holku, která se stala hlavou rodiny, si vede opravdu dobře.

Veronika Jílková (parafrázistka Filmu a TV)

Nina Sayers (Černá labuťNatalie Portman)

Dokonale schizofrenní a tanečně nadaná, až jsem jí věřila každé slovo a pohyb.

Ondřej Zahrádka (profilář Filmu a TV)

Mick Haller (Obhájce – Matthew McConaughey)

Naprosto perfektní postava, která má všechny rysy dokonalého právníka: prolhaný, lstivý a úskočný prevít s šarmem a důvtipem na rozdávání. Jednou bych chtěl být taky takový!

Adéla Nikodýmová (DVD recenzentka Filmu a TV)

Ari (Lollipop Monster – Jella Haase)

Blondýnka s naducanými tvářičkami v pestrobarevném oblečení, která si dělá, co ji napadne. Mladá holka bez morálky. Vypadá nevinně, ale ve skutečnosti to vůbec není andílek. Je přehnaně stylizovaná, stejně jako celý film. Je cool.

Jindřich Bláha (parafrázista Filmu a TV)

Řidič (DriveRyan Gosling)

Nemůžu říct, že bych se s ním ztotožnil, ale je to rozhodně postava, která je opravdová, žádný prefabrikovaný padouch či hrdina z černobílého světa Hollywoodu. Ten, kdo pochopí, jak důležitá je psychologie postav se všemi jejich kostlivci ve skříni i skrytými ušlechtilostmi, nepotřebuje astronomický rozpočet, aby stvořil skutečné umělecké dílo. No a ta jeho bunda…

Marek Benda (parafrázista Filmu a TV)

Hanna (Hanna – Saoirse Ronan)

Nadějná mladá herečka vytvořila charakter zabíjejícího monstra, jehož kousky budete buď navenek nebo v koutku duše obdivovat a zbožňovat. Po herecké stránce je na co se koukat a udrží pozornost, když už film upadá.

Tomáš Dolejš (parafrázista Filmu a TV)

Harry Potter (Harry Potter a Relikvie smrti – část 2Daniel Radcliffe)

Již deset let v osmi filmech exceluje v podání herce Daniela Radcliffa. Není to pouze nejlepší filmová, ale i nejlepší knižní postava, kterou zná snad každý na světě.

Kristýna Motlová (parafrázistka Filmu a TV)

Severus Snape (Harry Potter a Relikvie smrti – část 2 – Alan Rickman)

Poslední díl Harryho Pottera přinesl nečekané rozuzlení a s tím související velký prostor pro Alana Rickmana v roli Severuse Snapea. Ten dokázal, že je to opravdu pan herec, a povýšil tak z pro mě slizkého profesora na nejlepší a nejlépe zahranou postavu nejen posledního dílu, ale celé potterovské série.

[poll id=“129″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejlepší filmové postavy 2011: Mlčenlivý sociopat porazil i Pottera