Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Návštěvnost kin v USA: Nemrtvá romance uhranula i stárnoucího Stalloneho

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

4. 2. 2013

Romance dvou zcela odlišných druhů prostě a jednoduše táhnou. O uplynulém víkendu to dokázalo také milostné nahánění nemrtvého Nicolase Houlta a mladé slečny ve Warm Bodies. Jak si vedly v kinech ostatní filmy?

Jsem mrtvý, ale vydělávám. Zdroj: Youtube

Jsem mrtvý, ale vydělávám. Zdroj: reprofoto: youtube.com

Jak už bylo řečeno, první pozice v žebříčku tržeb patří netradičnímu filmu Warm Bodies. Randění zombíka a sympatické mladé slečny lidského druhu si za první víkend ze zámořských kin odneslo krásných 19,5 milionu dolarů. Režisér Jonathan Levine, který artově naladěné fanoušky v minulosti potěšil sympatickým snímkem 50/50, si úspěch jednoznačně zaslouží.

Na druhé místo spadlo sourozenecké duo Jeníček a Mařenka. S propadem 53 procent si z kin odnesli 9,2 milionu dolarů a celkově tak své počítadlo tržeb zastavili na 34 milionech. Velký úspěch se nekoná, světové tržby však vyhlášení lovci čarodějnic hlásí obstojný.

Minulý týden byl ve znamení Jeníčka a Mařenky, i když si z kin příliš dolarů neodnesli

Na medailové pozici se dále drží také oscarově ambiciózní romantický snímek Terapie láskou. Minimální propad 14 procent filmu vynesl dalších 8 milionu dolarů a celkové tržby rozpočtově skromného fláku tak zaokrouhlil na rovných 80 milionů.

video
play-sharp-fill

Mimo přední příčky skončil hororový hit minulých týdnů Mama i oscarový kandidát 30 minut po půlnoci (nepříliš povedený český distribuční název Zero Dark Thirty). Za zmínku stojí také absolutní propadák dalšího hrdiny devadesátých let. Po bývalém guvernérovi Kalifornie v kinech propadl také Sylvester Stallone se svým akčním nářezem Bullet to the Head. 4,5 milionu jsou tržby z ranku absolutního zklamání.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=158 /]

Příští týden do zámořských kin vstoupí pouze dvojice snímků Identity Thief a Side Effects od nechybujícího Stevena Soderbergha. Velké zemětřesení v žebříčku tržeb tak čekat nelze.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost kin v USA: Nemrtvá romance uhranula i stárnoucího Stalloneho