Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Návštěvnost kin v USA: Jeníček a Mařenka na lopatě, Mama opět slaví

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

28. 1. 2013

Trpělivost amerických filmových fanoušků s absurdními náměty přece jen má určité hranice. Pomyslné ucho se totiž utrhlo smolařům Jeníčkovi a Mařence. Ti sice tržbám kin dominují, o velkém úspěchu však mluvit nemohou. Zachraňovat je budou až diváci ve světě.

FOTO: Hansel and Gretel Witch Hunters

Komu jsme to loupali perníček? Zdroj: Bontonfilm

Lovci čarodějnic Jeníček a Mařenka na první příčce utržili na své velké ambice skromných 19 milionů dolarů. S eRkovou nálepkou se nejedná o velký propadák, úspěch si však producenti jistě představovali jinak. Jak vidno, tržby ze zahraničích je však podrží.

Druhé místo v žebříčku obsadil atmosferický horor Mama. S propadem bezmála 55 procent si do kasičky přisypal dalších 12,9 milionu dolarů a celkově tak jen z amerických kin vytěžil 49 milionů. Na skromný horor slušná nálož, jen co je pravda.

Minulý týden vládl náštěvnosti kin horor Mama

O té může na třetí příčce hovořit také romanťárna Terapie láskou. Oskarová šuškanda jí vynesla dalších deset milionů. U rozpočtově úsporného snímku znamenají celkové tržby téměř 70 milionů jasnou trefu do černého.

video
play-sharp-fill

Těsně pod stupni vítězů zůstal thriller Zero Dark Thirty, který celkově atakuje obdobnou dolarovou hranici jako výše zmíněné romantické řádění. Na diváky očividně nefunguje ani kanální humor autorů Mládeži nepřístupno. Menstruace, prdění a hektolitry fekálií jim totiž za první víkend v kinech vynesly pouhých pět milionů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=157 /]

Příští týden do zámořských kin vstupuje originální romantická zombie komedie Warm Bodies, akční podívaná se Sylvesterem Stallonem Bullet to the Head a komedie Stand Up Guys s Al Pacinem v hlavní roli.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost kin v USA: Jeníček a Mařenka na lopatě, Mama opět slaví