Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Návštěvnost kin v USA: Schwarzenegger propadl, přeprala ho Mama

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

21. 1. 2013

Lov teroristů Američany nezajímá tak, jak by průměrný Evropan očekával. V kinech totiž dali přednost mrazivému hororu Mama z producentské dílny Guillerma del Tora. Překvapivě pak bodovala také romanťárna Terapie láskou, které k úspěchu pomohl zástup oscarových nominací.

The Last Stand

První místo v žebříčku obsadil horor Mama. Na první pohled tuctový snímek v sobě skrývá nejen pořádnou dávku strachu, ale také skvělé obsazení a chirurgicky přesně dávkované napětí. I to mu možná vyneslo úctyhodných 28 milionů dolarů. Když je penězi oceněna kvalita, srdce filmového fanouška jásá.

Druhou příčku obsadil thriller Zero Dark Thirty. Lovci nejhledanějšího teroristy světa si z kin odnesli slušných 17,6 milionu dolarů a celkově se směle blíží k hranici 60 milionů. Kathryn Bigelow jistě na komerční úspěch nedá, i tak jí však dolarový přísuň pro její film jistě dělá radost.

Minulý týden bodoval v žebříčku tržeb zejména thriller Zero Dark Thirty

Na bronzovou příčku se vyhoupl ceněný romantický snímek Terapie láskou. Mnoho oscarových nominací přilákalo do kin zvědavé diváky, kteří snímku nechali v pokladnách obstojných 11,3 milionu dolarů. S minimálním rozpočtem jsou celkové tržby na úrovni 55 milionů důvodem k producentské radosti.

Těsně pod stupni vítězů se utábořil mafiánský flák Gangster Squad – Lovci mafie. O úspěchu však hovořit ani zdaleka nemůže. Celkové tržby jen těžko přesahující 30 milionů dolarů jsou čistokrevným zklamáním. O něm může hovořit i navrátivší se Arnold Schwarzenegger, jehož Konečná utržila za první víkend slabounkých 6,3 milionu.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=156 /]

Příští týden do zámořských kin vstoupí netradiční pohádková adaptace Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, povídkový snímek Mládeži nepřístupno a akční thriller Parker. Zemětřesení v žebříčku tržeb tak zaručeně přijde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost kin v USA: Schwarzenegger propadl, přeprala ho Mama