Návštěvnost kin v USA: Schwarzenegger propadl, přeprala ho Mama

Lov teroristů Američany nezajímá tak, jak by průměrný Evropan očekával. V kinech totiž dali přednost mrazivému hororu Mama z producentské dílny Guillerma del Tora. Překvapivě pak bodovala také romanťárna Terapie láskou, které k úspěchu pomohl zástup oscarových nominací.

The Last Stand

První místo v žebříčku obsadil horor Mama. Na první pohled tuctový snímek v sobě skrývá nejen pořádnou dávku strachu, ale také skvělé obsazení a chirurgicky přesně dávkované napětí. I to mu možná vyneslo úctyhodných 28 milionů dolarů. Když je penězi oceněna kvalita, srdce filmového fanouška jásá.

Druhou příčku obsadil thriller Zero Dark Thirty. Lovci nejhledanějšího teroristy světa si z kin odnesli slušných 17,6 milionu dolarů a celkově se směle blíží k hranici 60 milionů. Kathryn Bigelow jistě na komerční úspěch nedá, i tak jí však dolarový přísuň pro její film jistě dělá radost.

Minulý týden bodoval v žebříčku tržeb zejména thriller Zero Dark Thirty

Na bronzovou příčku se vyhoupl ceněný romantický snímek Terapie láskou. Mnoho oscarových nominací přilákalo do kin zvědavé diváky, kteří snímku nechali v pokladnách obstojných 11,3 milionu dolarů. S minimálním rozpočtem jsou celkové tržby na úrovni 55 milionů důvodem k producentské radosti.

Těsně pod stupni vítězů se utábořil mafiánský flák Gangster Squad – Lovci mafie. O úspěchu však hovořit ani zdaleka nemůže. Celkové tržby jen těžko přesahující 30 milionů dolarů jsou čistokrevným zklamáním. O něm může hovořit i navrátivší se Arnold Schwarzenegger, jehož Konečná utržila za první víkend slabounkých 6,3 milionu.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

PořadíNázevVíkend (mil.dol.)Celkem (mil.dol.)
1.Mama28,128,1
2.Zero Dark Thirty17,655,9
3.Terapie láskou11,455,3
4.Gangster Squad - Lovci mafie9,132,2
5.Zlomené mìsto9,09,0
6.A Haunted House8,329,9
7.Nespoutaný Django8,2138,3
8.Bídníci7,8130,3
9.Hobit: Neočekávaná cesta6,4287,3
10.Konečná6,36,3

Příští týden do zámořských kin vstoupí netradiční pohádková adaptace Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, povídkový snímek Mládeži nepřístupno a akční thriller Parker. Zemětřesení v žebříčku tržeb tak zaručeně přijde.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*