Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Návštěvnost kin: Bubáci z Transylvánie vystrašili Willise i policajty

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

1. 10. 2012

!Box Office!Tržby zámořských kin probrala k životu banda strašidel, kdo by to byl čekal. Hotel Transylvánie dokázal přehlušit i erkové sci-fi Looper s Brucem Willisem v hlavní roli. A jak si vedly ostatní filmy?

Strašidla a bubáci mají radost…a miliony v kapse. Zdroj: Falcon

Hotel Transylvánie se od uplynulého víkendu může pyšnit titulem nejlepšího animovaného otvíráku studia Sony. O prvním víkendu si na své konto připsal krásných 43 milionů dolarů a o parník tak předstihl dosavadního držitele tohoto titulu, podařenou řachandu Zataženo, občas trakaře, která debutovala s nižšími tržbami téměř o 13 milionů .

Na druhém místě se může smát i erkové sci-fi Looper, které s pomocí Bruce Willise a Josepha Gordona-Levitta vydolovalo z peněženek Američanů slušných 21 milionů. Vzhledem k rozpočtu 30 milionů se jedná o zaručený úspěch, kritici totiž nešetří na adresu filmu chválou.

Čtěte také: Minulý víkend opanovali první příčku v žebříčku tržeb drsňáci z Patroly

Bronzová příčka patří neméně drsné policajtské mlátičce Patrola. Po zlatu z minulého víkendu si připsala propad pouhých 39 % a do kasičky producentů nasypala dalších 8 milionů. Celkově jich má na kontě už rovných 26. Při nahlédnutí do kolonky rozpočtu, kde se třese číslice 7, dojde i podprůměrnému počtáři, že Patrola jednoduše válí.

video
play-sharp-fill

Basebalové drama Trouble With the Curve s Clintem Eastwoodem v hlavní roli si jde za úspěchem pozvolna. Čtvrté místo v žebříčku a 7,5 milionu na kontě přiblížilo toto komorní pokoukání k celkové třicetimilionové hranici.

Za zmínku pak stojí i pozpěvování hlavních hrdinek hudební komedie Ladíme!, které utržilo solidních 5,2 milionu. Vzhledem k nižšímu počtu kin se pak může pyšnit nejvyšším průměrným výdělkem na jeden kinosál z celého aktuálního žebříčku.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=133 /]

Nadcházející víkend přinese animovanému Sandlerovi zdatného konkurenta v podobě burtonovského Frankenweenieho, do hry bude chtít promluvit také drsňák Liam Neeson v pokračování 96 hodin. V roce 2009 otevřel za 25 milionů, pohlaváři ze studia Fox ale s pokračováním jistě míří o něco výše.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost kin: Bubáci z Transylvánie vystrašili Willise i policajty