Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Mrkněte na TOP 10 falešných trailerů! Arnold je Hamlet, Stiller zase retard

Redakce

Redakce

16. 10. 2011

Ben Stiller je použil v úvodu Tropické bouře, aby diváky seznámil s postavami. Robert Rodriguez a Quentin Tarantino je zakomponovali do Grindhouse, jen aby ukázali, jak šílení vlastně mohou být. Falešné trailery si skvěle střílejí z Hollywoodu!

Danny Trejo jako Machete, Zdroj: distributor filmu

Falešné trailery (v angličtině fake nebo také spoof trailers) jsou většinou součástí produkce jiného filmu, obvykle z prostředí filmového průmyslu. A jak ukázal právě Grindhouse a především Tropická bouře, lidem se líbí. Toho se chytl Ben Stiller a oznámil, že společně s bandou stejně slavných kámošů rozjíždí The Fake Trailer Project. Ukázek, jaké byly ve Stillerově zatím posledním režijním počinu, by se nám tak mělo dostávat pravidelně.

Ale než to Stiller rozjede naplno, pojďme si připomenout alespoň deset důvodů, proč bychom si tyto krátkometrážní parodie neměli nechat ujít. Hluboký hlas a lá Don LaFontaine, správně použitá hudba a mistrovský střih. Podívejte se, co coming soon nebude.

Medellin

Vincent Chase (Adrian Grenier) ze seriálu Vincentův svět se v roli Pabla Escobara hodně spletl. Film, který měl jeho postavě přinést úspěch, s sebou místo toho nesl problémy. A kvůli naprosto žalostné úrovni konečné verze filmu putoval tenhle kousek rovnou na DVD. Ve skutečnosti však na film o největším drogovém baronovi čekáme už také dlouho.

Teresa: Making of a Saint

Megan Fox si ve filmu Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám zahrála vycházející hereckou hvězdu. A co pomůže takové vycházející hvězdě k permanentní slávě? Ano, správně, Oscar. A jak lépe získat Oscara než za roli světice, a dokonce nositelky Nobelovy ceny míru? Asi těžko. Už jen v traileru nám ale hvězda Transformerů do této role doopravdy nesedí. Ale na druhou stranu, Megan jako jeptiška? To by možná stálo za hřích.

Grindhouse

Nápad z hlavy Quentina Tarantina přijal Robert Rodriguez s nadšením. Když se pak s vlastními nápady přidali Eli Roth, Edgar Wright a Rob Zombie, byla na světě celá série trailerů. Don’t, Werewolf Women of the SS a Thanksgiving. Trojice tarantinovsky krvavých ukázek zaujala a sami řekněte, kdo by nechtěl vidět Nicolase Cage jako Doktora Fu Manchu.

Machete

Samostatný příběh mezi ostatními falešnými trailery si píše Machete. Původně také součást Grindhouse však vzbudila takový rozruch, že se již brzy po premiéře filmu vyrojily spekulace o možném celovečerním filmu. A světe div se, myšlenka se stala skutečností. S Danny Trejem v hlavní roli vtrhl film do kin před rokem a zůstal přesně tak šílený, jako byl původní trailer.

Grampires: When Sharon Bit Harry

Tento kraťas na rozdíl od ostatních vznikl zcela mimo jakoukoli filmovou produkci. Billy Crystal ve volném pokračování Jak Harry potkal Sally? Ne tak docela. Nechybí sice další hvězda, tentokrát Helen Mirren, vše ale nabírá trochu jiný smysl než první díl. Však posuďte sami. Yep, yep, yep, yep, yep.

Don‘ you GO Rounin‘ ROUN to RE RO

Trochu jiným směrem se ubírá tahle ukázka ze slavné Saturday Night Live. Místo děje a typických klišé se zaměřuje na další ze znaků filmových trailerů. Citace věhlasných kritiků. A pomocí nich si Američané dělají srandu z toho, z čeho si ji dělají nejraději. Z Britů.

[vimeo]http://vimeo.com/19972082[/vimeo]

The Fatties: Fart 2

A dostáváme se k trailerům z Tropické bouře. Ukázka na The Fatties: Fart 2 (volně přeloženo jako Tlusťoši: Prd 2) jasně dává najevo, z koho si dělá legraci. Jack Black alias Jeff Portnoy v roli celé obtloustlé rodinky? Jestli se Eddie Murphy tomuhle ani trochu nezasmál, tak je zkrátka pokrytec.

Simple Jack

Akční hvězda Tugg Speedman (Ben Stiller) si vydobyla jméno především díky béčkové sérii Scoorcher. Jeho slibně rozjetá kariéra se však vydala na menší objížďku v podobě filmu Simple Jack (Prosťáček Jack). Tuggův útok na Oscary ale propadl zhruba stejně hluboko jako letošní řežba Barbar Conan. A důvod je jednoduchý, jak vysvětluje Kirk Lazarus (Robert Downey Jr.): „Nikdy nehraj úplnýho retarda.“ Nesmíme však přehlédnout, že si tu Stiller udělal legraci snad ze všech klišé podobných filmů a na paškál si bere dokonce i scénu z Forresta Gumpa. O důvod víc těšit se na jeho další přírůstky.

Satan’s Alley

Snad nejodvážnějším kouskem z Tropické bouře je ale upoutávka na další umělecký počin Kirka Lazaruse ala Roberta Downey Jr.  Vysmívat se Hollywoodu, křesťanským mnichům a homosexuálům zároveň, to už chce porci odvahy. Trailer je ale bez pochyby parádní. Od růženců, přes hudbu až po samotný název filmu.

[vimeo]http://vimeo.com/13173072[/vimeo]

Hamlet

A samozřejmě, nejšílenější na závěr. Tahle vysněná upoutávka z filmu Poslední akční hrdina obrací naruby snad všechno. Arnold jako Hamlet? To prostě nemá chybu. Takže být či nebýt?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mrkněte na TOP 10 falešných trailerů! Arnold je Hamlet, Stiller zase retard