Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Danny Trejo: Z drogového dealera hollywoodskou star

Redakce

Redakce

2. 7. 2010

!SPECIÁL!V Hollywoodu nenajdete herce, který by měl delší trestní rejstřík než Danny Trejo. Jeho cesta k herecké kariéře byla opravdu trnitá, plná drog a různých zločinů.

Vyceněné zuby a drsný pohled - to je Danny Trejo, Zdroj: distributor filmu

Z vězení do Hollywoodu

Trejo se k filmu dostal až ve věku přesahujícím 40 let, jeho dřívější kariéra byla trošku jiného ražení. Feťák a zločinec s přezdívkou Starosta si odseděl více jak 11 let v proslulé věznici San Quentin. O tomto ne zrovna příjemném období říká: „Nemám na San Quentin dobrý vzpomínky, na vlastní oči jsem viděl, jak mi tam zavraždili několik mých nejlepších kamarádů.“

V roce 1985 mu byla soudně nařízena účast na odvykacím programu pro závislé na heroinu. Nebyl by to ten pravý Hollywood, kdyby tam nepotkal někoho z filmového byznysu. Slovo dalo slovo a Trejo dostal své první role. Samozřejmě se nejednalo o nic extra, většinou to byly maličké roličky kriminálníků v typicky béčkových filmech.

Synovec Robert Rodriguez

Herecká filmografie Treja čítá opravdu obdivuhodný počet zářezů: hrál ve více jak stovce různých snímků, od těch béčkových až po komerčně úspěšné. Hlavním důvodem jeho neustále většího obsazování je také příbuzenský vztah s režisérem Robertem Rodriguezem, který je Dannyho synovec.

Přelomové role, které hrál právě pod taktovkou svého synovce, měl ve filmech DesperadoOd soumraku do úsvitu. Diváckému publiku také hodně utkvěl v paměti z upoutávky na film Machete, což je smyšlená upoutávka spojující dvojici filmů Grindhouse režisérů Tarantina a Rodrigueze.

V Machete jako ten největší drsňák...

Tento krátký tříminutový spot se letos dočká celovečerní podoby. Zabiják Machete v podání Treja se objeví po boku hereckých velikánů De Nira nebo Stevena Seagala.

„Chtěl jsem být jako Pablo Escobar…“

Rodák z Echo Parku v Los Angeles, kde se narodil roku 1944, vychovává se svou ženou Debbie tři děti. Svůj osobní život si velice střeží. V Čechách byl k vidění na karlovarském filmovém festivalu nebo byl hvězdou reklamy pro Mountfield.

V mládí, když se živil jako drogový dealer, měl velký sen. „Mým životním cílem bylo stát se největším drogovým dealerem na světě, chtěl jsem být jako Pablo Escobar.“ To mu naštěstí nebylo souzeno a stal se z něj úspěšný pokérovaný herec s kamennou tváří. Aktuální novinka, ve které ho můžeme vidět, je film Nimróda Antala Predátoři, což je další film navazující na úspěšný akčňák s Arnoldem Schwarzeneggerem Predátor.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Danny Trejo: Z drogového dealera hollywoodskou star