Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Liam Neeson ovládl tržby kin v Americe, Tim Burton pláče opodál

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

8. 10. 2012

!Box Office!Všichni to čekali, Liam Neeson je ale i tak dokázal překvapit. Pokračování 96 hodin totiž bezkonkurenčně ovládlo žebříček tržeb uplynulého víkendu. Smutnit naopak může Tim Burton, jeho Frankenweenie i přes kladné recenze komerčně zcela propadl.

Jó, vystřílel jsem záporáky, a teď za dcerou do autoškoly. Zdroj: Bioscop

Už o minulém víkendu jsme předesílali, že pokračování 96 hodin si bude brousit zuby na první místo v žebříčku tržeb. Pro zlatou medaili si filmový vehikl vedený Liamem Neesonem došel s úctyhodnými tržbami 50 milionů dolarů. Tím se zařadil po bok nejúspěšnějších říjnových otvíráků vůbec a daleko předčil svého staršího sourozence. Ten otvíral za průměrných 25 milionů.

Druhé místo připadlo animáku Hotel Transylvánie z producentské dílny Adama Sandlera. Solidní propad 38 % připsal na konto skupiny bubáků krásných 26 milionů. Celkově tak má v kapse už 76 milionů, což je s rozpočtem jen o 9 milionů vyšším poměrně solidní základ na úspěch.

Čtěte také: Minulý týden vládli žebříčku tržeb bubáci z Hotelu Transylvánie

Bronzovou příčku si pro sebe vybojovaly holky z hudebního pokoukání Ladíme!. Gigantický nárůst v počtu kin vynesl filmu téměř 15 milionů dolarů. Vzhledem k nulové propagaci a skromnému rozpočtu jsou celkové tržby lehce přesahující 21 milionů solidní prací, která producentům den určitě nezkazí.

video
play-sharp-fill

Zaradovat se může také tvůrčí banda kolem erkového sci-fi Looper, které si o uplynulém víkendu připsalo dalších 12 milionů a definitivně se tak nemusí bát finálních červených čísel. Ty naopak straší krále ponurosti Tima Burtona, jehož Frankenweenie otevřel za nuzných 11,5 milionu dolarů a v následujících týdnech tak bude muset zatraceně zabrat, aby se dokázal alespoň zaplatit.

Chcete vyhrát plakát s podpisem Johnsona, Gordona-Levitta a Emily Blunt? Soutěžte s FANZINE.cz

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=135 /]

O následujícím víkendu vstoupí do zámořských kin trojlístek počertech zajímavých filmů. Po dolarech bude sahat hlavně horor Sinister, filmovou kvalitu pak přinese politické drama Argo, které režijně kočíruje Ben Affleck, a nový snímek od režiséra V Bruggách s názvem 7 psychopatů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Liam Neeson ovládl tržby kin v Americe, Tim Burton pláče opodál