Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Argo: Ben Affleck zase režíruje. Tentokrát obelstí Íránce

Redakce

Redakce

10. 5. 2012

ben-affleck-argo-trailerBen Affleck se prokázal jako zdatný režisér už u svých předešlých snímků Gone, Baby, Gone a Město. Do třetice svůj talent ukáže v chystaném politickém dramatu Argo na motivy skutečné události z konce 70. let.

play-sharp-fill

Další lekce historie na stříbrném plátně vás hereckýma i režisérskýma očima Bena Afflecka zavede do období těsně po íránské islámské revoluci v roce 1979, kdy napjaté vztahy mezi Íránem a USA vyústily v obsazení amerického velvyslanectví. Argo je odkazem na fiktivní film, který si vymysleli Američané, aby přesvědčili Teherán, že šest z rukojmích jsou pouze členové filmového štábu.

Čtěte více: Affleck se rozhlíží po nových námětech. Jedním z nich je Stephen King

Affleckovy první dva filmy mnohé mile překvapily. Kdo očekával nenáročný snímek podle hollywoodské šablony, klekl úžasem před osobitým snímkem Gone, Baby, Gone (2007), který dokázal skloubit autenticitu bostonského prostředí nižších tříd s mysteriózním nádechem a lá David Lynch. Na stejnou bostonskou krimi notu si zahrál také v dalším snímku Město (2010), do kterého přimíchal navíc neotřelou romantickou zápletku.

Kromě samotného Afflecka jako Tonyho Mendeze, specialistu CIA, který přišel s oním plánem, se můžete těšit na Cleu DuVall (Nenávist, Fakulta) nebo Johna Goodmana (Flinstoneovi, Big Lebowski) a spoustu dalších hereckých es. Jedním z producentů filmu je též George Clooney.

ben-affleck-argo-trailer

Affleck a Argonauti. Zdroj: distributor filmu

Podle toho, co lze zhlédnout z traileru, se vizuální styl odvrací od pochmurné neo-noir nálady, ale působí spíš odlehčeně, jako pod vlivem bratří Coenů. Kolik míst k zasmání film opravdu nabídne, si budeme muset počkat. Faktem je, že politická dramata jsou v kurzu (posledně například Den zrady) a očekávání od třetího počinu tohoto herce-režiséra jsou veliká. Třeba bude následovat cestu Clinta Eastwooda.

Argo

Drama
USA, 2012

Režie: Ben Affleck
Hrají: Bryan Cranston, Ben Affleck, John Goodman, Taylor Schilling, Kyle Chandler, Alan Arkin, Tate Donovan, Clea DuVall, Adrienne Barbeau, Rory Cochrane, Kerry Bishé, Richard Kind, Titus Welliver, Michael Parks, Željko Ivanek, Chris Messina, Michael Cassidy, Keith Szarabajka, Scoot McNairy, Tom Lenk, Scott Elrod, Christopher Denham, David Sullivan, Kelly Curran

Premiéra v ČR: 18. října 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Argo: Ben Affleck zase režíruje. Tentokrát obelstí Íránce