Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové premiéry na září 2012: V kinech zazáří Trojan i Schwarzenegger

V září řadě lidí končí doba prázdnin a dovolených a návrat k povinnostem lze zpříjemnit návštěvou kina. Příští měsíc na plátna vtrhnou mimozemšťané, gangsteři, ale také Arnold Schwarzenegger.

FOTO: Arnold Schwarzenegger Expendables 2

Kdo z vás se tu smál mojí hlášce „Já se vrátím!“?. Zdroj: Bontonfilm

Expendables: Postradatelní 2 (The Expendables 2, trailer)

FOTO: Expendables 2Banda zabijáků v podání akčních hvězd v čele se Sylvesterem Stallonem a Jasonem Stathamem je povolána na další misi. Během ní je ovšem nejmladší člen party (Liam Hemsworth) zavražděn padouchem s tváří Jean-Claudea Van Dammea. Postradatelní se rozhodnou smrt svého benjaminka pomstít.

Pokračování týmového nářezu se starými pardály splní milovníkům akčních filmů 80. let ještě smělejší přání než první díl. K týmu bojovníků se připojí nejen legendární žijící polobůh Chuck Norris, ale také Arnold Schwarzenegger po guvernérské pauze poprvé v žánru, který ho proslavil.

Expendables: Postradatelní 2 (The Expendables 2), USA, 2012, 103 min, Akční/Dobrodružný, Režie: Simon West, Hrají: Sylvester Stallone, Jason Statham, Liam Hemsworth, Dolph Lundgren, Jean-Claude Van Damme

Datum premiéry: 6. září

[youtube_660]JBw3DkQyx9I[/youtube_660]

Země bez zákona (Lawless, trailer)

FOTO: LawlessVítejte ve 20. letech, kdy vám ve Spojených státech díky prohibičnímu zákonu v hospodě nalili jen limonádu. Především proto mají obchodníci s načerno pálenou whisky, bratři Bondurantovi (Jason Clarke, Tom Hardy a Shia LaBeouf), pohádkové zisky. Přežije jejich byznys a rodinné vztahy souboj s prohnilým šerifem (Guy Pearce) a bezcitným mafiánem (Gary Oldman)?

Scénář známými tvářemi ostře nabitého thrilleru vzešel z pera písničkáře Nicka Cavea. Doufejme, že v Zemi bez zákona Cave s režisérem Johnem Hillcoatem vyčarují podobně dusnou atmosféru jako u westernu Proposition.

Země bez zákona (Lawless), USA, 2012, 115 min, Krimi/Drama/Western, Režie: John Hillcoat, Hrají: Tom Hardy, Shia LaBeouf, Jessica Chastain, Gary Oldman, Guy Pearce

Datum premiéry: 20. září

video
play-sharp-fill

Sousedská hlídka (The Watch, trailer)

FOTO: WatchPoté, co v jednom americkém městečku dojde k vraždě, tamní obyvatelé iniciují vznik sousedské hlídky, která má dát do pořádku to, co policie nestíhá. Její čtyři členové ovšem před dozorem nad veřejným blahem dávají přednost popíjení a kartám. Když se ale objeví ve městě mimozemšťan, zábavě u domobrany odzvoní.

Zápletka snímku Akivy Schaffera podle scénáře herce Setha Rogena vypadá jako mix Krotitelů duchů a Mládí v trapu. Sousedská hlídka ve složení Ben Stiller, Vince Vaughn, Jonah Hill a Richard Ayoade z Ajťáků přinese do kin zábavnou komedii s bláznivými gagy.

Sousedská hlídka (The Watch), USA, 2012, 115 min, Komedie/Sci-fi, Režie: Akiva Schaffer, Hrají: Ben Stiller, Vince Vaughn, Jonah Hill, Richard Ayoade, Rosemarie DeWitt

Datum premiéry: 27. září

video
play-sharp-fill

Druhá šance (Hope Springs)

FOTO: Hope SpringsVztah dlouholetých manželů Kay (Meryl Streep) a Arnolda (Tommy Lee Jones) dorazil do stanice zvané stereotyp. Aby vrátili uvadajícímu manželství potřebnou jiskru, svěří se dvojice do péče sexuologa dr. Felda (Steve Carell), jehož metody jsou velice neortodoxní a donutí konzervativní pár odstranit veškeré zábrany.

Po úspěchu filmu Lepší pozdě nežli později hollywoodští producenti často sázejí na romantické komedie pro starší a ještě starší. Už kvůli sympatickému obsazení a žánrově zkušenému režisérovi bychom měli Druhé šanci dát šanci.

Druhá šance (Hope Springs), USA, 2012, 115 min, Komedie/Drama/Romantický, Režie: David Frankel, Hrají: Meryl Streep, Tommy Lee Jones, Steve Carell, Jean Smart, Susan Misner

Datum premiéry: 13. září

[youtube_660]sj_axu8eU98[/youtube_660]

Ve stínu

FOTO: Ve stínuRok 1953, komunistické Československo. Vyšetřováním loupeže v jednom pražském klenotnictví je pověřen zkušený kriminalista kapitán Hakl (Ivan Trojan). Pátrání mu komplikuje nejen přizvaný německý kolega, ale vůbec celkový stranický aparát snažící se zatajit blížící se měnovou reformu.

David Ondříček ve svých předchozích snímcích uměl dokonale navodit atmosféru, snad tomu tak bude i v jeho novince, ve které radikálně převlékl žánrový kabát. Zatím můžeme jen sázet, zda Ivan Trojan po boku německé hvězdy Sebastiana Kocha získá za roli nesmlouvavého policisty pátého Českého lva.

Ve stínu, ČR/SR/Polsko, 2012, 106 min, Krimi/Drama/Thriller, Režie: David Ondříček, Hrají: Ivan Trojan, Sebastian Koch, Soňa Norisová, Jiří Štěpnička, Marek Taclík

Datum premiéry: 13. září

[youtube_660]atdSCNf7uss[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové premiéry na září 2012: V kinech zazáří Trojan i Schwarzenegger