Filmové premiéry na listopad 2013: Thor už podruhé zachraňuje Zemi

Ideální skrýší před listopadovým lezavým počasím a podzimní depresí je šero kinosálu. Tento měsíc v něm společníky diváků budou komiksový bůh Thor, Tom Hanks bojující v Somálsku s piráty či letitý komorník amerických prezidentů.

FOTO: Thor Chris Hemsworth
“Jdi ode mě nebo se mi splašej kladiva!” Zdroj: Falcon

Thor: Temný svět (Thor: The Dark World, trailer)

Syn vládce Bohů je donucen znovu vzchopit své síly (a kladivo) a vydat se zachránit všech devět světů stromu Idrasil. K boji se zákeřným Malekithem však bude muset uzavřít spojenectví se svojí nemesis, ďábelským nevlastním bratrem Lokim.

Marvel letos rozhodně nezahálí, a tak nás po třetím Iron Manovi a premiéře seriálu o agentech organizace S.H.I.E.L.D. čeká další příběh o polepšeném božském synkovi. Sci-fi fanoušky rozhodně potěší účast exDoctora-Who Christophera Ecclestona v roli hlavního záporáka.

Datum premiéry: 7. listopadu

Kapitán Phillips (Captain Phillips, trailer)

Americká obchodní loď Maersk Alabama vedená kapitánem Richardem Phillipsem byla přepadena tlupou somálských pirátů. Zatímco posádka se zamkla v řídící kabině, Phillips byl ozbrojenci unesen a byl jimi vystaven boji o život.

Režisér Paul Greengrass svým typickým dokumentárním stylem převedl na plátno skutečnou událost, která se stala v roce 2009. Mnoho recenzentů vyslovilo předpověď, že Tom Hanks by si za výkon v titulní roli mohl vysloužit třetí zlatou sošku.

Datum premiéry: 21. listopadu

Komorník (The Butler, trailer)

Afroameričan Cecil Gaynes se během svého života vypracoval z chudého plantážníka v komorníka prezidentů USA v Bílém domě. Za své služby v letech 1952-1986 byl svědkem mnoha klíčových okamžiků moderní americké historie včetně aféry Watergate či vietnamské války.

Biografický snímek přináší pohledy do zákulisí politických událostí, ale i do soukromí sedmi prezidentů, kterým hlavní hrdina v podání Forresta Whitakera sloužil. Příběh vycházející z osudů skutečného prezidentského komorníka se stal nečekaným hitem zámořských kin.

Datum premiéry: 7. listopadu

Konzultant (The Counselor, trailer)

Touha po vyšším společenském statutu, penězích a moci dožene mladého advokáta (Michael Fassbender) k tomu, že se zaplete do obchodu s drogami. Obchodování v prostředí bezohledných gangsterů a nevypočitatelných žen mu však brzy přeroste přes hlavu…

Po rozporuplně přijatém Prometheovi přibývá hollywoodské režisérské legendě Ridleymu Scottovi ve filmografii další položka. Hvězdně obsazený thriller je scenáristickou prvotinou spisovatele Cormaca McCarthyho, autora předloh k filmům Expres na západ či Tahle země není pro starý.

Datum premiéry: 28. listopadu

Lásky čas (About Time, recenze, trailer)

Jedenadvacetiletý Tim zažije pořádný šok, když se od svého otce dozví, že všichni muži v jejich rodině se umějí vracet v čase do prožitých okamžiků vlastního života. Pomocí objevených schopností se pokouší napravit všechny své milostné průšvihy, dokud nepozná Američanku Mary…

Přední reprezentant britského humoru Richard Curtis, který má na svém kontě Lásku nebeskou i sérii skečů o Mr. Beanovi, přináší do kin svůj údajně poslední režijní počin. V hlavních rolích jeho romantické komedie se představí Domhall Gleeson a Rachel McAdams, která na poslední chvíli nahradila Zooey Deschanel.

Datum premiéry: 7. listopadu

Filmové premiéry na listopad 2013: Thor už podruhé zachraňuje Zemi
Ohodnoťte tento článek


2 Komentáře Filmové premiéry na listopad 2013: Thor už podruhé zachraňuje Zemi

  1. Zase Chris H., akorát jsem s nim teď viděla Rush (doporučuju!). První Thor se mi docela líbil, tak asi vyrazíme i na druhého. Na co se ale těším víc je Lásky čas. Doufejme, že Curtis jen straší a nebude to jeho poslední film. Britský humor,romantika. Bill Nighy.. dobrá kombinace. Zkuste vyhrát lístky na https://www.facebook.com/cinemart.cz/app_520794834669050.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*