Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o filmu Láska nebeská: Scény na letišti byly opravdové

Redakce

Redakce

19. 7. 2012

I když je to skoro deset let od natočení Lásky nebeské, přesto se tato romantická komedie stala klasikou téměř ihned po svém dokončení. Věděli jste ale, že postava Rowana Atkinsona měla být podle původního scénáře anděl?

Na starýho rockera to ujde, ne? Zdroj: distributor filmu

Lásku nebeskou natočil v roce 2003 režisér Richard Curtis a obsadil do ní v podstatě tehdejší výkvět britské herecké školy. Jména jako Bill Nighy, Colin Firth, Liam Neeson, Emma Thompson, Martin Freeman, Rowan Atkinson, Hugh Grant, Alan Rickman a Keira Knightley jsou známá z těch největších hollywoodských trháků. Záruka kvality tak byla zajištěna již od první klapky. Dodnes je film jasnou a nepřekonanou jedničkou ve svém žánru.

1. Kde jsem ty herce už viděl?

David (Hugh Grant) zmiňuje mezi význačnými britskými produkty i Harryho Pottera. Hned tři herci z filmu Láska nebeská si zahráli ve snímcích o černovlasém čarodějnickém učni, a to Alan Rickman (profesor Snape), později Emma Thompson (profesorka Trelawneyová) a Bill Nighy (ministr Brousek). Hugh Grant měl sám původně ztvárnit profesora Lockharta.

2. Letiště bylo opravdové

Scény z letiště na začátku a na konci filmu byly natočené na letišti Heathrow. Celý týden tam štáb lovil ty správné záběry, a když se jim podařilo nějaký získat, pouze se zeptali na svolení ho použít ve filmu. Později z nich vybrali ty nejzajímavější. Nešlo tedy o hrané scény.

3. Režisér má svůj song

Písnička Christmas is All Around, kterou skutečně nazpíval Bill Nighy, v Británii vyšla jako singl a je i na soundtracku. Jde o předělávku od skupiny The Troggs a objevila se už ve filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb v podání Wet Wet Wet. Richard Curtis byl nadšený myšlenkou, že začne nový snímek stejnou skladbou, kterou proslavil před devíti lety v jiném filmu.

4. Grantovy kravaty

Ve scéně příchodu do svého nového sídla na Downing Street č. 10 se Davidovi změní celkem 11x kravata před tím, než potká Natalii. Respektive s každým novým střihem. Vzniklo to tak, že Hugh Grant si změnil při natáčení omylem kravatu po obědové pauze a nikdo si toho nevšiml. Z chyby se režisér rozhodl udělat vtip, a tak ji záměrně měnili mezi záběry.

Mám toho hodně, ale kravaty střídám pravidelně!

5. Velké projevy

Na řeč Hugha Granta proti americkému prezidentovi, která byla zjevnou narážkou na vztah britského premiéra Blaira k americkému prezidentovi Georgi Bushovi, reagoval Tony Blair takto: „Vím, že jsou zde lidé, kteří by chtěli, abych udělal to samé jako Hugh Grant v tomto filmu. Ale rozdíl mezi dobrým filmem a reálným životem je v tom, že v životě přijde další den, další rok, budoucnost, která nás nutí zvažovat případné ničivé důsledky našeho jednání, vedoucího k bezprostřednímu úspěchu.“

Láska nebeská (Love Actually)

Komedie / Drama / Romantický
Velká Británie / USA / Francie, 2003, 130 min

Režie: Richard Curtis
Hrají: Bill Nighy, Colin Firth, Liam Neeson, Emma Thompson, Martin Freeman, Keira Knightley, Hugh Grant, Alan Rickman, Billy Bob Thornton, Rowan Atkinson

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o filmu Láska nebeská: Scény na letišti byly opravdové